Як в Маріуполі святкували «річницю возз’єднання», і що про це думають маріупольці, - ФОТО, ВІДЕО
В минулу суботу, 30 вересня, на окупованих територіях Російська федерація затвердила нове свято – день возз’єднання. Проте на відміну від інших свят, ані концертів, ані масових заходів влаштовувати не стала.
Не виключено, що окупанти вирішили обійтися без масовки, тому що були не впевнені, що люди взагалі відгукнуться на нову дату. А святкувати «такий великий день» без підтримки маріупольців – це те саме, що вголос прокричати, що Росію тут не люблять.
Тим більше що останнім часом серед маріупольців збільшується незадоволення тим, що окупанти роблять у місті. Незадоволення викликають дві глобальні речі:
1.Несправедливість у вирішенні питання житла, компенсацій або надання альтернативного житла. Власникам зруйнованих квартир відмовляють у компенсаціях, пропонують оформлювати іпотеку, і це викликає обурення і гнів.
2.Витіснення місцевого населення представниками інших культур і віросповідання
І хоча поки що своє незадоволення маріупольці перекладають на владу терористичної організації «ДНР», а не на РФ, окупанти все ж таки побоюються проводити масові заходи «про любов до РФ».
Тому центр міста 30 вересня виглядав порожньо. Людей мало, святкового настрою не помічено. Окрім плакатів з нагадування про річницю анексії - нічого в місті не нагадує про свято.
Поки ми шукали урочистості в центрі Маріуполя, окупанти та колаборанти зібрались у відремонтованому ними волейбольному куполі.
Там власне, у вузькому кругу колаборантів та окупантів, причому чомусь виключно із Дагестану, і відбулося свято.
Перед зрадниками заспівали та станцювали артисти у російських кокошниках.
А далі слово надали помічнику глави республіки Дагестан Магомеду Гаджимагомедову. До чого він на цьому заході, як саме Дагестан впливає на ситуацію у Маріуполі, який прояв має його присутність – невідомо.
Символічно, що представників православної церкви на заході не було, а от від мусульманства - були люди. Голова духовного управління мусульман РФ та Ради муфтіїв Росії Муфтій шейх Равіль Гайнутдін надіслав маріупольцям вітальну адресу.
З боку це виглядає як примусова ісламізація Маріуполя.
«У Маріуполі, як і у всій Російській Федерації, мирно сусідять представники різних національностей, релігій та конфесій. Ми будуємо своє життя на принципах взаємовиручки та поваги до культурних та історичних традицій один одного. Впевнений, що так буде завжди», - зазначив гауляйтер Маріуполя Олег Моргун.
Проте сусідять в Маріуполі зовсім не мирно. Бо чоловіки-мусульмани, які приїхали до Маріуполя, без поваги ставляться до місцевих жінок. Тобто вони вимагають поважати власні релігійні традиції, але не поважають традиції тих, до кого вони завітали. І тому жінки без хиджабів сприймаються ними як об’єкт для харазменту. А відсутність дієвої поліції у місті призводить до численних конфліктів з цього приводу.
Окупаційна адміністрація намагається не помічати проблему, замість того вона займається пропагандою. Ось у суботу окупанти притягли молодь для урочистої закладки капсули часу. Молодь Маріуполя звернулась до майбутніх нащадків 2052 року. Що саме написали під диктовку російських кураторів – невідомо, але там точно про любов до Росії. От же ж молодь у 2052 році здивується, якщо прочитає.
На жаль, що насправді думає молодь в окупованому Маріуполі про дії РФ, ми не знаємо. І не дізнаємось, поки місто не буде деокуповане.
Да і вірити думкам дорослих людей про Росію, які вони промовляють на камеру, теж не варто. Бо хто ж в окупації зможе чесно сказати, що у нього на думці насправді.
Тим не менш, пропонуємо вам подивитись опитування, яке в суботу, 30 вересня, зробив пропагандистський канал «Мариуполь24» про ставлення маріупольців до приєднання до Росії.
Сайт 0629 зробив альтернативне опитування, що люди в Маріуполі думають про свято возз’єднання. Звісно, що воно жодним чином не може бути репрезентативним, бо з незалежними журналістами погоджуються спілкуватися лише ті, хто попри окупацію вважає себе громадянином України. Тим не менш, думки людей цікаві.
«Ми нічого не знаємо про це свято. Де воно буде, коли і для кого. Навіть не чули», - Віра Т.
«Звісно, чули, в Телеграм-каналах багато про це писали. Правда, ніяких заходів культурних немов би не оголошували. Да ми і не збиралися святкувати», - Олена Миколаївна.
«В Маріуполі деяким людям все одно, що святкувати. Все одно, кому кланятись. Лише б поїли їх і годували. Зраджувати легко, а от що буде потім, мало хто думає. Взагалі, думати в Маріуполі зараз шкідливо та небезпечно», - Сергій.
«Ні я, ні моє оточення ніяких свят не святкуємо», - Наталя Дмитрівна.
А тим часом пропагандисти на всі голоси не припиняють повторювати «Росія тут назавжди». І все більше маріупольців в окупації, з якими поспілкувався 0629, перестають вірити в те, що Україна повернеться у місто. Песимізм на жаль, перемагає.
ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629
НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629
ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой
ДИВІТЬСЯ нас на YouTube