• Головна
  • Вкрадені у Маріуполі картини Куїнджі. Україна працює над створенням механізмів для повернення
12:00, 29 квітня
Надійне джерело

Вкрадені у Маріуполі картини Куїнджі. Україна працює над створенням механізмів для повернення

Доля трьох оригіналів робіт Архипа Куїнджі, які зберігалися в Маріупольському художньому музеї, ескіз “Червоний захід” та етюди “Ельбрус” та “Осінь. Крим”, досі не відома.

В березні 2022 року тодішня директорка Маріупольського краєзнавчого музею Наталя Капустнікова передала  оригінали Куїнджі в руки окупантам. На відео, яке показали російські пропагандисти, картини чомусь вона переховувала у себе вдома.

Де зараз ці картини – не відомо. Інформації про них немає у відкритих російських джерелах.

На фото - Маріупольський художній музей виставив під час акції "Ніч музеїв" оригінали робіт Куїнджі у відкриту експозицію. Вишукалась черга із бажаючих подивитися.

Насправді з початку повномасштабного вторгнення Російська Федерація викрала декілька сотень культурних цінностей з музеїв України. А загалом на території РФ, за даними розслідування, яке провело видання Тексти, зберігається 110 тисяч вкрадених в Україні історичних, мистецьких та культурних цінностей.

Наразі Україна має унікальну можливість розробити необхідні протоколи щодо питання відновлення та повернення культурних цінностей.

На цьому під час обговорення в Медіацентрі Україна – Укрінформ наголосила Мар’яна Томин, директорка департаменту культурної спадщини Міністерства культури та інформаційної політики.

Вона, зокрема, акцентувала на законодавчій базі в частині повернення культурних цінностей.

«Ми зараз не кажемо про закон щодо переміщення культурних цінностей. Я кажу саме про  законодавчу базу в частині повернення. І так, в частині повернення культурних цінностей має бути адаптовано все до реалій війни. І з позиції Міжнародного права, в нас є унікальна можливість розробити ті протоколи, яких ще не існує, тому що зараз ми це все проживаємо в реальному часі. Це дуже складні міжнародні питання. І навіть наші претензії до нашого законодавства вони справедливі, але й питання до міжнародного, до дії міжнародних норм в таких ситуаціях. Ми зіштовхнулися з двома речами: з непрацюючими міжнародними інституціями, по частині людського фактора, так само і по культурних цінностях. Тому наша відповідальність – розробити ті протоколи, які будуть нами спродуковані, які б відповідали нашим інтересам і відновленню справедливості», – наголосила вона.

ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629

НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629

ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой

ДИВІТЬСЯ нас на YouTube

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Так, буду повертатись і переоформлювати його за російськими законами
14,2%
Хочу повернутись, щоб врятувати, але не можу - не пускають
8,7%
Не можу і не хочу повертатись і взаємодіяти з окупантами, навіть заради власної квартири (будинку)
24,5%
У відчаї, не знаю що робити
16,9%
Буду чекати деокупацію, заберу своє
35,7%
#Маріуполь #Куїнджи
Останні новини
live comments feed...