• Головна
  • Це межа. Ліжка у міських лікарнях Маріуполя закінчилися
13:08, 2 листопада 2021 р.
Надійне джерело

Це межа. Ліжка у міських лікарнях Маріуполя закінчилися

У Маріуполі зберігається складна епідситуація. Щодня не менше 400 нових випадків зараження коронавірусом та 80-90 госпіталізацій. Ковидні лікарні Маріуполя працюють на межі своїх можливостей.

Сьогодні, 2 листопада, відбувся брифінг директорки Маріупольської міської лікарні №1 Лариси Мамаєвої та директора департаменту охорони здоров'я Андрія Ремпеля з приводу потужностей лікувальних закладів Маріуполя приймати хворих на коронавірус.

Андрій Ремпель розповів, на сьогодні ковідні госпіталі розвернуті у 5 міських лікарнях: міська лікарня №1, №4 та №9, а також 50 ліжок розгорнуті в пологовому будинку та 50 ліжок у лікарні швидкої медичної допомоги. Всього на сьогодні розгорнуто 1 137 койок, з яких більше 1000 забезпечені киснем.

Наразі розгортання додаткових ліжко-місць можливе лише в обласних лікувальних установах. У нас є обласні туберкульозний диспансер, онкодиспансер, психдиспансер, наркодиспансер. Далі хіба там. Резерви, які є у міських лікарнях, вже задіяні", - говорить директор департаменту охорони здоров'я Андрій Ремпель.

Це межа. Ліжка у міських лікарнях Маріуполя закінчилися, фото-1

На сьогодні група компаній "Метінвест" повністю забезпечує всі лікувальні установи міста киснем.

"Коли починалася пандемія коронавірусу, то "Метінвест" облаштував кріобочками на 5 тонн рідкого кисню першу, четверту та дев'яту лікарні.

За добу лікарня №1 споживає 4-5 тонн кисню. Приблизно так само і в лікарнях №4 та №9. А ще ж є балонний кисень. Сумарно близько 16 тонн кисню в добу "Метінвест" безоплатно поставляє в маріупольські лікарні. Заводи забезпечують киснем у першу чергу лікувальні заклади, а потім вже виробництво", - пояснює Ремпель.

Як розповіла директорка Маріупольської міської лікарні №1 Лариса Мамаєва, наразі майже вся лікарня №1 переоблаштована під прийом хворих з респіраторною інфекцією COVID-19. Залишилися лише відділення неврологічне (інсульти, проблеми з судинами та ін.) та гемодіаліза, вони перепрофільовуватися не будуть.

Це межа. Ліжка у міських лікарнях Маріуполя закінчилися, фото-2

"Ще в минулому році перше відділення, яке ми перепрофілювали під COVID-19, було нефрологія та гематологія, потім переоблаштовувалися лікувальний корпус, лор, ожогове, гнійно-септичне, і ось нещодавно додалися урологія, травматологія та хірургія. Все це тепер працює як ковідний госпіталь", - пояснює Лариса Мамаєва.

Хворих, яким необхідні закриті відділення, тепер направляють в КНП "ОЛІЛ" - лікарня інтенсивного лікування обласного підпорядкування на 17 мікрорайоні. Вона несе цілодобову ургентну (екстрену) допомогу по всіх напрямках.

"Оскільки Маріуполь зараз знаходиться у червоній зоні, то медична допомога надається лише ургентна - тобто у невідкладних випадках. Таких хворих приймає обласна лікарня інтенсивного лікування, яка надає повний спектр медичних послуг.

Там само відділення, які у нас не дублюються, продовжують працювати. Це відділення діалізу та інсультне відділення у лікарні №1, кардіоцентр та ендокринологічне відділення у лікарні швидкої медичної допомоги та відділення дитячої кишкової інфекції у лікарні №4", - говорить директор департаменту охорони здоров'я Андрій Ремпель.

Це межа. Ліжка у міських лікарнях Маріуполя закінчилися, фото-3

У лікарні №1 зараз розгорнуто для хворих на коронавірус 263 ліжка, з них 233 людини лежить на ліжках, які підключені до кисневих точок та 30 людей підключені до кисневих концентраторів.

"Проблем з ліками немає. Заключили договір з НСЗУ на медикаменти, плюс 1 млн дало місто. Люди з цієї хвилі дійсно прибувають у дуже важкому стані, багато ускладнень. Кожен хворий вимагає підвищену увагу. Рук не вистачає, але ми успішно з цим справляємося", - з оптимізмом говорить директорка Маріупольської міської лікарні №1 Лариса Мамаєва.

Читайте також: «Не вылечить, а не дать умереть…» Глава горздрава оценил запас прочности системы здравоохранения в Мариуполе

В Мариуполе показали, как в горбольнице №4 спасают больных COVID-19, - ВИДЕО

«Мы вынуждены выписывать больных людей». Откровения мариупольского врача

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Мариуполь #коронавирус #Covid-19 #вакцина

Коментарі

Показувати новий коментар:
внизу вгорі
Tang
2 листопада 2021 р., 15:01
до реформ мест было больше? Нет. Коммент- туупо ни о чем, просто разгон хейта.
live comments feed...