• Головна
  • Стало відомо, як російська омбудсман "всиновила" хлопця із Маріуполя, та імена його справжніх опікунів
09:47, 20 квітня 2023 р.

Стало відомо, як російська омбудсман "всиновила" хлопця із Маріуполя, та імена його справжніх опікунів

Пилип Головня – 17-річний підліток з окупованого Маріуполя, якого навесні 2022 року примусово вивезли на територію Росії. Депортація його та інших українських дітей стала причиною для видачі Міжнародним кримінальним судом у Гаазі ордеру на арешт уповноваженої президента РФ з прав дитини Марії Львової-Бєлової та, власне, самого Володимира Путіна. Російські ЗМІ розповідають про «дивовижну історію всиновлення» українського хлопця Львовою-Бєловою і згадують про його «нестерпне життя» до цього в Україні.

Журналістам проєкту «Схеми» вдалось з’ясувати, як Пилипа Головню вивозили до РФ, де він мешкав у зруйнованому Маріуполі, а також поговорити з його близькими та знайомими, щоб зіставити все це із тим, що транслює російська пропаганда. Про це йдеться у публікації "Радіо Свобода".

За словами журналістів, раніше підліток проживав у Приморському районі Маріуполя за адресою Зелінського, 30 разом із колишнім чоловіком матері Пилипа Сергієм Головнею та його дружиною Іриною Калаталовою.

«Наш район росіяни почали обстрілювати десь з 11 березня. Влучили в будинок на Зелінського, 30, ближче до 20-х чисел, люди там могли жити лише у підвалі, переховувались у сусідніх будівлях», – згадує голова місцевого ОСББ Дмитро Харчуков.

"Дивлюсь, а наш будинок уже горить", — згадує сам підліток у пропагандистському ролику, знятим російським телеканалом "Царгород".

Українські журналісти зазначили, що причину того, чому палав будинок, у фільмі не наводять, проте звинувачують у всьому українську армію. За версією росіян, коли почалася «спецоперація» (повномасштабне вторгнення Росії в Україну – ред.) та ЗСУ почали буквально стирати Маріуполь з лиця землі, опікуни Пилипа просто викинули йому сумку з речами та документи, сказавши, що тепер кожен сам за себе.

30-й будинок на Зелінського окупаційна влада спочатку планувала знести, але згодом чомусь передумала.

«Тепер там вирішили робити капітальний ремонт, хоча дім на Зелінського, 30 був пошкоджений, наприклад, більше, ніж на Зелінського, 27, який вже знесли. Але в них там постійно щось змінюється…», – так нині стан справ описує Харчуков.

Фото: Зруйнований будинок по вулиці Зелінського, 30 у Маріуполі, де жив Пилип Головня/ "Схеми"

Рідна мати Пилипа Вікторія померла у червні 2017 року, коли йому було 11 років. З того часу він був під наглядом опікунів.

У квартиру будинку на вулиці Зелинського хлопець разом з опікунами – колишнім чоловіком матері Пилипа Сергієм Головнею та його дружиною Іриною Калаталовою – переїхали влітку 2021-го. Тут вони і зустріли повномасштабне вторгнення Росії в Україну.

Фото: Опекуни Пилипа -Сергій Головня та його дружина Ірина Каталова/ "Схеми"

«Відносини були нормальні, хоча Пилип і сам з характером. Сергій не міг його вигнати, посваритись трохи могли, звісно. Більше того, в нього була дружина Іра, яка до Пилипа ставилась дуже добре», – розповів журналістам брат вітчима Пилипа Віталій Головня.

Спростовує версію російської пропаганди про «вигнання» і розповідь вчительки Пилипа, з якою «Схемам» вдалось зв’язатись. До початку повномасштабної війни вона час від часу провідувала хлопця вдома, але з міркувань безпеки просить не називати її ім’я.

«Опікуни добросовісно виконували свої обов’язки і з’являлись на батьківських зборах, приходили до школи у разі необхідності. Пилип завжди був доглянутий, нагодований і добре вдягнений. Зауважень до опікунів у нас не було», – підкреслила вчителька.

Одна з сусідок сім’ї Людмила розповіла «Схемам», що виїхала з Маріуполя наприкінці квітня минулого року, коли будинок вже був у напівзруйнованому стані і майже непридатний до життя. Сім’я Головні на той момент вже там не мешкала.

«Я поїхала з Маріуполя 22 квітня 2022 року. Їх уже у квартирі не було. Коли вони пішли, не знаю. Я спілкувалася тільки із Сергієм. Нормальні сусіди, ніхто на них не скаржився. Кілька разів Пилипа бачила, гарний хлопчик», – розповіла сусідка Людмила.

На зв’язок з опікунами журналістам вийти не вдалось, всі встановлені телефонні номери відключені або ніхто не відповідає. Брат опікуна Віталій каже, що теж немає прямого контакту з Сергієм, але дізнавався через знайомих, що прийомні батьки Пилипа залишаються у Маріуполі.

Як маріуполець Пилип потрапив до росії

Співрозмовники «Схем» стверджують, що представники російського МНС вивезли Пилипа Головню до Донецька. У російських пропагандистських сюжетах Пилип підтверджував, що деякий час жив у Донецьку.

За словами радника міського голови Маріуполя Петра Андрющенка, росіяни звозили дітей та вагітних жінок до колишньої обласної лікарні імені Вишневського. Імовірно, там побував і Пилип Головня.

Документи, які отримали журналісти «Радіо Свобода», свідчать, що до 27 травня 2022 року Пилипа могли утримувати в так званому дитячому соціальному центрі в Донецьку. Звідти його разом зі щонайменше 30 іншими дітьми вивезли в росію — у пансіонат «Поляни» Одінцовського району Московської області. 

Фото: Пилип Головня та Марія Львова-Бєлова/Скриншот відео

Пропагандист стверджують, що саме у «Полянах» уповноважена президента РФ з прав дитини Марія Львова-Бєлова особисто познайомилась з Пилипом.

«Я відчула, що це моя дитина», – переконує на камери Львова-Бєлова.

Так Пилип став 10-ю прийомною дитиною в родині російської омбудсменки. Вже у вересні 2022-го підліток отримав паспорт громадянина РФ – про це також зняли окремий сюжет.

Нагадаємо, 16 лютого, Марія Львова-Бєлова подякувала Володимиру Путіну за можливість усиновити дитину з Маріуполя, заявивши, що тепер вона "знає, що таке бути мамою дитини з Донбасу".

17 березня Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав ордер на арешт Володимира Путіна, а також Марії Львової-Бєлової.

За версією суду, вони особисто відповідальні за примусову депортацію дітей із окупованих українських територій до Росії.

Львова-Бєлова у відповідь на рішення МКС заявила, що таким чином міжнародна спільнота «оцінила її роботу з допомоги дітям». Під час конференції 4 квітня вона згадала і про «нового сина» – дещо нарікає на поведінку хлопця і розповідає, що проводить з ним виховну роботу.

«Не можу сказати, що все проходить гладко і без жодних труднощів. Важко реагувати, коли твоя дитина бігає за молодшими дітьми і каже: «З’їм москалятко», – розповіла під час конференції 4 квітня Львова-Бєлова.

Читайте також: 

Це злочин. Україна звернеться до компетентних органів з приводу примусової депортації до РФ сироти з Маріуполя

Злякалася. Російська дитяча омбудсманка, яка дякувала путіну за всиновленого хлопця з Маріуполя, заявила, що всиновлення українських дітей в росії немає, - ВІДЕО

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Маріуполь #рф #Львова-Бєлова #всиновлення
live comments feed...