
Греція підтримує Україну в її боротьбі за незалежність. Як на батьківщині надазовських греків відзначили роковини війни, - ФОТО

Війна розділила грецьку діаспору в Україні, в тому числі й у Маріуполі, який є найбільшим територіальним об’єднанням надазовських греків. Частина греків виїхала із окупації і знайшла прихисток в Україні або на території Греції. Проте частина греків Надазов’я залишилася в окупації і створює там грецькі товариства, копіюючи ті, що існували у вільній Україні.
Тож у такій ситуації розділеності позиція офіційної Греції щодо війни Росії проти України, а також позиція Федерації грецьких товариств України є дуже важливою для Надазов’я і Маріуполя. І минулими вихідними ми цю позицію побачили.
Представники влади Греції і грецьких міст вийшли разом з українцями грецького походження на площі найбільших міст країни, щоб підтримати Україну в її боротьбі за свободу та незалежність.
Як зазначають у Федерації грецьких товариств України, із початку повномасштабного вторгнення на території Греції знайшло прихисток 130 тисяч українців, які рятувалися від обстрілів і окупації, а на Кіпрі — 21840 осіб. За два роки вони створили сильну й активну спільноту, яка займається допомогою нашим захисникам, опікується тим, щоби діти мали можливість знайомитися із рідною мовою й культурою, популяризують українську музику й кухню, проводять благодійні ярмарки, шукають можливості для підтримки наших співвітчизників на рівні Уряду.
24 лютого — у роковини повномасштабного вторгнення громади українців вийшли на мирні акції задля привернення уваги до ситуації в рідній країні. Цієї суботи в столиці Греції — Афіни, відбулася хода, що закінчилася мітингом на площі Синтагма. Учасники закликали не полишати справу допомоги Україні й зверталися до європейських країн із метою надати сучасне озброєння задля визволення нашої землі.


У місті Салоніки, відбулась акція на площі Аристотеля під егідою Консульства України в Салоніках за ініціативи місцевих активістів, української громади й Спілки греків України в Греції — організації, що представляє інтереси громадян України грецького етнічного походження, яким довелося шукати прихистку на Прабатьківщині. Того дня у Салоніках пройшла й Літургія.


Українська діаспора на о. Крит виходила на головні площі міст Іракліон і Ханья.



«Мир у Європі неможливий, поки Україна під загрозою!», - одне із основних гасел мітингів.
Українці на Кіпрі збиралися у містах Пафос, Нікосія, Лімассол й Ларнака.
У Пафосі було організовано виставку картин й української художниці Ксенії Оксінь.
«Де б ми не були, ми ніколи не забуваємо, що ми — громадяни України!» - казали учасники заходів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сотні міст світу підняли українські прапори 24-25 лютого. Як це було, - ФОТО, ВІДЕО