«Счастье не за морями». Як виглядає Приморський парк у Маріуполі після російської реконструкції, - ФОТОРЕПОРТАЖ
«Счастье не за морями», - так звучить нове життєве кредо, яке вигадала для маріупольців окупаційна влада. Не треба їхати за кордон, не потрібна вам Україна. Не варто шукати щасливого життя і на території Росії. Живіть тут, у місті, яке ми зруйнували спеціально для вас, - немов би говорить до містян окупаційна адміністрація Маріуполя словами, написаними на величезному паркані, який огороджував санаторій «Металург» у Приморському парку і дивом зберігся (а краще б не зберігся).
1 вересня тут, у східній частині Приморського парку, завершилась так би мовити реконструкція. Особисто диктатор путін розпорядився «створити простір для відпочинку» маріупольців. І окупанти доклали зусиль.
Як і все, що вони роблять, - без родзинки і креативу, дуже по-радянські, але зробили.
Взагалі, далі радянського погляду на життя і світ росіяни відійти не можуть. Є тут щось хворобливе, як на нас. Але саме так і виглядає весь їхній благоустрій.
Звичайний асфальт і дешеві плакати з героями – ну конєшна – Другої світової війни і сучасної російсько-української війни. Ми ж тут всі жили фашисти, героїв війни не вітали, і от нарешті «правільниє русскіє» прийшли і все виправили.
А поруч із ветеранами Другої світової, росіяни не посоромились встановити плакати з обличчями злочинців, які попри закони України, закони самої Російської Федерації і попри норми міжнародного права прийшли в іншу країну вбивати людей. Тепер вони – «герої». Нічого не поробиш, бо так влаштований безумний світ російського суспільства.
А далі - так би мовити волонтери. Бо які ж вони волонтери, коли за гроші...
Ось ці приїхали за гроші рятувати імідж своєї країни-вбивці. Причому не просто допомогли комусь у місті, а порахували, скільки раз допомогли. 460 тисяч раз допомогли. О як!
Війна це мир, мир – це війна… Це про росіян, які не дають спокою сусіднім країнам з тих самих пір, як розвалився Радянський Союз.
І ось тепер маріупольцям вони нагадують щодня: ми не дамо вам рухатись вперед, ви маєте жити минулим, так само, як і ми, бо щастя – не за морем.
До речі, море – це єдине, що вони ще не зіпсували своєю присутністю. Воно прекрасне. Не змінилося за останні півтори роки навіть якщо дивитися на нього зі зробленого росіянами оглядового майданчика.
А це – сходи до моря. Нові. І оглядовий майданчик - теж новий (непоганий, до речі, але переробляти все одно доведеться, бо ніщо у місті не має нагадувати про росіян).
Шкода, що саме росіяни їх зробили, бо маріупольці насправді, давно мріяли про нові сходи. А влада все чекала комплексної реконструкції парка, якаа мала б розпочатись навесні 2022 року. Вже розроблений і затверджений був проєкт «Алеї Якір». Ось як він мав би виглядати.
Але замість початку реконструкції почалась повномасштабна війна. І тепер тимчасові переможці-окупанти вирішують, яким бути нашому парку.
На жаль, тут все залишилось «по-совєтські». Тільки замість прапора СРСР – російський триколор.
Замість вкрадених картин Архіпа Куїнджі - їхні фотокопії.
А замість тенісних кортів - будівництво військового училища.
Росія готує маріупольців до війни. Ніякої іншої долі вона для містян не пропонує. Тільки війна. Тому і військове училище в одному з найкрасивіших місць Маріуполя.
Це ж скільки доведеться всього демонтувати!
І тільки "колиба" - знаменита маріупольська бандитська колиба - залишається незмінно на своєму місці. При всіх владах, за всі часи.
Ну має хоча б щось залишатися у місті незмінним)))).
ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629
НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629
ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой
ДИВІТЬСЯ нас на YouTube