• Головна
  • Чиста вода для Маріуполя. Що сталося з 64 млн євро, які виділив маріупольцям уряд Франції, - ФОТО
17:19, 24 липня

Чиста вода для Маріуполя. Що сталося з 64 млн євро, які виділив маріупольцям уряд Франції, - ФОТО

Чиста вода для Маріуполя. Що сталося з 64 млн євро, які виділив маріупольцям уряд Франції, - ФОТО

Цього року маріупольці - вперше за десятки років - мали б отримати комунальну послугу найвищого рівня – чисту воду з-під крана. Саме у 2024 році мало б бути завершено будівництво заводу з очищення води. Зворотній осмос, очищення води з Кальміусу, без транспортування через всю область, – все це мало б надати містянам не тільки якісну (згідно до санітарних стандартів), а і не дорогу питну воду.

Проєкт фінансувався урядом Франції. Це була перша такого типу угода, яку безпосередньо укладали уряд Франції і місцева влада українського міста, за посередництво уряду України.

Реалізовувати на практиці масштабний проєкт мала б французька фірма Beten Ingenierie.

В 2021 році компанія вже мала б приступити про проектних робіт. Проте робота так і не розпочалася. У вересні 2021 року у Маріуполі відбулася нарада. Тоді ще віце-прем'єр України з реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Рєзніков зібрав представників обласної, міської влади, народних депутатів та власне виконавців робіт. На зустрічі, що проходила у Маріуполі, була присутня і французька сторона.

Архівне фото 0629, 2021 рік

Чиста вода для Маріуполя. Що сталося з 64 млн євро, які виділив маріупольцям уряд Франції, - ФОТО, фото-1

Було детальне обговорення техніко-економічного обґрунтування.

Спочатку на реалізацію проекту "Вода Маріуполя" французький уряд виділив 64 мільйони євро. Але після проведення у 2019 році у Маріуполі інвестиційного форуму, на якому був присутній президент Володимир Зеленський, Маріуполь мав би отримати ще 27 млн. євро. Це гроші Європейського інвестиційного банку, які спрямовані на проект реконструкції очищення стоків Маріуполя.

Заступник міського голови Михайло Когут доповідав тоді журналістам, що  із фінансуванням проблем немає жодних. Є складнощі зі звітами.

Чиста вода для Маріуполя. Що сталося з 64 млн євро, які виділив маріупольцям уряд Франції, - ФОТО, фото-2

"Є претензії щодо роботи як української, так і французької сторони. Вони у Франції, схоже, теж не звикли, що ми можемо працювати швидко", - сказав Олексій Резніков. І запевнив, що будівництво розпочнеться у 2022 році, а чисту воду з кранів маріупольці гарантовано отримають у 2024-му.

Розглядався варіант будівництва двох заводів, щоб забезпечити якнайбільше джерел води. Одна точка з очищення мала б бути на річці Кальчик, в районі Старокримського водосховища, а друга - на Кальміусі (Міський острів). 

Проте розпочалась війна, і замість якісної питної води маріупольці отримали спочатку бомби від Російської Федерації, а потім брудну, неочищену воду із Старокримського водосховища, яка за стандартами є не питною, а технічною водою.

Тож ми вирішили поцікавитися, а яка доля 64 млн євро, які отримав Маріуполь на реалізацію проєкта. І ось що розповіли в маріупольському муніципалітеті.

«Спільний проєкт з урядом Франції з реконструкції системи водозабезпечення у місті Маріуполі на момент російського повномасштабного вторгнення (24.02.2022) перебував на етапі завершення технічно-економічного обґрунтування. А саме: Маріупольська міська рада отримала від французьких компаній та експертів аналіз ситуації води та можливих джерел водозабезпечення міста. Було сформовано три пропозиції і економічні розрахунки щодо реалізації проєкту з водозабезпечення.

Далі мав початися другий етап – проектування системи водопостачання на підставі обраного варіанту і третій етап - безпосередня реалізація, етап будівництва. На реалізацію всіх цих трьох етапів і мали надійти 64 млн євро від уряду Франції. Але, через повномасштабне вторгнення рф, проєкт було призупинено у 2022 році за згодою сторін.

На сьогодні договір з Маріуполем продовжує залишатися ратифікованим, але призупиненим у звʼязку з окупацією міста. В рамках Плану швидких дій проєкту "Mariupol  Reborn", після деокупації міста Маріуполь, планується:

  • відновити роботу фільтрувальної станції на Старокримському водосховищі;
  • відновити роботу підвищувальних насосних станцій;
  • побудувати 50 бюветів для забезпечення жителів альтернативним джерелом води;
  • відновити роботу мереж  водопостачання. 

Після чого планується провести аналіз умов для відновлення спільного проєкту з Урядом Франції. Проаналізувати його актуальність або потребу у зміні існуючого проєкту у звʼязку з новими існуючими умовами. Провести нове техніко-економічне обґрунтування, щоб оцінити необхідний обсяг фінансових ресурсів та умови для їх виділення».

Як додали в коментарі 0629 в пресслужбі міськради, гроші від Франції фактично, на рахунки, місто не отримало, тому і не має до муніципалітету претензій. Проте вони залишаються зарезервованими на рахунках французьких банків для потреб Маріуполя, але отримати їх місто зможе тільки після деокупації.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Какими станут мариупольские пляжи. Идеи, предложения, проекты, - ФОТО

ЕБРР хочет выделить Мариуполю 14,5 млн евро на новый мусорный полигон и сортировочную линию

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Ні, зараз переговори неможливі. Умов для переговорів поки немає
19,1%
Переговори можливі, але на наших умовах
20,6%
Перемовини потрібні, але неможна погоджувати здачу будь-яких територій, включаючи Крим
11,2%
Перемовини так, але неможна віддавати тер.Донеччини, Луганщини, Запоріжжя та Херсонщини. Крим за дужки
8,9%
Можна починати переговори, але не можна погоджуватися на здачу територій та роззброєння війська
6,9%
Можна починати переговори, але не можна погоджуватися на здачу територій, роззброєння війська та зняття санкцій з РФ
13,6%
Можна йти на будь-які поступки заради припинення війни
11,9%
Можна поступитися вступом до НАТО заради припинення війни
7,8%
#Маріуполь #Франція #Бетен #чиста вода
live comments feed...