Як змінилися статки депутатів Маріупольської міськради під час повномасштабної війни. Частина друга - фракція Блока Вадима Бойченка
0629.com.ua продовжує вивчати декларації маріупольських депутатів, чиновників та посадовців. Пропонуємо подивитися, як змінилися доходи депутатів від фракції Блок Вадима Бойченка у 2023 році. Зазначимо, що дружини деяких депутатів навіть встигли придбати квартиру під час війни.
На виборах 2020 року за партію віддали голоси 41,69% виборців. Таким чином, мер Маріуполя Вадим Бойченко отримав підтримку 22 депутатів міськради. Правда, під час повномасштабної війни та окупації міста з’ясувалось, що не всі депутати фракції БВБ мали проукраїнську позицію. Деякі з них погодились працювати на окупантів. (Детальніше про це читайте в нашій СПЕЦТЕМІ, - ред.). Через що партія кілька разів збиралася на загальні збори, щоб виключити із своїх лав опозиціонерів та колаборантів.
Сьогодні 0629 вирішив переглянути декларації сімох депутатів від партії БВБ. Дехто з них зараз перейшов у стійку опозицію до мера.
Андрій Федай
Очільник фракції Блока Вадима Бойченка, депутат міськради Андрій Федай зараз знаходиться за кордоном. В декларації вказує, що у минулому 2023 році працював підприємцем. За рік йому вдалося заробити 456 912 гривень. Гроші він вважає за краще зберігати готівкою (34300 євро), хоча має кілька рахунків у різних банках, у тому числі й іноземних. Усією нерухомістю родини володіє дружина депутата Юлія Федай. У Маріуполі у неї залишилися дві земельні ділянки площею 1189 та 41 кв.м, житловий будинок площею 322 кв.м, гараж. Крім того, дружина депутата володіє двома квартирами у Києві площею 155 та 55 кв.м.
До речі, згідно з декларацією, дружина та донька Андрія Федая мають паспорти громадянок Німеччини.
Незадовго до початку повномасштабної війни, у листопаді 2021 року Андрій Федай також придбав недобудовану квартиру в Одесі площею 41 кв.м. Згідно з декларацією, наразі об'єкт не прийнятий в експлуатацію.
Родина Федай користується лише однією автівкою - TOYOTA LAND CRUISER 2013 року випуску. В декларації вказано, що її вартість становить 672 776 гривень. Зараз на українському ринку ціна такого позашляховика стартує від 30 тисяч доларів.
Скріншот сайту продажу автівок в Україні AUTO.RIA
Олександр Железняк
Головний лікар міськлікарні №9, депутат міської ради Олександр Железняк у своїй декларації вказує, що місто фактичного його проживання збігається з місцем реєстрації, тобто по суті він залишився у Маріуполі. Хоча, як відомо 0629, наразі він мешкає за кордоном.
Уся нерухомість, якою володіє, залишилася у Маріуполі. Це - гараж, земельна ділянка площею 10 тис. кв. м та дачний будинок площею 119 кв.м. У депутата немає автівки та цінних паперів. Попри те, що лікарня, якою керував Железняк, залишилася в окупації, він продовжує отримувати зарплатню. За рік його дохід склав 364 154 гривень. Також депутат отримує пенсію - 129 963 гривень за минулий рік, його дружина - 93 693 пенсії за рік.
На банківських рахунках родини загалом 502 тисячі гривень. Іноземної валюти немає.
Дмитро Забавін
Депутат міської ради Дмитро Забавін останнім часом різко критикував діяльність влади. Вважає, що 20% всіх голосів, які отримав на виборах Блок Вадима Бойченка, були виборцями саме його. Влітку 2023 року його виключили з партії. На думку Забавіна, позбавлення його депутатського мандату – це плата за боротьбу із корупцією в рядах БВБ.
Цікавий факт: за даними руху “Чесно”, Дмитро Забавін під час роботи Верховної Ради 8 скликання працював на громадських засадах у проросійського політика, народного депутата Євгена Мураєва, власника заблокованого проросійського телеканалу «НАШ». Наразі йому оголошено підозру у державній зраді та розпалюванні національної та релігійної ворожнечі.
Скріншот сайту руху "Чесно"
Згідно з декларацією, Дмитро Забавін володіє квартирою площею 45 кв.м у Маріуполі. У власності його дружини залишилася квартира в окупованому Донецьку площею 36,6 кв.м.
Під час війни, у грудні 2023 року дружина депутата, Ольга Писарєва, придбала квартиру в Ужгороді площею 63.7 за 1 631 671 гривню. В декларації вказано, що вона працює у головному управлінні поліції Донецької області та заробила за рік 499 304 - це менше ніж третина вартості квартири в Ужгороді.
"1 631 671 гривня - це сума державної компенсації за постановою КМУ №280 за втрачене у 2014 році майно учасниками бойових дій, за яку і була придбана нерухомість моєю дружиною", - пояснив 0629 депутат Дмитро Забавін
Сам Забавін інформує, що основним його місцем роботи є славнозвісне комунальне підприємство “М.ЄХАБ". За рік його дохід склав лише 109 248 грн. Крім того, депутат займається підприємницькою діяльністю, але й тут його дохід не дуже високий - 69 тисяч гривень. Також родина у 2023 році отримувала допомогу від держави у якості ВПО - загалом трохи більше 56 тисяч гривень на двох.
Всі свої гроші родина зберігає готівкою - 80 тис. грн, 63 300 доларів та 6 тис польських злотих.
У родини Забавіна-Писарєвої є також власна автівка, яка записала на дружину - це Wolkswagen 2008 року випуску.
