СБУ продовжує розслідування щодо Ірини Фаріон, яка образила військових "Азову"
Служба безпеки України продовжує вести розслідування щодо екснардепки та мовознавиці Ірини Фаріон. Вона опублікувала повідомлення, отримане від проукраїнського студента з тимчасово окупованого Криму. Окрім порушення таємниці листування та недоторканності приватного життя, Фаріон інкримінували також можливе порушення рівноправності громадян та образу честі й гідності військовослужбовця через її публічні висловлювання на адресу російськомовних воїнів із бригади "Азов". Про продовження досудового розслідування в СБУ повідомили виданню hromadske.
"У СБУ зазначили, що проводять досудове розслідування у кримінальному провадженні, де зокрема досліджуються обставини можливого вчинення Фаріон порушення таємниці листування та недоторканості приватного життя (ч. 2 ст. 163 та ч. 1 ст. 182 ККУ). Правоохоронці повідомили, що у цьому провадженні також досліджується можливе вчинення Фаріон порушення рівноправності громадян (ст. 161 ККУ), а також щодо образи честі й гідності військовослужбовця, погрози військовослужбовцю (ст. 453-1 ККУ)", – пише видання.
Наразі досудове розслідування триває. У кримінальному провадженні вживаються необхідні заходи для забезпечення повного та неупередженого розслідування, зазначили в СБУ.
Слід додати, що у 2023 році маріуполець Данило Ребро написав заяву у правоохоронні органи після того, як Ірина Фаріон звинуватила маріупольців у тому, що вони самі винні у вбивстві власного міста.
Тоді слідчі органи не знайшли складу злочину, і кримінальне провадження не було відкрите.
Але пізніше, у листопаді 2023 року Служба безпеки України порушила кримінальну справу проти мовознавиці Ірини Фаріон. Правоохоронці зазначали, що проводять експертизи її скандальних висловлювань та публікацій, а також епізоду з оприлюдненням листа нібито від студента з окупованого Криму.
Так, в інтерв’ю Яніні Соколовій Ірина Фаріон заявила, що не може назвати українцями російськомовних українських військових, зокрема бійців бригади «Азов». Це викликало обурення серед українських військовослужбовців та у суспільстві загалом.
Крім того, у своїх соцмережах мовознавиця опублікувала скриншот листа від хлопця, який представився проукраїнським студентом з окупованого Криму. При цьому у скриншоті були відкриті його ім’я, прізвище та інші персональні дані. Окупанти згодом завили, що знайшли цього хлопця та записали з ним відео, як він «визнає свою провину» за лист Фаріон.
Омбудсмен Дмитро Лубінець став на захист хлопця і заявив, що мовознавиця вчинила кримінальний злочин, а також «підіграла» окупантам. Однак у коментарі hromadske Секретаріат уповноваженого Верховної Ради з прав людини відповів, що не володіє і не зобов’язаний володіти інформацією щодо встановлення особи студента з Криму. Представництво президента в Криму також не мало інформації щодо особи студента. Кажуть, встановлювати це має Служба безпеки України.
Зрештою, на тлі скандалів Ірину Фаріон звільнили з посади професорки Львівської політехніки. Міністр освіти і науки Оксен Лісовий заявив тоді, що «людям, які не поділяють цінності гідності та не відчувають поваги до воїнів, немає місця в системі освіти». А втім, у червні 2014 Фаріон офіційно поновили на посаді.
ЧИТАЙТЕ ПРО ЦЕ БІЛЬШЕ:
Фаріон і Маріуполь. Декілька фактів, які спростовують маніпуляції політикині, - ВІДЕО
Скандал навколо Маріуполя. Ірина Фаріон знову атакувала місто, - ВІДЕО
«Азов» проти Фаріон. Скандальна українка може опинитися за ґратами