Полон вбиває. Не мовчи. У Києві відбулась масштабна акція родин військовополонених, - ФОТО, ВІДЕО
3574 українських військових зараз перебувають у російському полоні. Але це дуже неточна цифра. Бо підтвердження присутності українців в російських тюрмах триває повільно. Це число постійно змінюється.
Перші полонені з Маріуполя потрапили у полон ще в квітні 2022 року. Тож скоро буде два роки, які військові чекають на обмін.
Цей малюнок намалювала маріупольчанка Анна Вдовенко.
Її чоловік, який служив у морській охороні і захищав Маріуполь, був важко поранений і потрапив у полон, не маючи змоги ходити. На щастя, його обміняли. Але тисячі українців, в тому числі поранені, залишаються в російських застінках.
Згідно до міжнародного права вони мають бути звільнені. Але Росія блокує переговорний процес щодо цього.
Останній обмін відбувся у серпні цього року. До дому повернулися 22 українських захисника.
Президент Зеленський стверджує, що обміни тривають, але вони перестали бути публічними. За його словами, за останні півроку Україна змогла повернути з полону близько 100 військових.
Але це дуже і дуже мало, враховуючи, скільки людей залишаються в російських застінках.
«Полон вбиває. Не мовчи, говори!» - з такими плакатами вчора, 10 грудня у центрі столиці зібрались родини військовополонених.
Організатором акції виступила громадська організація родин військовослужбовців, які потрапили у полон з «Азовсталі». Але до акції долучилися родини інших захисників України.
Серед тих, хто взяв участь у акції, були і родини строковиків, які проходили случу у військових частинах 3057, 3011. Вони потрапили на війну зовсім дітьми. Але і їх росіяни тримають у полоні.
«Над ними знущаються. Їх там вбивають. І в той час, коли ви всі чекаєте свят, вони чекають лише одного – обміну», - кажуть учасники акції.
Довжелезний живий ланцюг простягнувся вчора від річкового вокзалу на декілька сотень метрів. Люди підняли плакати і повернулись обличчям до дороги, щоб тисячі машин, які проїжджали повз, бачили, пам’ятали.
«Наша мета – нагадувати, якою ціною триває мирне життя у столиці. Ми хочемо повернути наших дітей до дому».
Після години стояння колона учасників акції рушила у бік Майдану Незалежності.
Там вони провели мітинг, до якого долучилися тисячі киян, що перебували в той момент у центрі столиці.
Окрім столиці, 10 грудня аналогічна акція пройшла ще в 11-ти містах України.
ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629
НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629
ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой
ДИВІТЬСЯ нас на YouTube