Як маріупольцям відновити втрачений документ про профосвіту
Втрата документів про професійну освіту, зокрема диплому, перешкоджає переселенцям облаштовувати життя на новому місці. Наявність підтвердження про здобуття освіти полегшує працевлаштування як в Україні, так і за кордоном, тому багатьом критично важливо відновити втрачений документ.
У департаменті освіти Донецької облдержадміністрації поділилися порадами, як відновити диплом.
“Особи, які втратили документ про професійну освіту або додаток до нього, можуть відновити документи”, - зазначили у департаменті.
Для цього є три варіанти відновлення документа:
1. Якщо заклад, в якому отримано документ, здійснює освітню діяльність на момент звернення - звернутися до закладу, який їх видав, із відповідною заявою. Отримати контактну інформацію можна в Реєстрі закладів професійної (професійно-технічної) освіти.
2. Якщо заклад, в якому отримано документ, припинив свою діяльність – звернутися до правонаступника із відповідною заявою. Інформацію про правонаступника можна дізнатися в департаменті освіти і науки Донецької облдержадміністрації ([email protected]).
3. Якщо правонаступник відсутній та/або заклад знаходиться на тимчасово окупованій території:
1) документ про освіту отримано після 2000 року – необхідно звернутися за інформацією щодо навчання до державного підприємства «Інфоресурс», за адресою: 03057, м. Київ, вул. О. Довженка, 3, або на електронну пошту: [email protected] із заповненою заявою відповідно до бланків.
Після отримання інформації про навчання від ДП «Інфоресурс», звернутись з цією відповіддю та письмовою заявою до департаменту освіти і науки Донецької облдержадміністрації ([email protected]). Департамент визначить заклад, який замовить та видасть дублікат документа.
2) документ про освіту отримано до 2000 року – встановлення юридичного факту здобуття відповідного рівня освіти здійснюється у судовому порядку.
У заяві про виготовлення дубліката документа про професійну освіту потрібно зазначити:
• прізвище, ім’я та по батькові особи, на ім’я якої видано документ;
• паспорт (серія, номер, ким і коли видано документ);
• реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності);
• місце проживання;
• контактний телефон;
• назву закладу освіти та рік його закінчення;
• назву документа, який втрачено/пошкоджено;
• причини втрати або пошкодження (втрати або викрадення документа; пошкодження документа, що призвело до порушення цілісності інформації; виявлено помилки в документі; тощо)
• найменування професії (групи професій)/освітньої програми, вид професійної підготовки;
• інші відомості, які особа, вважає суттєвими для отримання дубліката.
Додаткова інформація
Дублікат документа замовляється через Єдину державну електронну базу з питань освіти (ЄДЕБО). У дублікаті відображено назву закладу на момент його закінчення випускником, печатку, посаду, підпис, прізвище та ініціали керівника закладу освіти, який його видав. У верхньому правому куті також проставляється відмітка «Дублікат».
За наявністю інформації щодо типу, серії та номера документу про освіту, кожна особа може самостійно перевірити свій документ про освіту в ЄДЕБО. Для цього можна перейти до Реєстру документів про освіту і ввести свої дані.
Якщо інформація про документ відстуня в ЄДЕБО, то заклад професійної освіти може замовити дублікат, використовуючи інші відомості, наприклад, виписку з архіву, відповідне рішення суду щодо визнання факту навчання тощо.
З докладною інформацією про процедуру виготовлення дублікатів можна ознайомитися в наказі Міністерства освіти і науки України № 387.
ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629
НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629
ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой
ДИВІТЬСЯ нас на YouTube