Першого «міністра освіти» в окупованому Маріуполі засудили на 15 років тюрми з конфіскацією, - ФОТО
Печерський районний суд міста Києва засудив колишнього директора Маріупольського морського ліцею В’ячеслава Мірошниченко до 15 років позбавлення волі з конфіскацією всього майна.
Суд визнав маріупольського педагога винним у скоєнні державної зради за частиною 2 статті 111 Кримінального кодексу України.
«Державна зрада, тобто діяння, умисно вчинене громадянином України на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній, економічній чи інформаційній безпеці України: перехід на бік ворога в період збройного конфлікту, шпигунство, надання іноземній державі, іноземній організації або їх представникам допомоги в проведенні підривної діяльності проти України, скоєне під час дії воєнного стану», - йдеться у цій статті.
Суд розглядав справу Мірошниченка дуже довго – два роки.
В березні 2022 року колишній директор маріупольського морського ліцею В’ячеслав Мірошниченко виїхав з окупованого Маріуполя і опинився у Мангуші. Звідти зв’язався з департаментом освіти Маріупольської міської ради і повідомив, що виїхав. Але невдовзі він отримав пропозиції від окупаційної влади повернутися в Маріуполь і очолити департамент освіти. Окупаційні ЗМІ навіть назвали його нову посаду «міністром освіти».
Невдовзі в соціальних мережах з’явилося відео, де В’ячеслав Мірошниченко разом з колаборантами, а також представниками уряду Російської Федерації проводять день відкритих дверей у 53 школі Маріуполя і запрошують до навчання дітей, але не в українські, а в російські школи.
Влітку 2022 року В’ячеслав Мірошниченко було заочно повідомлено про підозру у державні зраді. Восени суд почав заочний розгляд справи. І поки він цю справу розглядав, В’ячеславу Мірошниченко не пощастило остаточно – бо і окупантам його педагогічний талант прийшовся не до душі, бо вже в грудні 2023-го вони його звільнили.
Точні причини звільнення нам дізнатися не вдалося. Розповідають різне. За інформацію джерела 0629 (ми не можемо підтвердити або спростувати цю інформацію) Мірошниченка підсиділа Олена Узун, освітянка з великим стажем. Саме вона посприяла тому, щоб Мірошниченка звільнили, а на його місце призначили її.
Після звільнення В’ячеслав Мірошниченко повернувся в ліцей, але вже не директором, а заступником директора.
Колеги, які працювали з Мірошниченком ще під час роботи у 27 гімназії, задовго до повномасштабного вторгнення, розповідали, що Мірошниченко завжди мріяв стати керівником департаменту освіту (а може і міністром освіти). Він навіть брав участь у конкурсі на посаду, проте програв.
І ось війна, загибель колег, руйнація маріупольських шкіл - все це подарувало шанс людині зробити нарешті кар’єру і досягти мети. Але і тут не вийшло, мабуть, таланту не вистачило.
Нагадаємо, що за фахом колаборант Мірошниченко - викладач української мови та літератури.
ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629
НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629
ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой
ДИВІТЬСЯ нас на YouTube