
У Німеччині відкривається виставка українських художників, серед яких - маріупольчанка Ірина Федоренко (Semira)
У німецькому місті Пфаффенхофен відкривається виставка «Мистецтво вашого сусіда VI», присвячена Україні. В галереї візьмуть участь шестеро українських художників та художниць, серед яких одна із найбільш відомих портретисток України маріупольчанка Ірина Федоренко.
Цього року у виставковій серії, яка кожного разу присвячена іншій країні, представлені роботи митців найвищого рівня з України, зазначає офіційний сайт муніципалітету міста Пфаффенхофен. Куратором виставки є художниця Карін Раскін-Зандер із Хеттенсгаузена. Відкриття відбудеться у п’ятницю, 17 травня, о 19:30.
Ірина Федоренко, Наталія Жураковська, Наталія Борущак, Кирило Жорновий, Людмила Стороженко та Таня Борушко – це шість українських художників, які представляють свої роботи в рамках виставки. У той час як Наталія Жураковська та Таня Борушко розповідають про традиції рідного краю, Ірина Федоренко та Кирило Жорновий розповідають про актуальні події. Наталія Борущак займається графічними елементами.

Ірина Федоренко нині є однією з найвідоміших художниць України, її можна побачити в різних галереях і музеях світу. Незважаючи на втечу до Німеччини, вона продовжує міжнародну діяльність і брала участь у Венеціанській бієнале у 2022 році з доповіддю «Українське мистецтво проти насильства».

Серія її портретів «Діти війни» була особливо добре сприйнята.

Наталія Жураковська 30 років живе в Мюнхені та очолює міжнародну мистецьку школу «Веселка». Крім графіки та живопису, глядач відкриває для себе також твори в галузі ілюстрації та українського народного мистецтва.
У своїй майстерні Таня Борушко виготовляє художню кераміку. З 2002 року живе в Мюнхені та веде курси кераміки в художній школі «Regenbogen». Її об’єкти представлені в багатьох галереях і є приватною власністю по всьому світу. Особливістю є її «джазова кераміка»: у цих роботах музика стає каталізатором художньої творчості. Наталія Борущак присвячена процесу малювання у всіх його гранях. Вона вивчає, як створюється малюнок, де він знаходить своє місце і як він може змінити середовище. На численних виставках спектр її форм вираження коливається від графіки та світлових інсталяцій до настінних об’єктів та інсталяцій.
Роботи Кирила Жорнового характеризуються поєднанням об’ємних форм, сюрреалістичних мотивів та емоційних елементів. Вони часто переносять глядача на рівень підсвідомості та досліджують межі між реальністю та мрією. Людмилу Стороженко, яка дванадцять років живе в Гайзенфельді, знають на всю область. Працює з різними техніками українського народного мистецтва, які продовжує за освітою вчитель образотворчого мистецтва.
Виставка буде працювати до 9 червня.
ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629
НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629
ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой
ДИВІТЬСЯ нас на YouTube