Олександр Лашин
Ще один опозиційний депутат у фракції БВБ Олександр Лашин є автором петиції про створення військової адміністрації замість замість чинної міської влади. Він вважає, що Вадим Бойченко, який є головною посадовою особою територіальної громади міста Маріуполя, порушив ст.11 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», не прийняв встановлених заходів та не взяв відповідальності за громаду, що призвело до масової загибелі маріупольців.
Також він звинувачує міську владу у корупції.
Свого часу був головою Маріупольської міської організації "Радикальна партія Олега Ляшка", висувався у депутати від "Європейської солідарності", аж поки не зупинився у Блоці Вадима Бойченка. У якості депутата був досить активним під час проведення сесій і різко критикував єдину опозиційну партію у міськраді - "Силу людей".
В своїй декларації за 2023 рік Лашин вказує, що володіє квартирою площею 140 кв.м у селі Бучанського району, яку придбав у 2016 році. Дружина депутата є власницею квартири у Софіївській Борщагівці площею 66.7 кв.м.
В окупованому Маріуполі у родини Лашиних залишилося дві квартири, гараж, житловий будинок площею 485 кв.м та дві земельні ділянки.
У родини дві автівки - Олександр Лашин їздить на Toyota LAND CRUISER 2019 р.в. вартістю півтори мільйони гривень, його дружина - на LEXUS RX 350.
Також депутат Маріупольської міської ради декларує золотий годинник, який він отримав у 2007 році.
Підприємець Олександр Лашин вказує в декларації, що є співвласником компанії “АВ-КАПИТАЛ", а також власником торговельної марки спортивного клубу Format1.
Основним джерелом доходу депутата є зайняття підприємницькою діяльністю. За минулий рік він заробив 3 308 103 гривень. Також він отримав 126 090 грн - це проценти від грошового банківського вкладу. Дружина також отримала проценти від вкладу, які за рік становили 121 384 гривень.
До речі, на банківських рахунках родини 1 845 672 грн, 160 тис. доларів, 3250 євро та 86 польських злотих. Готівкою у Лашиних 70 тисяч євро та 182 тис. доларів.
Ольга Пікула
Депутатка до війни працювала директоркою приватного центру вивчення англійської мови «OXFORD». Депутаткою Маріупольської міськради обирається з 2015 року від фракції “Опозиційний блок”. У 2020 році перейшла у партію мера. Після чого стала головою правління Центру підтримки та розвитку малого та середнього бізнесу. Під час повномасштабної війни вона відповідає за розвиток центрів «ЯМаріуполь».
У своїй декларації за 2023 рік вказує, що має у власності квартиру площею 48,8 кв. метрів у Маріуполі. Також депутатка володіє автомобілем TOYOTA CAMRY 2012 р.в, її чоловік - автівкою INFINITI M25 також 2012 р.в.
Ольга Пікула не декларує готівку та гроші на рахунках банків. Лише вказує свою зарплату. До речі місцем своєї основної роботи вона вказує комунальне підприємство Маріупольської міськради "М.ЄХАБ". Там вона за рік отримала 847 249 гривень, додатково від БО “ЯМаріуполь” отримала ще 63 237 гривень. Більше ніяких доходів у родини немає. До речі, доходи чоловіка депутатка теж не декларує.
Оксана Гринько
Колишня журналістка, Оксана Гринько з 2015 року працювала начальником Департаменту культурно-суспільного розвитку Маріупольської міської ради.
У 2015 році була вперше обрана депутатом Маріупольської міської ради та була головою постійної комісії з питань гласності, законності, депутатської діяльності, розвитку місцевого самоврядування та євроінтеграції. Зараз вона керує центром підтримки внутрішньо переміщених осіб «Я — Маріуполь» у Києві.
Депутатка, згідно з оприлюдненою декларацією, володіє двома квартирами площею 66,7 кв.м та 35,9 кв.м, її чоловік - земельною ділянкою площею 1932 кв.м. Уся нерухомість залишилася у Маріуполі. У власності родини дві автівки - SCODA OCTAVIA 2001 р.в та HYUNDAI GETZ 200 р.в.
Оксана Гринько, як і її однопартійка Пікула, працює в "М.ЄХАБ" і отримує 886 366 гривень за рік. Крім того, вона отримала 24 тис. гривень допомоги від держави як переселенка. Чоловік депутатки працює у поліції та за рік заробив 779 621 гривень. Додатково він також отримав 15 800 гривень допомоги від департаменту соцзахисту населення Маріупольської міськради, а також 24 тисячі гривень виплат ВПО та 6600 допомоги від ООН.
Готівкою родина зберігає 20 тисяч доларів США, на рахунках чоловіка депутатки Сергія Гринько ще 3 тисячі доларів США.
Микола Трофименко
Ректор Маріупольського державного університету і депутат міськради згідно з декларацією за 2023 рік володіє двома квартирами у Маріуполі площею 52,6 та 62,2 кв.м. Він їздить на автівці марки BYD S-6 2013 р.в., його дружина - на AUDI Q5 2012 р.в.
Основні доходи депутата - праця в МДУ, за яку він отримав 402 342 гривень. Крім того, він отримав 523 364 гривень за роботу за сумісництвом в МДУ, а також гонорари. Дружина депутата також працює в МДУ та заробила за рік 530 138 гривень та 127 268 тисяч гривень - гонорарів та за роботу за сумісництвом. Родина також отримала від держави допомогу ВПО - 76 тисяч гривень. На банківських рахунках родини депутата 326 тис. гривень, $ 50 тисяч та майже 300 євро. Крім того, готівкою зберігається 583 тис. грн, та майже 45 тисяч доларів.
Читайте також: Як змінилися статки депутатів Маріупольської міськради під час повномасштабної війни. Частина перша - фракція “Сила людей”