• Головна
  • Без даху над головою. Маріупольці два роки чекають від окупантів на ремонт аварійного будинку, - ВІДЕО
16:15, 5 липня 2024 р.

Без даху над головою. Маріупольці два роки чекають від окупантів на ремонт аварійного будинку, - ВІДЕО

SOS, допоможіть! – з таким написом на будинку №110 на проспекті Перемоги у Маріуполі мешканці намагаються привернути увагу окупантів. Вже два роки людям не можуть відновити пошкоджений обстрілами будинок.

Про це повідомляє Телеграм-канал Mash.

Як розповіла господиня однієї з квартир Оксана Сумська, у грудні 2022 року будинок готували під знесення, проте після експертизи окупанти вирішили все ж таки відновити будинок.

Вже за три тижні комісія дала добро підряднику з Ульяновська на відновлення будинку. Приїхали робітники розібрали дах, зняли покрівлю і минулої зими на цьому реконструкцію закінчили.

До цього в будинку було світло, у деяких квартирах було вибито вікна, але у людей нічого не текло. Після "відновлення" мешканці будинку залишилися буквально без даху над головою. У результаті після першого дощу затопило квартири з 12 по 3 поверх.

“Я – лікар, живу у Маріуполі, ми нікуди не поїхали. Але, на мою думку, робиться все для цього. Често, я хочу поїхати. Я коли йду додому і дивлюся на все це… У мене бажання відпадає (тут жити – ред.)”, - каже Оксана Сумська.

Жителі будинку збунтувалися, почали скаржитися окупаційній адміністрації. Там лише обмежилися обіцянками – ось завтра почнемо ремонт, за тиждень, за місяць…

“Зараз у мене нова вступна з'явилася – з першого числа. При цьому жодного місяця, жодного року”, - обурюється маріуполька.

За її словами, днями до будинку приїхала комісія із перевіркою. Того ж дня до будинку робітники підігнали будівельний кран. Люди зраділи, що починають щось відновлювати.. Але будівельники обмежилися видимістю якихось робіт, і на цьому все завершилося. Комісія поїхала, робітники – теж.

Господарі квартир кажуть, що чиновники лише просять надсилати нові скарги голові окупаційної адміністрації Лівобережного району. Обіцяють, що будинок закінчать відновлювати до кінця року, але маріупольці на це вже не сподіваються і з жахом чекають на зиму.

Нагадаємо, що через вторгнення росіян до Маріуполя у місті зруйновано понад 80% житлових будинків. Більше 500 багатоквартирних будинків окупанти вже встигли повністю демонтувати.

Попри заяви окупаційної адміністрації про відновлення міста, загарбники через брак коштів майже припинили відбудову пошкоджених приватних будинків. Наразі вони лише частково видають будматеріали - вважають, що ремонтом повинні займатися саме власники. 

Майже аналогічна ситуація у багатоквартирних будинках. Там окупанти ремонтують лише фасади, у кращому випадку можуть відремонтувати під'їзди. На все інше нібито видають маріупольцям компенсацію, але цих грошей, звісно, не вистачає на повноцінний ремонт.

Читайте також:

Чи погодились би ви віддати державі право власності на свою нерухомість в окупації в обмін на грошову компенсацію? Думки маріупольців

Житло в окупації: як компенсувати майно, яке залишилось на окупованих територіях

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Ніяк. Влада може робити, що хоче, і витрачати бюджетні гроші на власний розсуд до кінця війни
47,7%
Влада має сама ініціювати механізм впливу громади на ухвалення рішень, поки це питання не буде врегульовано на державному рівні
15,3%
Громада може вимагати запровадити спрощену процедуру петицій по питаннях бюджетних витрат і таким чином впливати
30,0%
Ситуація станом на зараз цілком задовільна, враховуючи стан війни в країні. Тож втручання громади не потрібно
7,0%
#Маріуполь
live comments feed...