Чому вам потрібно купити подрібнювач харчових відходів
На сучасній кухні з'являється все більше пристроїв, які роблять процес приготування їжі менш трудомістким, ефективнішим, допомагають підтримувати гігієну і порядок. Ми вирішили розповісти про один із таких пристроїв. Це подрібнювач харчових відходів, купити який вже сьогодні можна в багатьох інтернет-магазинах України. Нашими консультантами будуть експерти компанії Leomikao – українського бренду, який розробляє та виготовляє подрібнювачі та іншу техніку для кухні.
Що таке подрібнювач харчових відходів
Трохи історії. Подрібнювач або диспоузер, який став інновацією для українських споживачів, вже скоро як 100 років використовується на Заході. Винахідник пристрою – американський архітектор Д. Хамес, який отримав патент на диспоузер і став засновником компанії InSinkErator. Сталося це в 1927 році, а наприкінці тридцятих років почався масовий випуск подрібнювачів і вони почали з'являтися на кухнях Північної Америки.
Оскільки подрібнювач справлявся не тільки з харчовими, але й іншими побутовими відходами, американці з ентузіазмом сприйняли його появу у продажу. Щоправда, це стало причиною тимчасової заборони на експлуатацію диспоузерів.
Отже, що таке подрібнювач відходів їжі чи диспоузер? Це пристрій, який встановлюється в мийку під раковину і з'єднується з каналізаційною системою. Залишки їжі, овочів, фруктів, папір подрібнюються пристроєм і змиваються потоком води в систему каналізації.
У диспоузері є спеціальна камера, куди під натиском води потрапляють відходи. На дні камери розташований диск, що обертається, який перенаправляє залишки їжі на стінки-терки, в результаті чого вони подрібнюються до дрібної фракції. На диску розташовані кулачки, які забезпечують попереднє дроблення твердих частинок органічного походження, наприклад, невеликих кісток.
Чому вам варто купити подрібнювач харчових відходів
Ми визначили головні переваги диспоузера, які можуть спонукати вас купити цей пристрій:
- Економія грошей. Побутове сміття на 60% складається з відходів продуктів харчування, а диспоузер успішно справляється з більшістю з них. Ви значно скоротите витрати мішків для сміття, а якщо ви платите за обсяг сміття, що вивозиться, то економія буде ще відчутніша.
- Відсутність неприємного запаху. Відходи їжі – основне джерело неприємного запаху кухні. З диспоузером їх практично не буде, а отже, повітря буде чистим.
- Якщо у вас є подрібнювач, обробляти овочі та фрукти ви зможете безпосередньо у мийці, відразу ж відправляючи їх у каналізаційну систему. Підтримувати гігієну та чистоту на кухні стане набагато простіше.
- Відсутність шкідників. Йдеться про гризунів та комах, яких приваблюють харчові відходи. Це справедливо для тих випадків, коли відро для сміття знаходиться в будинку, а також, коли поряд з будинком знаходиться сміттєвий бак.
- Запобігання засміченням у каналізаційній системі. За наявності диспоузера на кухні, в каналізаційну систему більше не потраплятимуть великі фрагменти продуктів, які раніше могли спричинити затори.
- Зниження навантаження на довкілля. Велику кількість побутових відходів відправляють на полігони для сміття. Купуйте подрібнювач і ви автоматично станете учасником «зеленого руху», оскільки завдяки вам обсяг побутових відходів, що вивозяться на звалища, суттєво зменшиться.
Подрібнювач відходів: який потрібний саме вам
При покупці подрібнювача орієнтуйтеся на такі характеристики пристрою:
- потужність;
- об'єм камери;
- швидкість обертання.
Ще один показник, який варто врахувати, – це рівень шуму. Об'єм камери та потужність підбираються залежно від кількості та типу відходів. Наприклад, для великої сім'ї з чотирьох осіб підійде подрібнювач потужністю 550 Вт і камерою 1200 мл.
При виборі уточніть висоту та діаметр подрібнювача харчових відходів та зіставте ці величини з вільним простором у вас під мийкою. Диспоузером керують, як правило, за допомогою бездротової кнопки.
Купувати чи не купувати: мінуси подрібнювачів
Недоліків у диспоузерів немає, а є лише умови, які дають можливість експлуатувати їх. Перерахуємо їх:
- Вода. Для роботи подрібнювача потрібна вода, тому її споживання не сильно, але все ж таки збільшиться – на 3-5 літрів на добу.
- Електроенергія. Диспоузер – електричний пристрій, тож збільшиться витрата електроенергії – на 100 Вт на добу.
На нашу думку, 3-4 кВт та 100 додаткових літрів води на місяць – не причина відмовлятися від тих переваг, які ви отримаєте. Поки ви думаєте, ваш сусід вже встановлює подрібнювач відходів!