Окупанти заявили, що “приїжджі будівельники” побили маріупольця. Подробиці конфлікту
У тимчасово окупованому Маріуполі стався конфлікт між чоловіком та російськими будівельниками. Внаслідок чого чоловік отримав травми голови. Цим фактом зацікавилися у Москві.
Як повідомив 1 грудня слідчий комітет РФ, голова СК Олександр Бастрикін запросив доповідь про хід перевірки цього інциденту.
“У медіапросторі повідомляється, що у Маріуполі внаслідок конфлікту приїжджі будівельники застосували насильство щодо місцевого жителя. Потерпілий зазнав травм голови”, - йдеться у повідомленні.
Про інцидент, який стався 22 листопада, також повідомила у місцевих телеграм-каналах так звана “Русская община”. У повідомленнях стверджується, що трапився конфлікт між представником “Русской общины” Павлом та “іноземними спеціалістами”, які виконували ремонтні роботи на перехресті бульвару Шевченка та проспекту Будівельників.
Зазначається, що один із робітників нібито перегородив шлях автівці Павла. На прохання пропустити робітник “відреагував агресивно і почав бити руками по капоту автомобіля Павла і висловлюватись на його адресу нецензурною лайкою”.
“Чоловік відкрив вікно автомобіля, щоб спитати у чому справа і в цей момент отримає удар в обличчя. Коли Павло вийшов із машини, робітник почав від нього тікати та впав, а після наближення водія схопив його за ногу та повалив на землю. У цей момент підбігли побратими агресора і, у кількості, близько 8-9 осіб, побили лежачого Павла ногами і завдали йому тілесних ушкоджень. Коли група нападників відступилася, Павло сів у свою машину та поїхав”, - йдеться у дописі “Русской общины”.
Також оприлюднено результати обстеження від 23 листопада постраждалого у маріупольській лікарні інтенсивного лікування. У медичному висновку лікар констатує, що потерпілий отримав “перелом передньої стінки гайморової пазухи”.
Коментар 0629: По-перше, виникає питання, чому постраждалий, якого нібито били 8 людей, не викликав на місце правоохоронців та швидку. Крім того, виглядає дивним, що Павло, якого били ногами щонайменше 8 дорослих чоловіків, відбувся лише розбитим носом. По-друге, чому за медичною допомогою він звернувся тільки наступного дня. Крім того, достеменно невідомо, чи дійсно той Павел є уродженцем Маріуполя
Тож цей конфлікт, більше схожий на провокацію з боку так званой “Русской общины”.
“Всередині рф фіксується активна зміна міграційної політики як на інформаційному, так і законодавчому рівнях. Потенційним наслідком антиміграційної кампанії стане дефіцит робочої сили, невдоволення серед мігрантів і загострення міжетнічних конфліктів”, - констатує Слуба зовнішньої розвідки України.
За даними «левада-центр», яке було оприлюднено у жовтні 2024 року, зростає кількість громадян рф, які вважають наплив мігрантів проблемою, що їх тривожить (з 19 % до 25 %). За два останні роки кількість росіян, які бажають повністю заборонити в’їзд у країну мігрантам із Центральної Азії, зросла вдвічі (з 15% до 31%).
Згідно з опитуванням социологического института РАН, 52,7 % опитаних громадян рф у 2023 році були переконані, що «росія – це передусім держава росіян, і тому вона повинна захищати інтереси росіян». Цей показник зріс на 18 % із 1998 року. Майже 42,6 % опитаних погодилися із твердженням, що «росіяни – розумніші й талановитіші, ніж інші народи».
2 жовтня до госдуми рф внесено пакет із п’яти законопроєктів, спрямованих на боротьбу з нелегальною міграцією. Серед запропонованих ініціатив – віднесення до особливо тяжких злочинів організації нелегальної міграції, посилення покарання за підробку документів для мігрантів і позасудове блокування ресурсів із рекламою нелегальних послуг для іноземців. Для мігрантів встановлено заборони займатися певним видом професійної діяльності (від громадського транспорту до сфери охорони здоров’я). Найжорсткіші вимоги для мігрантів на регіональному рівні встановлено в калінінградській і вологодській областях, краснодарському краї, камчатці.
Нагадаємо, що окупанти майже щомісяця проводять перевірку мігрантів і в окупованому Маріуполі. Як правило шукають нелегалів. Окупаційна влада називає їх "іноземними громадянами, які порушили міграційне законодавство Російської Федерації", хоча по факту це незаконне перебування на території України.
Читайте також: Полювання на мігрантів. В окупованому Маріуполі ФСБ знайшла ще 25 порушників