• Головна
  • Місцеві громади вимагають повернути соціальні виплати переселенцям з окупованих та прифронтових територій
18:37, 30 травня

Місцеві громади вимагають повернути соціальні виплати переселенцям з окупованих та прифронтових територій

Місцеві громади вимагають повернути соціальні виплати переселенцям з окупованих та прифронтових територій

В Україні діє несправедлива система поділу вимушених переселенців за місцем проживання. Керівники  громад прифронтових та тимчасово окупованих міст вимагають виправити несправедливість. 

Ця тема гаряче обговорювалась на конференції Асоціації міст України в секції з розвитку деокупованих та тимчасово окупованих територій.

Власне, несправедливість у присвоєнні статусу переселенця відчували люди з самого початку повномасштабного вторгнення. Наприклад, біженці, які виїжджали з розбомбленого Маріуполя і потрапляли в ЄС в кінці березня, стикалися з фактами, коли все соціальне житло було зайнято мешканцями міст центральної та західної України, які виїхали в перші дні війни. Їхні міста не обстрілювали ся, квартири були в порядку. В той же час маріупольці, які виривалися з блокади і залишилися без всього, голі та босі, не могли знайти соціальне житло за кордоном.

Обурення з приводу такої ситуації висловлювалося виключно в соціальних мережах і не мало реакції з боку влади.

Тепер же міські голови міст, які окуповані або знаходяться безпосередньо на лінії фронту, вирішили обговорити проблему і спробувати вирішити її.

Керівники громад одразу декількох окупованих міст заявили, що вимагають повернути соціальну допомогу держави на оренду житла тим переселенцям, які виїхали з окупації або лінії фронту.

«Порівняйте ситуацію. Мешканець Києва виїхав до Івано-Франківська. Свою квартиру у Києві здає в оренду іншим біженцям, а сам на ці гроші орендує квартиру в Івано-Франківську. Все у нього непогано.

А тепер візьмемо мешканця Маріуполя або Бахмуту. Ці люди не мають житла, яке б вони могли здати. У них взагалі нічого немає. Несправедливо ставити переселенців із таких міст на один рівень з переселенцями із віддалених від фронту міст», - заявили представники громад.

Вони вимагають запровадити градацію для ВПО (внутрішньо переміщених осіб). Це необхідно для того, щоб держава могла надавати допомогу саме тим, кому вона потрібна в першу чергу. І звертаються до уряду з пропозицією  поновити соціальну допомогу (по 2 тисячі гривень) переселенцями з окупованих або прифронтових міст.

«Ми відштовхуємо людей, скасувавши допомогу. Вони залишаються в окупації, тому що їм не вистачає грошей на оренду житла, - каже мер Каховки Володимир Коваленко. – А потім несеться негатив щодо цих людей через те, що вони не виїжджають».

«Багато  маріупольців повернулися в окупований Маріуполь після березня 2024 року, коли допомога ВПО була скасована», - зазначив мер Маріуполя Вадим Бойченко.

Мери українських міст, які тимчасово знаходяться в окупації, а також прифронтових міст зазначили, що без державної підтримки втримати людей буде дуже важко. 

І це в той час, коли український бізнес відчуває гострий брак кадрів на виробництві.

ЧИТАЙТЕ ПО ТЕМІ: Житло для переселенців. Влада розробляє нові компенсаційні механізми для забезпечення людей нерухомістю

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Чи вірите ви в деокупацію Маріуполя?
проголосувало 3728 відвідувачів
Так
56,7%
Ні
35,0%
Забороняю собі думати про це
8,3%
#Маріуполь #виплати #ВПО #2 тисячі
Останні новини
live comments feed...