День міста! Маріупольці по всьому світу вітають один одного зі святом, - ФОТО
Фото Віктора Дєдова
Сьогодні, 10 вересня, соціальними мережами та месенджерами шириться привітання з Днем міста. Маріупольці, які розкидані по світу, вітають один одного з днем народження Маріуполя.
«Доброе утро. Всех мариупольцев с Днём города!!!» - привітав всіх своїх чисельних знайомих Олександр Чепайкин.
«Рідне місто, с Днем народження! Коли звільнять тебе буде справжнє свято для твоїх містян, яких війна розкидала по усьому світу!» - написала Олена Хохлова.
«З днем народження , рідне місто!!! Тепер ти місто-герой, як і ті хто захищав тебе!!!» - написав Микита Красилов.
З днем народження міста маріупольців привітав співак Артем Пивоваров, який привіз на Донеччину захисникам нові автівки.
Спори, який саме день вважати днем народження Маріуполя не вщухають. Багато років поспіль місто святкувало у першу неділю вересня. Потім, на прохання церкви Московського патріархату, влада Маріуполя перенесла свято на другу неділю місяця. Ще раз День міста був перенесений на третю неділю вересня через те, що влада не встигала завершити ремонт Театрального скверу до свята.
ФОТО Євгена Сосновського
Маріупольці вперто продовжують відзначати День міста у першу неділю вересня. Проте і цей день не має жодного стосунку до історії Маріуполя.
«У Маріуполя сьогодні не «День народження». Хтозна, коли саме було засноване місто, і не варто називати днем заснування випадкову дату в календарі, а тим паче — дату, прив'язану до російської окупації міста в 1943 році, - вважає Іван Синєпалов. - У Маріуполя сьогодні навіть не День міста — його з 2018 року відзначали 29 вересня. У цей день Потьомкін підписав указ про відведення земель кримським грекам. Теж — не «День народження». І теж — не та дата, що варта вшанування, адже так само прив'язана до русні.
ФОТО Віктора Дєдова
Маріуполю не 245 років. Імперська «дата заснування» насправді ж не дата заснування, а дата підкорення. Козацькі поселення, з яких виріс Маріуполь, існували на цьому місці ледь не за двісті років до «офіційної дати». Справжній вік міста ще належить встановити історикам, але це точно не 245 років — скоріше щось ближче до 400.
Єдина дата, в яку маріупольці зараз можуть відзначати День міста, — це 13 червня.
ФОТО Сергія Ваганова
Але тепер це дата не довічна, дата епохи межичасся. Маріуполь не святкує. А відсвяткує в той день, коли до нього повернеться український прапор. І ото буде справжній день міста — на віки віків».
Читайте також: Вкрадена історія. Коли і хто заснував Маріуполь, та чому правда про це багато років приховувалась від суспільства