• Головна
  • Українські військові пояснили, чому не знищують ворожі кораблі в Азовському морі
15:50, 3 липня
Надійне джерело

Українські військові пояснили, чому не знищують ворожі кораблі в Азовському морі

Українські військові пояснили, чому не знищують ворожі кораблі в Азовському морі

ЗСУ не б'ють по російських суднах в Азовському морі тому, що військові кораблі загарбників не заходять в окуповані порти, а Україна не вражатиме цивільні судна – навіть ті, що розкрадають ресурси з окупованих територій. 

Про це повідомив речник Військово-морських сил ЗСУ Дмитро Плетенчук в інтерв'ю Центру журналістських розслідувань, передає Zn,ua.

Журналістка запитала, чому ЗСУ не дістають кораблі росіян в Азовському морі, хоча у 2022 році вражали їх у порту тимчасово окупованого Бердянська.

"До речі, Росія не заходить військовими кораблями в порти Маріуполя і Бердянська, в якому на початку повномасштабного вторгнення був знищений великий десантний корабель "Саратов" і ще два пошкоджено. Вони продовжують використовувати ці порти для пограбунку окупованих територій – збіжжя і метал", – заявив речник.

Він пояснив: для пограбунку ресурсів загарбники здебільшого використовують судна, які не заходять в іноземні порти (там їх одразу заарештують), а натомість з цих кораблів перевантажують вкрадене на "білий флот".

Військовий повідомив, що Україна слідкує за цією ситуацією, і вже були кейси, коли аналіз показував походження зерна – і це "досить нескладно" робити, оскільки кораблі помітні з великої відстані.

Проте, акцентував Плетенчук, Україна, звісно, не завдаватиме ураження по таких суднах, які б вони не були нібито "цивільні".

Речник зауважив, що дії росіян із цими суднами – порушення міжнародного права.

"Почати треба з того, що Керченська протока взагалі закрита, і знаходиться вона в територіальних водах України. Це наша суверенна територія, ще в тому році ми зробили попередження про те, що закриваємо цю ділянку для судноплавства", – пояснив він.

Проте, визнав військовий, ця заборона досі порушується: хоча іноземні судна і не заходять в окуповані порти, а прямують у російські гавані Таганрога, проте ці кораблі все одно проходять закриту Керченську протоку й періодично прямують до Босфору або з нього.

Читайте також: Як ворог використовує Азовське море та чи допоможе росіянам нова залізниця вдовж Маріуполя

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Ніяк. Влада може робити, що хоче, і витрачати бюджетні гроші на власний розсуд до кінця війни
47,7%
Влада має сама ініціювати механізм впливу громади на ухвалення рішень, поки це питання не буде врегульовано на державному рівні
15,3%
Громада може вимагати запровадити спрощену процедуру петицій по питаннях бюджетних витрат і таким чином впливати
30,0%
Ситуація станом на зараз цілком задовільна, враховуючи стан війни в країні. Тож втручання громади не потрібно
7,0%
#Азовське море #кораблі рф #Україна
live comments feed...