Де краще живеться вчителю – в окупації чи поза нею, - ВІДЕО
За даними департаменту освіти Маріупольської міської ради, в окупації в Маріуполі залишилися трохи більше 17% маріупольських педагогів. Частина з них відмовилась від співпраці з окупаційною адміністрацією. Точних даних, скільки таких педагогів та вихователів дитячих садочків, ми наразі не знаємо. Проте скільки серед освітян Маріуполя колаборантів, можна скласти уявлення по відео і фото, які з’являються в пропагандистських медіа на окупованих територіях.
Згідно до змін в українське законодавство, які були внесені вже після повномасштабного російського вторгнення, в березні 2022 року, вчителі, які працюють за російськими стандартами освіти, вчиняють кримінальний злочин.
Проте якщо на початку окупації це дуже хвилювало і нервувало вчителів, що залишилися в окупації, то зараз – ні.
Більше того, як стало відомо 0629, у спілкуванні з педагогами, які полишили окупований Маріуполь, вчителі-колаборанти висловлюють зверхність до своїх колег.
«Ось дивіться, що маємо ми, - кажуть вони, - житло, роботу, гідний рівень заробітної плати. А тепер перерахуйте, що маєте ви. У вас навіть право на роботу в дистанційному форматі намагаються забрати. То хто з нас зробив правильний вибір в 2022 році?»
Ми вирішили розібратися в цьому питанні і максимально об’єктивно перелічити всі плюси і мінуси для педагогів, які залишилися в окупації, а потім всі плюси і мінуси для педагогів, які не зрадили державі.
І ось що у нас вийшло.
Педагоги в окупації. Плюси та мінуси становища
Педагоги на підконтрольній Україні території. Плюси та мінуси становища
Ми не робимо висновки з цього порівняння. Залишаємо цю справу нашим читачам. Лише зазначимо, що з морального боку плюси на боці українських вчителів. А ось матеріальні поки що на боці тих, хто зрадив державу.
І українській владі варто подбати про те, щоб переваги були на боці саме українських вчителів, а не вчителів-колаборантів (ми використовуємо слово «колаборант» в побутовому, а не юридичному значенні).
Бо зараз ситуація виглядає так, що наша влада дуже опікується збереженням начальників комунальних підприємств і не шкодує гроші на оплату їхньої праці по мільйону гривень на рік. В той час як про збереження педагогічних кадрів не дбає.
Ось нещодавно Міністерство освіти мало намір закрити всі дистанційні релоковані школи, які навчають дітей за кордоном і дітей в окупованих українських містах. Громадські організації та муніципалітети окупованих міст переконали керівництво міністерства цього не робити. Але ж загроза була.
На нашу думку, від того, чи будемо ми мати в достатній кількості хороших педагогів, залежить майбутнє України. І це не перебільшення.
А ще більше ми будемо потребувати хороших вчителів, згодних їхати після війни на деокуповані території сходу та півдня України. І про те, як заохочувати педагогів (в тому числі і матеріально), треба думати вже зараз.
ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629
НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629
ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой
ДИВІТЬСЯ нас на YouTube