• Головна
  • Компенсація майна на окупованих територіях: розглядається можливість розпочати прийом заяв від мешканців Маріуполя, Бахмуту, Волновахи і інших міст
16:21, 28 травня

Компенсація майна на окупованих територіях: розглядається можливість розпочати прийом заяв від мешканців Маріуполя, Бахмуту, Волновахи і інших міст

Компенсація майна на окупованих територіях: розглядається можливість розпочати прийом заяв від мешканців Маріуполя, Бахмуту, Волновахи і інших міст

Уряд готується розпочати прийом заяв на компенсацію за зруйноване майно, яке знаходиться зараз на тимчасово окупованих територіях.

Про це під час конференції «Від деокупації до відкритого демократичного врядування» поінформував представників місцевого самоврядування та громадськість міський голова Маріуполя Вадим Бойченко.

Нагадаємо суть проблеми

Ще в травні 2023 року був ухвалений механізм  призначення компенсації за зруйноване або пошкоджене під час російської агресії майно. Тисячі людей вже встигли подати заяви на компенсації і значна частка з тих, хто подався, вже отримав гроші або сертифікат і придбав собі нове житло. Проте серед тих, хто вирішив таким чином своє житлове питання, немає мешканців територій, що поки що знаходяться в окупації.

Через те, що влада не має доступу на окуповані території, не може перевірити ступінь пошкодження майна, не може  зафіксувати факт руйнації об’єкта нерухомості, вона просто відмовляється приймати заяви на відшкодування.

Тож виходить так, що найбільш постраждалі регіони України залишилися без державної підтримки. 

Експеримент

Для того, щоб виправити цю несправедливість, уряд запровадив експеримент для мешканців Мелітополя і дозволив приймати заяви на компенсацію зруйнованого житла на підставі супутникових знімків, які можуть довести факт повної руйнації будинку.

Чому саме у Мелітополі, а не, наприклад,  в Маріуполі? Це тому що там майже немає зруйнованих будинків, а тому експеримент легше провести.

Пілотний проєкт, до речі, завершився ще минулого року, проте до обласних адміністрацій до останнього часу не була доведена інформація о результатах. І от сьогодні мер Маріуполя, який напередодні  був присутній на нараді в Міністерстві реінтеграції тимчасово окупованих територій, повідомив, що нарешті підсумки пілотного проєкту підбиті. І міністерка Ірина Верещук вже передала результати очільнику уряду Денису Шмигалю задля того, щоб уряд розпочав поширення експерименту і на інші окуповані регіони України.

«Проєкт виявився вдалим. Він показав свою ефективність для встановлення факту руйнації. Вже є лист міністерки Ірини Верещук до очільника уряду Дениса Шмигаля про те, що запускаємо.  Це дуже важливо. Бо це - не про гроші, це про справедливість, тому що ворог щодня ховає сліди своїх злочинів, відбудовує нові будинки на місці котлованів. Ми маємо поспішати, щоб люди встигли зафіксувати свої зруйновані дома і отримати компенсацію від держави», - заявив Вадим Бойченко.

Тож будемо очікувати старту прийому заяв. Стежте за нашими публікаціями.

Більше інформації про компенсацію за зруйноване або пошкоджене майно читайте в СПЕЦТЕМІ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Чи вірите ви в деокупацію Маріуполя?
проголосувало 3728 відвідувачів
Так
56,7%
Ні
35,0%
Забороняю собі думати про це
8,3%
#Маріуполь #компенсація
Спецтема
Як отримати компенсації від росії за зруйноване життя, зламане здоров'я, знищені квартири та приватні будинки. Верховна Рада ухвалила закон, який допоможе людям отримати компенсації. Ми стежимо за його реалізацією
live comments feed...