• Головна
  • The Telegraph: "Велика Британія може відправити своїх військових в Україну на 5 років"
15:38, 11 квітня

The Telegraph: "Велика Британія може відправити своїх військових в Україну на 5 років"

The Telegraph: "Велика Британія може відправити своїх військових в Україну на 5 років"

Велика Британія може розмістити в Україні військовий контингент на п'ять років. Серед цілей розгортання військ передбачена допомога у навчанні та відновленні української армії задля запобігання новому вторгненню РФ.

Також у Британії зазначають, що прагнуть "захистити небо, захистити моря, підтримати мир". Подробиці повідомляє The Telegraph, передає інтернет-видання obozrevatel.com.

Серед варіантів, які обговорюються Великою Британією та Францією у рамках "Коаліції охочих", європейські сили в можуть бути направлені в Україну після досягнення мирної угоди для стримування Росії від порушення домовленостей на початку, а також для того, аби забезпечити Україні необхідний перепочинок.

При цьому французькі військові вважають "дуже малоймовірним", що російський диктатор Володимир Путін вирішить атакувати західні сили в Україні, зважаючи на те, що нині його армія продемонструвала здатність захопити лише невеликі території.

Відповідно до плану, "сили заспокоєння", очолювані Францією та Британією, могли би також допомогти захистити небо та моря України.

"Але головною метою розгортання було б негайно розпочати допомогу у навчанні та відновленні збройних сил України для стримування наступної російської атаки. Пізніше вони відступатимуть поетапно, а останні війська залишать (територію України. – Ред.) приблизно через п’ять років. Це поставило б Велику Британію, Францію та їхніх західних союзників у гонку за відновлення та зміцнення української армії до того, як Москва знову буде готова вести повномасштабну війну", – пише The Telegraph.

За даними джерел видання, у британській, данській та німецькій розвідках вважають, що Путін може відновити свою армію для нового нападу вже за п'ять років.

Подробиць обговорень щодо майбутнього контингенту на зустрічі 30 країн міністр оборони Великої Британії Джон Гілі не розкрив, він зазначив, що оприлюднення деталей обговорюваних планів "зробило би Путіна мудрішим". Однак дещо він таки сказав.

"Ми обговорили, і я підтвердив: наші чотири цілі або завдання у військовому плануванні: захистити небо, захистити моря, підтримати мир на суші та підтримати відновлення та силу українських сил. Самі українці кажуть, що найкращою гарантією безпеки на майбутнє буде сила їхніх власних сил і їхня здатність самостійно стримувати Росію в майбутньому", – зазначив Гілі, що був співголовою на згаданій зустрічі.

У ході зустрічі міністри оборони країн, що входять до "Коаліції охочих",були поінформовані про нещодавні переговори між адміралом Тоні Радакіним, головою британських збройних сил, і генералом Тьєррі Буркхардом, його французьким колегою, та представниками українського військового керівництва.

Після цього, як сподівалися ініціатори зустрічі, міністри мали обговорити, що їхні країни готові надати з точки зору потенційних сил, включаючи сухопутні, морські та повітряні сили або матеріально-технічну та розвідувальну підтримку.

"Але деякі офіційні особи були розчаровані реакцією на плани, викладені адміралом Радакіним, на тлі занепокоєння, що плани коаліції охочих просувались надто повільно та залишалися незрозумілими", – пише The Telegraph.

Сам Гілі натомість зазначив, що учасники коаліції "поглиблюють військове планування", і, попри те, що воно ще не завершено, нова зустріч дала "більший імпульс".

Видання пише, що обговорення планів дій "Коаліції охочих" останніми тижнями зайшло в глухий кут, адже ініційовані президентом США Дональдом Трампом переговори не призвели до припинення вогню. Це поставило на паузу ухвалення політичних рішень щодо варіантів подальших дій західних союзників України, над якими працювала команда з майже 200 військових планувальників.

Низка країн занепокоєні перспективами відправки військ в Україну без підтримки США. І хоча Трамп неодноразово давав зрозуміти, що американських військових на українській землі не буде, на певну підтримку з боку Вашингтона у Європі ще сподіваються.

"Американці беруть на себе відповідальність за посередництво та переговори щодо миру, і в більшості випадків вони матимуть певну відповідальність і роль у забезпеченні його на тривалий термін. Що може зробити коаліція бажаючих, так це зміцнити цю здатність запровадити не просто досягнутий шляхом переговорів мир, а тривалий мир", – наголосив Гілі.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що Британія та Норвегія виділять Україні $580 млн на швидку закупівлю сотень тисяч БПЛА. За даними  Bloomberg, про нього країни оголосять у п'ятницю, 11 квітня, на засіданні Контактної групи з оборони України у форматі "Рамштайн", яке відбудеться у Брюсселі під керівництвом Берліна та Лондона. 

Новий пакет допомоги допоможе профінансувати швидке постачання безпілотників для атаки цілей та скидання вибухівки на російські позиції, а також радіолокаційних систем та протитанкових мін. Закуповуватимуть дрони у британських та українських виробників.

Пакет також допоможе профінансувати ремонт і технічне обслуговування транспортних засобів та обладнання.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
live comments feed...