
Омбудсман відреагував на порушення прав людей, які отримали інвалідність під час боїв за Маріуполь

Проблема встановлення інвалідності для постраждалих від війни - це кричуще порушення прав людей.
З такою заявою вийшов уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець після численних звернень на свою адресу.
Нагадаємо, що маріуполець Євген Сосновський оприлюднив проблему: мешканці Маріуполя, які отримали інвалідність під час військових дій у Маріуполі навесні 2022 року, не можуть отримати статус людини з інвалідністю внаслідок бойових дій через те, що в офіційних документах уряду Маріуполь вважається окупованим з 5 березня 2022 року.
Ось тут ми детально писали про цю проблему: Чому маріупольцям відмовляють в отриманні інвалідності внаслідок війни, і що з цим робити. Поради юриста
"Це не просто бюрократія — це кричуще порушення прав тих, хто найбільше постраждав від війни, - заявив Дмитро Лубінець. - Закон України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» гарантує таким цивільним особам статус особи з інвалідністю внаслідок війни без територіальних обмежень починаючи з 24 лютого 2022 року. Однак, як Уповноважений ВРУ з прав людини, щоб уникнути правової колізії з нормами Закону, а також порушення принципу рівності, запропонував передбачити в проєкті Порядку № 306 можливість встановлення звʼязку інвалідності з пораненнями чи іншими ушкодженнями здоров’я, отриманими постраждалими цивільними особами на тимчасово окупованих територіях після 24 лютого 2022 року.
Втім, Постанова Кабміну №306 передбачає, якщо ушкодження здоров’я від вибухонебезпечних предметів сталося на території населеного пункту, розташованих в межах ТОТ, факт встановлення зв’язку інвалідності з пораненнями чи іншими ушкодженнями здоров’я від вибухонебезпечних предметів для цивільних осіб НЕ встановлюється. Це позбавляє людей необхідного захисту й суперечить Конституції.
Ми не можемо закривати очі на цю несправедливість! Під моїм головуванням відбулася нарада за участі народних депутатів, представників міністерств та міжнародних організацій. У результаті Мінветеранів підготувало проєкт постанови, що дозволить визнати інвалідність після деокупації територій", - повідомив український омбудсман.
Проте він вважає, що цього недостатньо для вирішення проблеми.
"Соціальний захист має бути доступним для всіх постраждалих вже зараз, без додаткових умов. Я направив свої зауваження до Мінветеранів і тримаю питання під контролем.
Ці люди не обирали, де їм стати жертвами війни. Держава має захистити їхні права та гідність!" - заявив уповноважений з прав людини.
ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629
НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629
ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой
ДИВІТЬСЯ нас на YouTube