Шанс втрачений. Командир «Азову» Денис Прокопенко «Редіс» розкритикував владу за обмін «під урочисту дату»
Командир бригади «Азов» Денис Прокопенко розкритикував українську владу за те, що вона влаштувала «обмін під урочисту дату» замість того, щоб скористатися можливістю звільнити полонених азовців.
Росіяни не хочуть віддавати азовців з полону. Операція в Курській області і взяття до полону російських строковиків давала шанс домовитися з Росією про обмін на азовців. Але, на думку Дениса Прокопенка, замість того, щоб скористатися можливістю, влада вирішила піти за шляхом піару і порадувати українців подаруночком до свята.
Ось що конкретно написав «Редіс».
«Путіну було необхідно знизити тиск всередині РФ та зберегти обличчя, повернувши захоплених на Курщині строковиків. Відповідальним за обміни з української сторони необхідно було за радянськими традиціями організувати до свята медійну «перемогу».
Місця для полонених азовців, які вже понад 2 роки чекають на обіцяні обміни, у цій формулі не знайшлося.
Попри те, що в Україні існує колосальний запит від суспільства на повернення тих, хто у 2022 році у Маріуполі зробив все, аби Україна взагалі продовжила існування і сьогодні святкувала День Незалежності, а не «день народного единства».
Попри те, що полонені росіяни самі просили обміняти їх на азовців.
Попри те, що українська переговорна група мала колосальний важіль впливу під час цього обміну, виступаючи з позиції сили.
Усім цим не скористались. У сьогоднішньому обміні вкотре немає жодного азовця. Дорогоцінний шанс та час втрачені.
Чого вартують всі сказані сьогодні пафосні слова, якщо з-поміж 900 відданих Україні військовослужбовців, для котрих у російському полоні найгірше ставлення, додому не повернувся ніхто?
День Незалежності України має бути насамперед про вдячність. Вдячність тим, хто присвятив себе справі захисту України. І не в останню чергу тим, хто врятував українську незалежність, в абсолютно безвихідній ситуації виконавши наказ. У повному оточенні, без достатньої кількості зброї та медикаментів, проти в рази переважаючих сил противника.
Цей тест на вдячність Україна сьогодні провалила. Завдання не виконане. Наступна спроба вартуватиме ще дорожче.
Засинаючи сьогодні у своїх затишних оселях, де немає вєртухаїв, допитів та катувань, подумайте, чи справді ви розумієте, що таке незалежність, та чи усвідомлюєте ціну, яку ми за неї платимо. Це не втішить родини тих, хто сьогодні втретє зустрічав День Незалежності у полоні. Не полегшить перебування моїх побратимів у російських тюрмах. Але, можливо, допоможе вам нарешті наважитись боротись за азовців під час наступних перемовин так, як вони боролись за незалежність України у Маріуполі», - зазначив командир бригади «Азов».
В соціальних мережах не всі погодилися з такою позицією командиру «Азову». Тож він змушений був ще раз пояснити свою позицію.
«Пояснюю чому я так обурений.
1. Знову жодного бійця ОЗСП «Азов». Підрозділ, який воює 10 років та героїчно бився в оточеному Маріуполі з переважаючими силами противника. Після полону 95% бійців реабілітувалися, стали до строю та продовжують воювати. (Не зважаючи на важкі поранення та навіть ампутації)
2. Не дивлячись на те, що більшість строковиків ховалися в підвалах та не приймали участі в бойових діях і зараз ходять по українській землі дякуючи тим, хто перебуває в полоні. Я щиро радий, що вдалося їх обміняти. Сподіваюся, що їм вистачить сил та наснаги повернутися до строю найближчим часом та продовжити боротьбу.
3. Строковики в лютому 2023 року офіційно стали моїми підлеглими (після того, як ОЗСП «Азов» став окремою військовою частиною, 12 бригадою спеціального призначення «Азов»)
4. Радію за кожний обмін, коли в Україну повертаються бійці Сил Оборони України, якщо це не покидьки, які потрапивши в полон перевзулися в повітрі, відмовлялися від Українського громадянства, били разом з вертухаями моїх бійців, забирали їжу у поранених та підписували сфабриковані свідчення проти моїх бійців, яких осудили на 25 років. А таких часто міняють.
5. Тепер питання до вас. Кого необхідно взяти в полон, щоб обміняти бійців «Азову»?»
Нагадаємо, що окрім захисників з «Азовсталі», з квітня 2022 року не вдається повернути з полону і захисників України, які знаходилися на території ММК ім.. Ілліча, охороняли військовий шпиталь.
ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629
НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629
ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой
ДИВІТЬСЯ нас на YouTube