
Окупанти заявили що хочуть побудувати у Маріуполі аналог металургійного заводу імені Ілліча
Російські загарбники нібито хочуть у Маріуполі побудувати до 2030 року аналог меткомбінату імені Ілліча.
Про це заявив так званий “прем'єр-міністр “ДНР” Євген Солнцев.
"Ми плануємо побудувати металургійний завод у місті Маріуполі - з нуля. Він вироблятиме метал, сталь. Це буде аналог, умовно, комбінату імені Ілліча. Ми зараз підписуємо інвестугоди. Це буде новий комбінат, який ми збудуємо", - цитує окупанта підконтрольне Кремлю російське агентство ТАСС.
Ця новина розсмішила маріупольців. У соцмережах містяни почали нагадувати окупаційній владі про обіцянки зробити з Маріуполя курортне містечко та про технопарк замість Азовсталі. Маріупольці впевнені, що це черговий нереалізований прожект російських чиновників, які хочуть просто “набити собі кишені”.
Маріупольці навіть жартують, що одразу після нового заводу у місті до 2050 року побудують космодром.
Нагадаємо, під час повномасштабного російського вторгнення ММК ім. Ілла зазнав значних руйнувань, а металургійний завод “Азовсталь” був повністю зруйнований.
Після окупації Маріуполя різні люди приїжджали з Москви приглядатися до напівзруйнованого комбінату імені Ілліча. Але потім на територію підприємства увійшли кадирівці, і родич Кадирова заявив свої права на металургійний комбінат.
Вже влітку 2022 року кадирівці почали винаймати на роботу маріупольців. Спочатку люди не хотіли йти туди працювати через небезпеку. Основна робота, яку виконували працівники, - це розбір завалів. А оскільки в тих завалах було повно снарядів, що не розірвалися, то майже щодня на ММКІ лунали вибухи, гинули люди або отримували поранення.
Після завершення розчистки території, працівників комбінату – а це приблизно 2500 осіб – стали залучати на прибирання вулиць Маріуполя.
Минулого літа окупанти повідомили, що навіть запустили 4 цехи, де почали ремонтувати російську військову техніку. Проте щось пішло не так.
В грудні 2023 року більша частина маріупольців, яких окупанти працевлаштували на ММКІ, були відправлені по домівках без збереження заробітної плати. Роботи для робочих більше немає.
Тож перспектив у відновленні ММКІ попри триває окупація немає жодних. Бо поки триває обговорення можливостей і механізмів, кадирівці щодня вивозять із заводу металобрухт, дроти і вціліле обладнання.
Читайте також:
Як Російська федерація краде іноземні компанії і «перерозподіляє» маріупольські
Від заводів в Маріуполі залишилася лише форма Метінвесту, - ФОТО