• Головна
  • Українці назвали головну мету війни Росії проти України, - дослідження КМІС
13:20, 13 червня 2024 р.
Надійне джерело

Українці назвали головну мету війни Росії проти України, - дослідження КМІС

Українці назвали головну мету війни Росії проти України, - дослідження КМІС

Більшість українців вважають, що метою російської агресії є знищення української нації чи геноцид.

Про це  свідчать результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС), оприлюднені 13 червня.

Київський міжнародний інститут соціології провів власне опитування упродовж 16-22 травня 2024 року. До вибірки не включалися жителі територій, які тимчасово не контролюються владою України.

“Більшість українців – 60% – вважають, що Росія прагне знищити українську націю (34%) або навіть здійснити фізичний геноцид більшості населення (26%). Ще 6% українців вважають, що Росія хоче підкорити всі території, хоча і лишити їм певну культурну автономію в складі Росії”, - йдеться у дослідженні.

На думку 12% українців Росія прагне змінити владу та створити маріонеткову державу, яка буде слухатися у всьому Росію.

Лише 7% українців вважають, що агресор прагне зберегти за собою вже окуповані території та насправді не претендує на всю або більшість територій України.

За результатами опитування, у всіх регіонах найбільше респондентів (62% на Заході і в Центрі, 56% на Півдні і 49% на Сході) вважають, що Росія прагне знищити українську націю або навіть здійснити фізичний геноцид. Причому третина населення у всіх регіонах відчуває, що Росія хоче фізично знищити більшість населення.

“Відповіді від геноциду до створення слухняної маріонеткової держави фактично означають, що за відчуттями респондентів Росія не досягнула мети, тобто продовжуватиме свої агресивні дії. Залежно від регіону частка респондентів, які там вважають, коливається від 85% на Заході до 61% на Сході. Тобто більшість населення у всіх регіонах розуміють, що Росія не прагне зупинятися у своїх діях”, - зазначають аналітики КМІС.

Водночас із Заходу на Схід з 3% до 13% зростає частка тих, хто вважає, що Росія не претендує вже на більшість територій України і прагне лише зберегти за собою вже окуповані території.

Автори дослідження звертають увагу, що на Сході відносно найбільше тих, хто вважає, що Росія хоче «денацифікувати» та демілітаризувати Україну без посягань на незалежність – 11% проти 3-6% в інших регіонах.

Разом з цим на Півдні і Сході, відповідно, 16% і 15% респондентів не змогли відповісти на запитання і, можливо, частина з них ухилилися від відповіді навмисно, щоб не висловлювати свою проросійську позицію. Проте навіть якщо певна частина з них дійсно займає проросійську позицію, це все одно означає, що такі мешканці становлять абсолютну меншість у регіоні. 

“Тобто в будь-якому випадку більшість мешканців Півдня і Сходу мають цілком проукраїнські погляди”, - роблять виводи у КМІС.

Виконавчий директор КМІС Антон Грушецький, коментуючи результати дослідження, зазначив, що від заходу до сходу українці розуміють екзистенційний характер війни Росії проти України.

“У травні 2023 року 78% українців мали близьких або знайомих, які загинули або були поранені внаслідок вторгнення. Більшість мають когось, хто зараз проходить службу у Силах оборони. Мільйони українців змушені були покинути Україну і мільйони стали вимушено переміщеними особами всередині України”, – сказав Грушецький.

“Такі результати мають дати чергове недвозначне пояснення нашим Західним друзям, чому українці не хочуть “будь-якого” миру з Росією. Українцям не потрібний “будь-який” мир – українці просто хочуть вижити. Тому потрібний мир, який би давав гарантії, що війна не буде повторюватися раз за разом із захопленням усе нових територій, поки від України нічого не залишиться”, – додав він.

ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629

НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629

ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой

ДИВІТЬСЯ нас на YouTube

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Так, безумовно
17,2%
Так, але за умови, що розмір компенсації буде достатнім для придбання нового житла
43,2%
Вважаю несправедливим позбавлятися права власності. Компенсація - це покриття збитків, право власності має залишитись
18,2%
Не погоджуюсь. Краще дочекатися деокупації міста і продати нерухомість самостійно
6,8%
Нічого не буду віддавати або продавати. Хочу повертатись в місто і там жити
14,6%
#Україна #рф #війна #опитування #КМІС
live comments feed...