• Головна
  • Окупанти на Донеччині ухвалили закон про «безхазяйне майно». Тепер квартири можна відбирати не хаотично, а системно. СПИСОК
16:00, 22 березня

Окупанти на Донеччині ухвалили закон про «безхазяйне майно». Тепер квартири можна відбирати не хаотично, а системно. СПИСОК

Вже два роки окупанти у Маріуполі відбирають у містян квартири та будинки і називають майно тих, хто поїхав з міста, «безхазяйним житлом». Проте якщо раніше вони спиралися на незрозумілі «накази» та «розпорядження» терориста Пушиліна, то зараз ухвалили «закон про безхазяйне майно», який співпадає з тим законом, який діє на території Російської Федерації.

Одразу нагадаємо, що жодні закони, які окупанти вводять на захоплених територіях, не визнаються державою Україна і не мають юридичних наслідків для громадян України.

Про що цей закон

Закон «про особливості  виявлення, використання та визнання права муніципальної власності муніципальних утворень на житлові приміщення, що мають ознаки безхазяйного майна» встановлює правила, за яким гауляйтер та його команда у Маріуполі та інших окупованих міст може відбирати приватну власність і переводити її у комунальну (муніципальну).

Закон, про який йде мова, ухвалений 21 березня. Він діє на окупованій Росією території Донецької області.

Окупанти на Донеччині ухвалили закон про «безхазяйне майно». Тепер квартири можна відбирати не хаотично, а системно. СПИСОК, фото-1

Який порядок

Згідно до так званого закону, шукати безхазяйні приміщення у місті або селищі можуть як представники окупаційної адміністрації, так і самі мешканці, звертаючись з відповідними заявами до окупаційних органів влади.

Далі протягом 10 днів представники окупаційної адміністрації перевіряють інформацію, а у разі її підтвердження - вивішують оголошення в Інтернеті з адресами потенційно безхазяйних будинків, квартир та кімнат. 

У власника є 30 днів, щоб особисто явитися в орган місцевого самоврядування і заявити свої права на майно. Якщо ніхто на оголошення не відгукується, окупанти розпочинають процедуру відчуження приватного майна.

Окупанти на Донеччині ухвалили закон про «безхазяйне майно». Тепер квартири можна відбирати не хаотично, а системно. СПИСОК, фото-2

Які документи потрібно надати окупантам, щоб ті не відбирали майно

Власник має надати паспорт, а також оригінали документів, які підтверджують право власності на майно. Окупанти будуть перевіряти всі ці документи, звіряти з реєстрами майна РФ.

Проблема в тому, що власник  має явитися особисто в органи окупаційної адміністрації. Але у багатьох маріупольців такої можливості немає. Багатьох російська влада позбавила права повертатися до дому  на 30 років через лайки в соцмережах, проукраїнські дописи, або взагалі без будь-якої причини (такі випадки теж зафіксовані).

Тож виходить, що російська влада чинить черговий злочин, офіційно і відкрито грабуючи людей.

Окупанти на Донеччині ухвалили закон про «безхазяйне майно». Тепер квартири можна відбирати не хаотично, а системно. СПИСОК, фото-3

Що буде з віджатим «безхазяйним» майном надалі

Якщо власник не з’явився,  окупанти створюють колегіальну комісію, яка і буде ухвалювати рішення, кому саме віддати «безхазяйну» квартиру у користування. Користувач повинен сплачувати лише комунальні послуги за проживання у вже не приватній, а муніципальній квартирі. 

(Від 0629: уявіть тільки, яким буде масштаб корупції у цій колегіальній комісії!).

Власник квартири теоретично може заявити про свої права і після того, як його квартиру вже комусь віддадуть. Якщо він надасть документи пізніше, протягом трьох днів після цього договір із новим користувачем буде розірваний.

Проте власник має компенсувати витрати користувача на утримання квартири (будинку), ремонт, який той, можливо, захоче зробити.

Якщо власник відмовиться оплачувати витрати користувача, то у нього будуть стягувати гроші силоміць, через суд.

Останній список «безхазяйного житла» у Маріуполі був оприлюднений 18 березня

Окупанти на Донеччині ухвалили закон про «безхазяйне майно». Тепер квартири можна відбирати не хаотично, а системно. СПИСОК, фото-4

ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629

НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629

ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой

ДИВІТЬСЯ нас на YouTube

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Чому Вадим Бойченко - досі мер Маріуполя?
проголосувало 1728 відвідувачів
Тому що він гарний мер та піклується про громаду
14,3%
Тому що ніхто не хоче створювати ВЦА
22,0%
Тому що це вигідно для найбагатшої людини України
63,7%
#Маріуполь #житло #безхазяйне
live comments feed...