• Головна
  • Рік Тигра настав. Як живуть головні тварини цього року у маріупольському зоопарку, - ФОТО
10:00, 1 лютого 2022 р.
Надійне джерело

Рік Тигра настав. Як живуть головні тварини цього року у маріупольському зоопарку, - ФОТО

Рік Тигра настав. Як живуть головні тварини цього року у маріупольському зоопарку, - ФОТО

Сьогодні, 1 лютого, настав Рік Тигра за Китайським календарем. Ми вирішили подивитись, як живуть, що люблять і який мають характер тигри у маріупольському зоопарку.

У зоопарку Маріуполя проживає двоє бенгальських (білих) тигрів та семеро уссурійських. Від пари як бенгальських, так і уссурійських тигрів очікують цього року потомство. Бенгальська тигриця народжуватиме вперше, а уссурійська - вп'яте.

Поки що достеменно невідомо, чи вагітні тигриці. Перед Новим роком вони погуляли, але результат цього буде видно лише навесні.

Тигренят, яких народжувала уссурійська тигриця Гера, перші три рази продавали у інші зоопарки України, а останні її малята поки що живуть у маріупольському зоопарку, проте прогодувати всіх важко.

Рік Тигра настав. Як живуть головні тварини цього року у маріупольському зоопарку, - ФОТО, фото-1

Дорослий самець уссурійського тигра Зевс важить 350 кг і з'їдає до 7 кг м'яса в день. Його подруга Гера і пара бенгальських тигрів, Аліса та Алекс, які менші розміром за Зевса, їдять 5 кг м'яса в день.

Рік Тигра настав. Як живуть головні тварини цього року у маріупольському зоопарку, - ФОТО, фото-2

"Ще й не все м'ясо вони будуть їсти. Багато свинини їм не можна давати, бо вона жирна, сало вони не їдять. Лишається яловичина і баранина", - говорить кіпер (фахівець-кінолог, який пройшов спеціальну підготовку: як правильно годувати хижаків, адаптувати до місцевості, надавати необхідну ветеринарну допомогу) маріупольського зоопарку Олег Савченко.

Зевсу і Гері 10 років, їх чотирьом тигренятам з останнього приплоду - по 1,5 роки, ще одній уссурійській тигриці 2,5 роки, а Алісі та Алексу - 4 роки.

"Тигриця виношує потомство 105 днів та у середньому народжує двох тигренят, проте останнього разу Гера народила чотирьох, - і це велика рідкість", - розповідає Олег Валентинович.

Щоб прибрати у клітці тигрів, пан Олег переганяє їх на одну сторону клітки, закриває хвіртку, прибирає на пустій стороні, потім випускає їх на вже прибрану сторону, а сам переходить на закриту хвірткою ще неприбрану частину.

Таким чином, він не залишається з тиграми разом у клітці, бо це небезпечно. Хоч великі кішки вже давно звикли до Олега Валентиновича, проте це все-таки тварини з інстинктами хижака. Кігті тигра - 15 см, а клик - 7 см, тому така царапина чи укус можуть стати останніми.

Рік Тигра настав. Як живуть головні тварини цього року у маріупольському зоопарку, - ФОТО, фото-9

Олег Савченко працює в маріупольському зоопарку вже 5 років і дозволяє собі іноді гладити тигрів, але нікому більше не радить цього робити. Чоловік розповідає, що тигри мурчать так само, як домашні кішки, і звички у них схожі.

Наприклад, тигри тримаються самі по собі, не дуже сумують за тими, хто їх доглядає та годує. У той час як леви більше схожі за повадками на собак: біжать назустріч, сумують та дуже віддані.

Рік Тигра настав. Як живуть головні тварини цього року у маріупольському зоопарку, - ФОТО, фото-12

Нагадаємо, Рік Тигра цього року вступає у свої права 1 лютого.

Читайте також: У Маріуполі на Вежу заліз тигр, - ФОТОФАКТ

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Мариуполь #тигры #зоопарк

Коментарі

Показувати новий коментар:
внизу вгорі
Spok
11 січня 2022 р., 18:08
Продажа пары тигрят в год вполне обеспечивает пару взрослых тигров мясом и минимальной зарплатой сторожа. На Бентли Вашуре не хватает ото беда )
Изи-бризи
12 січня 2022 р., 09:14
Бедные животные. Ущербность и размеры клетки просто поражают. Если вы решили держать хищника в заточении на потеху недалёким мариупольцам, почему не сделать для тигра большую клетку с растительностью, в которой он будет чувствовать себя свободнее и комфортнее? Почему животное должно испытывать дискомфорт из-за того, что кто-то пытается на его страданиях деньги заработать? Это применимо и к другим животным, на большинство без слез не взглянешь. Я бы с огромной радостью посмотрел на владельцев зоопарков в клетках, да ещё заплатил бы за это немалые деньги.
Анна
12 січня 2022 р., 14:13
Очень жаль животных. Условия содержания ужасные!!! Грязь неимоверная. Опавшая листва лежит с осени. Грязь на территории. Территория не ухоженная. Это мрак. Зоопарк в принципе место не особо веселое, потому что животные живут в неволе, но зоопарк Мариуполя-это отдельный разговор. Настроить беседок, чтобы там сидели в тёплое время и устраивали «банкеты» хватило сил и возможностей, а чтобы следить за животными и ухаживать - видимо нужно больше ума и сил. Не понимаю одного, куда смотрят местные активисты, власти ?!
Ева Вейдер
13 січня 2022 р., 10:57
Господи, да сделайте вы им хоть нормальные вольеры, просторные, уютные, с растительностью, как тут сказали, а то один металл да бетон, грустно смотреть. Предприниматели блин. Гетто какое-то для животных.
Евгения Степаненко
2 лютого 2022 р., 09:44
для чего вязать тигрицу, если нет возможности прокормить потомство??? с какой целью? ни разу не была в этом зоопарке и не планирую! такое варварство и дикость в 21 веке((( очень жаль всех животных, особенно таких крупных
live comments feed...