
1133 доба повномасштабної війни. Перша ніч без російських шахедів

Сьогодні 1 квітня. Триває 1133 доба повномасштабного російського вторгнення.
І ранок розпочався з дивної дивини - у ніч проти вівторка, 1 квітня, армія країни-агресора Росії не запустила по території Україні жодного ударного безпілотника. Востаннє така пауза була 10 грудня 2024 року, тобто 112 днів тому.
Чи означає це, що Путін перелякався нових погроз Трампа і вирішив погодитися на припинення вогню? Поки ще рано про щось казати. В Силах ППО України продовжують стежити за ситуацією в небі над країною.
А тим часом президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з премʼєр-міністром Великої Британії Кіром Стармером, під час якої йшлося про підготовку зустрічі військових представників країн.
"Скоординували наші кроки – спільні кроки, нашу спільну дипломатію та роботу команд заради наближення миру й гарантування безпеки. Ми готуємо зустріч наших військових представників для підготовки контингентів. Цінуємо позицію Британії щодо тиску на Росію – тиск потрібен достатньо сильний, щоб не давати росіянам розширювати цю війну", — сказав президент.
Із представниками американського уряду також поговорили – про рідкісноземельні копалини.
Україна та США провели першу тривалу розмову щодо драфту угоди про копалини, яку запропонувала американська сторона, повідомляє Суспільне. Це відбулось у п'ятницю, робота між командами за участі юристів триває. Інформацію про поновлення перемовин щодо угоди підтвердив і Дональд Трамп 31 березня.
Ситуація на фронті
За інформацією Генштабу ЗСУ, протягом минулої доби зафіксовано 216 бойових зіткнень.
На Харківському напрямку наші війська зупинили сім атак противника в районі Вовчанська.
На Куп’янському напрямку минулої доби відбулося дев’ять атак окупантів. Сили оборони відбивали штурмові дії противника в бік Піщаного, Нової Кругляківки, Петропавлівки та неподалік Загризового, Степової Новоселівки.
На Лиманському напрямку ворог атакував 26 разів. Намагався просунутися вперед поблизу Надії, Діброви, Колодязів, в напрямках Нового, Серебрянки, Торського, Зеленої Долини і Новомихайлівки.
На Сіверському напрямку ворог тричі атакував позиції наших захисників поблизу Івано-Дар’ївки та Білогорівки.
На Краматорському напрямку зафіксовано сім боєзіткнень в районі Часового Яру та в напрямку Предтечиного.
На Торецькому напрямку ворог здійснив 19 атак в районах Торецька та Щербинівки.
На Покровському напрямку наші захисники зупинили 79 наступальних дій агресора у районах населених пунктів Пантелеймонівка, Олександропіль, Єлизаветівка, Лисівка, Калинове, Удачне, Зелене, Шевченко, Котлине, Сергіївка, Новосергіївка, Новоолександрівка, Успенівка, Срібне, Котлярівка, Богданівка, Андріївка, Олексіївка та в напрямках Троїцького та Горіхового.
На Новопавлівському напрямку Сили оборони зупинили 12 атак позицій наших військ поблизу Костянтинополя, Бурлацького, Дніпроенергії та в напрямку Розливу.
На Гуляйпільському напрямку загарбники здійснили десять атак поблизу Новосілки, Привільного та в напрямку Вільного Поля і Новополя.
На Оріхівському напрямку ворог дев’ять разів атакував позиції наших оборонців поблизу населених пунктів Малі Щербаки, Лобкове, Щербаки, Кам’янське та Новоданилівка.
На Придніпровському напрямку агресор проводив одну наступальну дію, успіху не мав.
В операційній зоні на Курщині підрозділи Сил оборони України за минулу добу зупинили 27 атак російських загарбників. Крім цього, ворог завдав 37 авіаційних ударів із застосуванням 36 керованих бомб, а також здійснив 266 артилерійських обстрілів позицій наших військ та населених пунктів, зокрема вісім - із реактивних систем залпового вогню.
На Волинському та Поліському напрямках ознак формування наступальних угруповань ворога не виявлено.
Наші воїни завдають окупаційним військам відчутних втрат у живій силі, техніці та активно підривають наступальний потенціал ворога в тилу.

Загалом, минулої доби втрати російських загарбників склали 1540 осіб. Також українські воїни знешкодили 9 танків, 37 бойових броньованих машин, 15 артилерійських систем, 46 БпЛА оперативно-тактичного рівня, 2 ракети та 53 автомобілі окупантів.
Військова допомога Україні
Швеція надала найбільший пакет допомоги, який оцінюється в 1,6 млрд доларів. Серед іншого, країна передає Україні наступне:
- $912 млн - закупівля нового озброєння у скандинавського ВПК (БК, ППО, катери, бронетехніка);
- $42 млн - експортні гарантії для оборонних компаній, які хочуть співпрацювати з Україною;
- $465 млн – фінансування різних фондів військової допомоги Україні, а також прямі контракти для Українського ВПК;
- $50 млн - кулемети, стрілецьке БК, спорядження, медичне обладнання, а також близько 100 різних машин аеродромного обслуговування та засобів обслуговування авіабаз.
- $50 млн – обслуговування вже переданої шведської техніки;
- $1,1 млн - спільна розробка ІІ для БПЛА.
Міністр оборони Нідерландів Рубен Бракелманс на на своїй сторінці у мережі Х поінформував, що його країна прискорить виділення грошей на підтримку України. Перші 2 млрд євро будуть надіслані вже цього року, а не в 2026-му, як планувалося раніше.
З цієї суми 500 млн буде направлено на проєкт, ініційований Зеленським — "Лінія дронів".
Проєкт покликаний масштабувати найкращий досвід найефективніших підрозділів безпілотних систем.
ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629
НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629
ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой
ДИВІТЬСЯ нас на YouTube