"Другого етапу інвентаризації" не існує. Що ще задумали зробити з квартирами маріупольців окупанти
Власникам житлових приміщень у багатоквартирних будинках, які зазнали значних пошкоджень у ході бойових дій, цього року необхідно буде пройти другий етап інвентаризації. Такі повідомлення стали поширювати пропагандистські телеграм-канали в окупованому Маріуполі. Ми дізнавалися, що це насправді означає.
Наприкінці 2024 року очільник терористичної організації ДНР Денис Пушилін, відповідаючи на питання пропагандистів, заявив, що більше в Маріуполі компенсаційне житло будувати не будуть, а будуть роздавати родинам квартири маріупольців, які або загинули, або виїхали з окупованої території.
Оскільки вцілілих квартир набагато менше, ніж тих, хто залишився у місті, окупантам терміново знадобилося розширити перелік привласнених квартир, якими вони могли б розпоряджатися.
Так власне і виникла ідея провести так званий "другий етап" інвентаризації.
"Ніякого другого етапу інвентаризації у нас не існує, - на умовах анонімності пояснили 0629. - Вони просто шукають тих, хто переоформив квартири, а потім все одно залишив окупацію. Цікаво буде подивитися, як вони будуть віджимати квартири, які вже внесені власниками в російський реєстр. Дуже цікаво, на яких підставах будуть відбирати приватну власність людей".
Станом на зараз окупанти вирішили перевірити власників квартир у 170 багатоповерхових будинків. В деяких з них окупанти зараз ремонтують стіни та дах і планують заселяти в такі будинки тих, хто втратив житло. Тож їм вкрай потрібно точно знати, власники яких квартир не планують проживати в Маріуполі.
Ось адреси цих будинків:
Тобто мешканцям знову пропонують підтвердити право власності на майно, для чого вимагають з'явитися в окупаційний адміністративний центр.
"Зареєструвати житлову нерухомість необхідно кожному, щоб унеможливити передачу житлових приміщень до переліку безгосподарних. Для цього власникам житлових приміщень, які з якихось причин ще не зареєстрували свою житлову нерухомість у Росреєстрі, необхідно в строк до 01.04.2025 особисто звернутися до будь-якого з відділень МФЦ з повним пакетом правовстановлюючих документів", - наголошують окупанти.
Нагадаємо, що окупаційна адміністрація на Донеччині погрожувала припинити російське громадянство тим, хто його отримав, але не проживає постійно на території Російської Федерації.
ЧИТАТИ ТАКОЖ:Окупаційна влада Маріуполя вимагає від власників надати документи на житло,- ФОТО