Зірки футболу, які могли опинитися в УПЛ
Через початок повномасштабного вторгнення Росії в Україну, у 2022 році, рівень УПЛ значно знизився. У цього даун-грейту є багато об’єктивних фінансових причин, але не варто забувати й про тотальне зменшення кількості легіонерів в українських клубах. У цьому матеріалі ми згадаємо ті часи, коли команди з УПЛ боролися за найкращих футболістів планети та назвемо найвідоміших із них.
Мохамед Салах (Мокавлун – Шахтар)
Зірка збірної Єгипту та англійського Ліверпуля Мохамед Салах у молодості не вважався дуже перспективним. Більшість скаутів та тренерів не вірили у його успіхи в Європі. Проте такої думки були не всі спеціалісти. У 2011-му один з селекціонерів Шахтаря запропонував єгиптянина тодішньому головному тренеру Мірчі Луческу. Останній заявив, що не зацікавлений в послугах «невідомого хлопця», ще й з Єгипту, звідки ніколи не виходили відомі гравці.
Зараз «невідомий хлопець» Салах став справжньою легендою найтитулованішого клубу АПЛ - Ліверпулю та вважається одним з найкращих футболістів світу.
Роберт Левандовскі (Лех-Металіст)
Неймовірно результативний форвард «Барси» Роберт Левандовскі, який встановив не один бомбардирський рекорд, ще до переїзду в мюнхенську Баварію міг опинитися в УПЛ. Переговори щодо трансферу гравця з Лехом із Познані вів Металіст, який узгодив уже й суму переходу, але зрештою він так і не відбулася... Згодом Роберт усе ж таки залишив Польщу, але перебрався до дортмундської Боруссії за 4,75 мільйона євро.
Вірджіл Ван Дейк (Гронінген – Металіст)
У 2013-му перспективний захисник молодіжної збірної Нідерландів Вірджіл Ван Дейк, який виступав за голландський Гронінген привернув увагу багатьох європейських грандів. Харківський Металіст був у тому списку. Але захисник відмовив клубові з УПЛ, зробивши вибір на користь шотландського Селтіку. Про це рішення чинний капітан Ліверпуля явно не пошкодував. У 2018-му Ван Дейк став найдорожчим захисником у світі й зараз є одним із кращих захисників АПЛ.
«Металіст був готовий викупити трансфер голландця за три мільйони євро і сам Ван Дейк спочатку був не проти перебратися в України», - заявив пізніше агент футболіста.
Кріштіану Роналду (Спортінг – Динамо)
Зараз у це неможливо повірити, але у 2002 році Динамо мало шанси підписати одного з двох головних гравців сучасності – Кріштіану Роналду. Про це, у 2015, розповів молдавський журналіст Санду Греку, який зазначив, що він особисто порадив агенту Аркадію Запорожану, який тісно співпрацював із київським Динамо, португальського талановитого хлопця, який робив свої перші кроки в лісабонському Спортингу. «Прозвучала пропозиція від Динамо - 800 тисяч євро. Однак португальці хотіли 2 мільйони, і на цьому все закінчилося. Лише за рік Роналду перейшов у Манчестер Юнайтед за 25 мільйонів!» - розповів Греку. Мабуть, найгірший прояв економії в історії!
Неймар (Сантос – Шахтар)
Коли донецький Шахтар робив першу пропозицію Сантосу по Неймару, форварду виповнилося лише 17 років. Але, вже тоді гравець вважався одним з найперспективніших гравців у Бразилії, або навіть у світі. Сантос захотів виручити за Неймара дуже велику суму, яку Шахтар був не в змозі запропонувати. Гірники на ці гроші тоді купили Алекса Тейшейру та Дугласа Косту, які також повною мірою розкрилися в УПЛ, проте досягти рівня Неймара, який став найдорожчим гравцем в історії футболу, і близько не змогли.