Як мародер-реконструктор із Маріуполя «піднявся» у Ростові, - ФОТО
Владиславу Лихачьову виповнилося 20 років, третину з яких хлопець займався історичною реконструкцією у Маріуполі. В Асоціації клубів історичної реконструкції в Маріуполі у нього були не просто однодумці, а справжні друзі. Проте це не завадило хлопцю обікрасти свій клуб і своїх друзів, щоб покращити своє становище у Ростові-на-Дону.
«Владислав прийшов до клубу в 9 класі. Їздив з нами на змагання. Непоганий був хлопець. Те, що з ним відбувається зараз, це із розряду неймовірних речей. Важко повірити. Я до недавнього часу думав, що таке неможливо, щоб молода людина, яка народилася і виросла в незалежній Україні, раптом перетворювалась на такого любителя руського миру. Але виявилося – все можливо», - каже керівник Клубу історичної реконструкції Михайло Шехалі.
Він прийняв керівництво клубом в 2014 році. Раніше він називався МарВІК (Маріупольський воєнно-історичний клуб). Після початку війни у 2014-му колишній керівник МарВІКу залишив клуб і взагалі Маріуполі і переїхав до Росії.
Михайло Шехалі фактично перезапустив роботу клубу. Змінилась його концепція. Основний напрямок реконструкції – Середньовіччя та наполеонівські війни.
При клубі працювала майстерня, де Михайло Шехалі сам виготовляв елементи одягу реконструкторів.
Щити, шоломи, «зброя», вже пошитий одяг, тканина для нових комплектів зберігалися в офісі клубу, який знаходився в районі маріупольської автостанції. Там же знаходилися історичні намети, ристалище, навіси.
«Востаннє я був у приміщенні клубу на початку березня 2022 року. Там вже були пошкоджені вікна, проте ще знаходився сторож. Я залишив йому баклажку води. Взяв великий казан, який ми використовували на реконструкціях. Тепер цей казан знадобився для готування їжі. Всі речі на складі на той момент все ще були цілі. 8 березня я намагався дістатися складу, але це вже було неможливо. 20 березня я з родиною залишив Маріуполь. А на початку квітня мені написав Владислав Лихачьов у вайбер і сказав, що зміг заїхати в клуб і врятувати речі. Я ще зрадів тоді, подумав, добре, що речі будуть під наглядом. Там були мої особисті речі, наприклад дуже дорогий реконструкторський меч, мій шолом, але там були речі і інших членів клубу, які залишили їх на складі для зберігання.
Владислав спочатку казав, що перевезе їх у батьківський гараж, і вони там будуть у безпеці. Я погодився. Лише попросив, щоб він в жодному разі не використовував їх для участі у російських заходах. А потім хлопець зник зі зв’язку. І ось нещодавно я побачив, як він викладає фотографії у себе Вконтакті – в обладунках, які належать мені, іншим членам клубу, і бере участь в нашому обладнанні у російських змаганнях Русборг (російський фестиваль історичної реконструкції, проводиться з 2005 року у Єльці – ред.). Я був шокований. Хлопець перетворився на справжнього рашиста», - розповів 0629 Михайло Шехалі.
Проросійські написи в соцмережі хлопця з’явилися після встановлення російської окупації у Маріуполі. Чи то він старанно приховував свої справжні погляди, чи просто перефарбувався – невідомо. Але його дописи стали дуже агресивними, сповненими ненависті до України.
«Вывод – надо мочить, причем с особой жестокостью, каждую мразь, поднявшую голову».
«Мариуполь освобожден. Ура! Мариуполь освобожден. Северодонецк освобожден. Днепр, Запорожье, Херсон, Николаев, Одесса, Харьков, Киев – ждите концерт. Кувалда достанет всех. П..ц всем стиралкам и хохлонацистам».
Коли Владислав став викладати фотографії себе в обладунках, які йому не належали, колишні друзі стали ставити хлопцю питання, а з якого це дива він вкрав їхні речі. І виявилося, що він не просто вкрав, а ще і вивіз обладнання, майно клубу до Ростову і там чи то роздавав, чи то продавав його росіянам.
«В особистій переписці я прямо спитав, що з речами. І Влад відповів, що він перевівся на навчання до Ростовського медичного інституту, тепер мешкає у Ростові і вирішив розпорядитися речами клубу так, як вважав за потрібне. Так ти в прольоті», - завершив діалог зі своїм колишнім керівником Влад Лихачьов.
Михайлу Шехалі зараз важко назвати точну суму вкраденого колишнім вихованцем, але це декілька тисяч доларів. І головне – це роки праці. Бо значна кількість реконструкторських обладунків була вироблена у власній майстерні.
Напередодні повномасштабного вторгнення клуб готувався до масштабних заходів, реконструкції битви на Калці, початку роботи над створенням розважально-історичного центру Кальміуська паланка у Маріуполі. Всім цим планам російська армія поклала край. Сподіваємось, що ненадовго.
ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629
НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629
ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой
ДИВІТЬСЯ нас на YouTube