• Головна
  • Дорого навіть для росіян. В Приморському районі окупанти виставили на продаж житло в новобудовах, - ВІДЕО
16:47, Сьогодні

Дорого навіть для росіян. В Приморському районі окупанти виставили на продаж житло в новобудовах, - ВІДЕО

У Приморському районі по бульвару Хмельницького окупанти звели два іпотечних будинки. Квартири виставили на продаж, але ціни на житло здивували навіть росіян.

Ціна двокімнатної квартири у 62 квадрати на верхньому поверсі складає 9,8 мільйонів рублів, на нижньому - 9,2 млн рублів.

Звичайно, що у місцевих жителів таких коштів й близько немає. Тож забудовники розраховують на росіян. Але й мешканці РФ вважають, що то занадто дорого, незважаючи на пільгову іпотеку, розташування дому та близькість до моря.

“Очень дорого. Военные действия еще не так далеко. Море Азовское на любителя.

Мне кажется купить квартиру в Анапе за такие деньги целесообразнее. Море Черное”,

“Очень дорогие квартиры. Заоблачно дорогие. В Мариуполе, что у людей огромные зарплаты, что такие цены на жилье?”,

“У нас они продают сейчас в таких домах 2-х комнатные 62 кв.м за 5,988 млн”, - коментують вони рекламне відео.

Розпочали продавати квартири й у новобудові, яку звели на місці зруйнованого «Будинку з годинником». За однокімнатну квартиру доведеться викласти понад 8 млн рублів. Крім того, додатково ще й потрібно викласти гроші на повне оздоблення помешкання.

Маріупольці вважають, що вартість квартири “космічна” і зауважують, що компенсація за зруйноване житло, яке окупанти пропонують жителям, не покриє навіть половини вартості іпотечної квартири. 

Доступна іпотека в захопленому місті насправді доступна лише росіянам. Кремль пропонує росіянам будинок біля моря, пільги, кар’єрне зростання, аби ті активно переселялись на окуповані території України. Доступна іпотека також стимулює переселення. З минулого року росіянам на нове житло в окупованому Маріуполі пропонують іпотеку під 2% річних. 

У той час, як у самій Росії на п'ятому терміні Путіна іпотечні кредити стали так само недоступні, як і 2000 року, на початку його правління. Це констатують економісти та фінансові аналітики. Нещодавно російсбкий “Сбербанк” підвищив мінімальну ставку за іпотекою відразу на 3,5 процентних пункти - до 28,1%. Під такий відсоток востаннє цей банк давав житлові кредити у першій половині 2000 року.

Це вже третє підвищення іпотечної ставки Ощадбанком з початку жовтня. Тоді вона зросла до 21,9%, наприкінці жовтня – до 24,6%.

Причина швидкого подорожчання позикових грошей – зростання ключової ставки ЦП, яка піднялася з 16 до 21% із середини липня. Таким чином, фінансовий регулятор намагається зупинити інфляцію, що розігналася через війну, і не допустити перегріву економіки.

У інших банків іпотека подорожчала ще сильніше. «Альфа-банк» з 12 листопада видає кредити на готове житло, що будується, за ставкою 28,49%, ВТБ з 13 листопада — за ставкою 29,8%.

Таким чином Москва заохочує росіян приїжджати на окуповані території, а з другого, – стимулює українців виїжджати звідти. Головна мета Кремля – зробити все можливе, щоб повернення цих територій до складу України стало неможливим. І за це Росія готова платити високу ціну.

Читайте також: Про 30%, яких не існує в статистиці

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
#Маріуполь #іпотека
live comments feed...