• Головна
  • Поза законом. Кого покарають за участь у псевдовиборах у Маріуполі
14:28, 8 вересня 2023 р.
Надійне джерело

Поза законом. Кого покарають за участь у псевдовиборах у Маріуполі

Відсьогодні росіяни розпочали так звані “вибори” до 79 муніципальних об’єднань та “законодавчих органів” (окупаційних адміністрацій) частин Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей, а також “довибори” до “госдуми” в окупованому Криму. Проте в Україні ці вибори на окупованих територіях, як і псевдореферендуми 2014 та 2022 років, вважають нікчемними, які суперечать загальновизнаним нормам міжнародного права і Конституції України. Статтею 111-1 Кримінального кодексу України за участь в організації та проведенні незаконних виборів на тимчасово окупованій території або публічні заклики до їх проведення передбачено кримінальну відповідальність.

Про це сьогодні, 8 вересня, під час прессмарафону у Медіацентрі Україна – Укрінформ заявив заступник міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Андрій Стельмах, передає кореспондент 0629.

"Ми їх фіксуємо, ми їх знаємо, фіксуємо ці злочини, відкриваються кримінальні провадження. По кожному окремому випадку межу покарання людини буде оцінювати суд, але максимальний термін – 15 років. Це стаття, яка межує з  державною зрадою. Окупанти поспішають з цими виборами", - сказав він.

Стельмах також зазначив, що місцеві жителі зрозуміли, що плакат «росія тут назавжди» не працює. І тому окупанти поспішають легалізувати свою присутність на окупованих територіях. 

"Але це не вийде у них. Ситуацію на окупованих територіях ці вибори жодним чином не змінять, але ця історія може затягнути більшу кількість людей у кримінальну історію", - наголосив заступник міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

Представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов зазначив, що якщо людей змушують голосувати, кримінальна ситуація не відбувається

"Якщо тебе змусили проголосувати, прийшли до тебе у квартиру - ти жертва. Але якщо людина агітувала, закликала брати участь у виборах, брала роботу в організації, або безпосередньо в роботі вибіркових дільниць – це кримінальний злочин, за який обов’язково буде кримінальна відповідальність", - говорить Юсов.

Але із примусом не все так просто.

"Директор школи який відкриває виборчу дільницю – навіть якщо діє під примусом – скоює злочин, - пояснює представник ГУР. - Головний лікар лікарні – навіть якщо під примусом, але відкриває лікарню для створення виборчої дільниці, створює злочин,  він все одно буде підпадати під кримінальну відповідальність. Тому що вони ж мають можливість звільнитись. І якщо вони цього не роблять і все ж таки співпрацюють на виборах – вони коять злочин, і кримінальна відповідальність все одно настане. Тобто певна частина людей, навіть попри те, що чинять певні  дії під примусом, постануть перед судом. Тож, якщо ви не хочете ставати злочинцем, краще виїжджати з окупованої території".

Юсов також зазначив, що більше двох третин кандидатів на псевдо не місцеві мешканці.

За даними ГУР, більшість українців на окупованих територіях ігнорує вибори. "Вибори носять примусовий характер, так само, як і паспортизація", - зазначив Андрй Юсов.

Читайте також: "Під дулом автомата". Як в окупованому Маріуполі відбуваються фейкові вибори, - ФОТО

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Україна #рф #війна #вибори
live comments feed...