СБУ заарештувала майно колишнього співвласника "Азовсталі" Новинського, - ФОТО
Служба безпеки України арештувала активи підсанкційного олігарха Вадима Новинського на понад 3,5 млрд грн. Його звинувачують у пособництві країні-агресору.
"Про це повідомляє пресслужба СБУ.
"До списку заблокованих активів входять корпоративні права на 40 українських підприємств та 30 газових свердловин, де видобувають промислові обсяги блакитного палива. Загальна сума арештованого майна становить більше ніж 3,5 млрд грн", - йдеться у повідомленні.
За даними СБУ, для уникнення санкцій РНБО Новинський намагався перереєструвати власні індустріальні об’єкти на декілька афілійованих комерційних структур. Також для реалізації оборудки він залучив підконтрольних приватних нотаріусів і державних реєстраторів.
Наразі, за матеріалами СБУ, Мін’юстом вже скасовано незаконні дії реєстраторів щодо низки підприємств олігарха.
"У рамках кримінального провадження за ст. 111-2 (пособництво державі-агресору), співробітники Служби безпеки провели обшуки в офісних приміщеннях підприємств, а також за місцями роботи та проживання фігурантів. Під час обшуків виявлено документи, печатки компаній-нерезидентів та прокремлівську релігійну літературу", - повідомляє СБУ.
Наразі триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину і притягнення винних до відповідальності. Слідчі дії проводяться за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора у взаємодії з Міністерством юстиції України.
Фото СБУ
Видання Ліга.Бізнес також повідомило, що Служба безпеки України на початку цього тижня, 10 квітня, провела обшуки на підприємствах Смарт-Холдингу, власником якого донедавна був Вадим Новинський.
Обшук в Enwell Energy проводився в межах кримінального провадження щодо реорганізації Смарт-Холдингу. Три місяці тому вона оголосила, що Новинський передав свої активи у траст і більше не має контролю над діяльністю групи.
За інформацією видання, після обшуку офіс Enwell Energy отримав рішення Шевченківського районного суду Києва про арешт деяких матеріальних активів двох компаній групи – представництва Regal Petroleum і "Аркона Газ-Енергія".
Крім того, Міністерство юстиції України видало наказ про анулювання реєстраційного запису щодо зміни бенефіціарних власників дочірньої компанії ТОВ "Регал Петролеум Корпорейшн (Україна) Лімітед" у Єдиному держреєстрі фізичних та юридичних осіб.
Державна служба геології та надр також звернулася до Регал Петролеум з вимогою надати додаткову інформацію про кінцевих бенефіціарних власників Мехедівсько-Голотовщинського і Свиридівського газових родовищ, які експлуатує компанія.
Пресслужба Смарт-Холдингу заявила, що обшуки СБУ були "абсолютно безпідставними та є черговою спробою здійснення тиску на [...] бізнес під час війни".
Холдинг вважає, що мета правоохоронних органів – заблокувати активи в інтересах певних неназваних груп.
Фото: Вадим Новинський та Рінат Ахметов у Маріуполі напередодні повномасштабної війни росії з Україною/16 лютого 2022 року/0629.com.ua
Нагадаємо, що за рішенням Ради національної безпеки та оборони України Вадим Новинський потрапив під санкції через антиукраїнську діяльність в інтересах Російської православної церкви, яка проводить жорстку антиукраїнську політику на території України
Після цього Вадим Новинський вийшов зі складу акціонерів компанії СКМ, що володіє маріупольськими заводами ММКІ та «Азовсталь». Заява про це містилася на офіційних сторінках у соцмережах компанії.
Чи стало це формальним виходом із бізнесу, чи ні – нам не відомо. Проте офіційно компанія СКМ намагається відсторонитись від токсичного компаньона.
Вадим Новинський набув українського громадянства лише у 2012 році. До цього він був громадянином РФ, та близько дружив із колишнім прем'єр-міністром Росії та експослом РФ в Україні Віктором Чорномирдіним. Також його називають серед найвпливовіших осіб Української православної церкви МП, яка тісно пов’язана із РПЦ.
Напередодні повномасштабної війни 16 лютого Новинський разом з Ахметовим приїжджали до Маріуполя. Ахметов не зустрічався з незалежними журналістами, не давав пресконференцію або брифінг, не дав можливості поставити собі питання, проте його візит мовчки супроводжували власні телеканали бізнесмена. Можливо своєю присутністю в місті Ахметов, мабуть, хотів показати, що в країні все добре, що він – в країні, що «Метінвест. Політехніка» будується і не зупиняється, тож, працюйте і живіть далі – ось що демонстрував цей візит.
Поки що не відомо, яку роль відіграв Вадим Новинський в захопленні Маріуполя.
Фото: Вадим Новинський та Рінат Ахметов у Маріуполі напередодні повномасштабної війни росії з Україною/16 лютого 2022 року/0629.com.ua
Читайте по темі:
Новинський вийшов із Смарт Холдингу. Метінвест рятує репутацію