Книжковий фестиваль у Маріуполі вже у ці вихідні: розповідаємо про цікавинки, - ФОТО
Вже незабаром, 24-26 вересня, у Маріуполі пройде книжковий фестиваль "Mariupol Open Book". Розповідаємо про його цікавинки.
"Mariupol Open Book" - це книжковий фестиваль, який є вже дев'ятим заходом у рамках "Культурної столиці" - звання, яке виграв Маріуполь на початку 2021 року.
Проходитиме фестиваль три дні на проспекті Миру перед драмтеатром. Окремо буде книжкова ярмарка та більше 90 різних подій у закритих і відкритих локаціях:
- презентації книжок;
- читання;
- лекції;
- вечірня програма;
- майстер-класи для різних вікових груп;
"У Маріуполі є лише одна маленька книгарня і немає місця, куди пересічний маріуполець може прийти погортати чи купити книжки. Залишається привезти всіх, хто видає книжки, до Маріуполя. Звісно, що сюди не всі потраплять, але 30 ключових українських видавництв приїдуть сюди зі своїми новинками. Тут будуть як дорослі, так і дитячі книжки, як художні, так і нон-фікшн, будуть навіть унікальні видання певної літератури", - розповідає координаторка книжкового ярмарку Анастасія Євдокимова.
Читач починатиме свій рух від ярмарку, потім проходитиме повз книжкові інсталяції. У тому числі повз стенд експедиції "Ukraїner", яка показуватиме різні подорожі Україною. Там можна буде вдягнути VR-окуляри і побувати у різних куточках нашої країни. Потім маршрут проходитиме через Театральний сквер, локації "Вежа" та "Спалах" ("Шаховий клуб") і бібліотеку ім. Короленка.
У Театральному сквері біля фонтану читач зможе отримати доступ до електронних книжок. Цифрова бібліотека розміщуватиметься у телефонній будці.
"Відкривши двері, людина побачить QR-код "Української цифрової бібліотеки". Перейшовши за посиланням, можна буде прочитати різні книжки або послухати подкасти про літературу", - говорить координаторка книжкового ярмарку Анастасія Євдокимова.
Координатор фестивалю "Mariupol Open Book" Роман Сафронов налаштований оптимістично і вважає, що подію відвідає багато маріупольців. "Зараз активно читає не тільки старше покоління, але й молодь. Часто спостерігаю за цим явищем у транспорті, тому це стереотип, що Маріуполь робітниче місто і тут не читають", - ділиться думками Роман Сафронов.
"Програма цікава та різноманітна, бо представлена великим спектром письменників й поетів. Кожен зможе знайти для себе щось цікаве, у тому числі діти та підлітки. Особисто я рекомендую поціновувачам нон-фікшну відвідати презентацію книжки Наталі Атамась "Пташина історія" - у ній вчена розповідає в простій формі про свою наукову роботу. Будуть лекції і про зарубіжну літературу, наприклад, про американського письменника-сатирика Курта Воннегута. Відомий українських дитячий письменник Іван Андрюсяк презентуватиме та читатиме дітям свої книжки. Також у нас буде Анастасія Левкова з дуже цікавим проєктом про українську мову", - розповідає цікавинки координатор фестивалю.
Сафронов вважає, що хоч Маріуполь і російськомовне місто, але проблем не виникне з тим, що на фестивалі майже не буде представлено книжок російською мовою. "Сьогодні всі розуміють українську нормально. Багато хто вже тільки нею читає та дивиться фільми. Таке наше сьогодення", - пояснює пан Роман.
Одна з організаторів "Mariupol Open Book" Марія Мороз поділилася такими цікавинками: на фестивалі буде виставка дитячої української ілюстрації та майстер-класи для дітой від 4 років, проте не забули й про підлітків. Для них будуть серйозніші майстер-класи: "Як створити свій блог", "Як створити свій подкаст" та ін.
Кожному відвідувачу фестивалю буде видано список завдань, які необхідно виконати протягом трьох днів "Mariupol Open Book". Наприклад, зробити фото у певній локації, сходити на конкретну лекцію тощо. Ті, хто виконає всі 10 завдань, - отримають читацький щоденник для дорослих.
Читайте також: Письменники везуть свої книги у Маріуполь, - ПРОГРАМА КНИЖКОВОГО ФЕСТИВАЛЮ
У Маріуполі покажуть оскароносні фільми про людські вади, - ПРОГРАМА