• Головна
  • Охорона для гуртожитку. Навіщо переселенцям з Маріуполя люди зі зброєю
18:25, 1 липня
Надійне джерело

Охорона для гуртожитку. Навіщо переселенцям з Маріуполя люди зі зброєю

Фото з телеграм-каналу Маріупольської міської ради

Фото з телеграм-каналу Маріупольської міської ради

Гуртожитки для переселенців із Маріуполя у Дніпрі будуть цілодобово охороняти за гроші самих маріупольців.

В травні цього року влада Маріуполя найняла Управління поліції охорони Донецької області для охорони соціального гуртожитку у Дніпрі, по вулиці Армстронга,36, який вона відремонтувала для переселенців з окупованого міста.

Це вже не перший гуртожиток, який влада Маріуполя бере в оренду у державних установ, ремонтує і заселяє туди маріупольців, що втратили житло і рідне місто. Проте це перший гуртожиток, для якого влада найняла охорону.

Нагадаємо, що ремонт приміщення, яке Маріупольська міська рада взяла в оренду в університету імені Гончара в Дніпрі, був завершений в травні цього року. Заселення приміщення відбувається поступово. Перші родини вже отримали сертифікати. Загалом 228 маріупольських родин мають тут отримати комфортне житло з усіма зручностями.

Фінансує і керує проектом Міжнародна організація з міграції (МОМ). Проте охорону для гуртожитку вирішила винайняти не МОМ, а міська влада. На сайті Прозорро розміщена інформація про закупівлю послуг охорони від імені маріупольського комунального закладу «Маріупольський міський соціальний гуртожиток». 

Закупівля послуги відбулась без конкурсу, бо сума послуги становить менше ніж 100 тисяч гривень.

Охорона для гуртожитку. Навіщо переселенцям з Маріуполя люди зі зброєю, фото-1

За умовами угоди, яку уклали між собою Управління поліції охорони Донецької області та Маріупольський міський соціальний гуртожиток, поліція має цілодобово протягом 480 годин (це 20 діб) охороняти приміщення за адресою вулиця Армстронга,36.

Охорона для гуртожитку. Навіщо переселенцям з Маріуполя люди зі зброєю, фото-2
Охорона для гуртожитку. Навіщо переселенцям з Маріуполя люди зі зброєю, фото-3

І це викликає багато питань, серед яких:

  • Чому охорона винаймається лише на 20 діб, а не на місяць? Чи це не спосіб уникнути конкурсних закупівель?
  • Навіщо соціальному гуртожитку цілодобова присутність озброєних людей? 
  • Навіщо гуртожитку взагалі спеціальна охорона, коли у разі небезпеки можна просто викликати поліцію за номером 102? 

З цими питаннями ми звернулися до пресслужби Маріупольської міської ради. І там пояснили, що є потреба в охороні комунального майна, яке поки що знаходиться без нагляду.

«З моменту закінчення ремонтних робіт, будівельники вийшли з приміщення та почався етап облаштування соціального житла (холодильники, кухонні прилади, меблі та інше). Враховуючи це, виникла потреба, на час облаштування приміщення до заселення людей, забезпечити цілодобову охорону майна маріупольської громади. Відповідно до цього, з урахуванням діючого законодавства, був укладений договір (з моменту закінчення ремонтних робіт, тобто з 01.06 по 20.06) з Поліцією охорони на охорону об’єкта соціального житла та майна, яке там знаходиться», - пояснили в пресслужбі.

Проте і після 20 червня охорона гуртожитку не буде знята. В муніципалітеті повідомили, що з 21 червня укладений новий договір на послуги охорони – до вересня 2024 року. А далі міська влада планує укласти договори на охорону і інших гуртожитків -  з кінця вересня 2024 року заплановано завершення ремонту та поетапне заселення ще 5 будівель соціального житла у Дніпрі для 170 маріупольських родин. 

«Відповідно в планах  - укласти договори на забезпечення охорони для всіх 6 гуртожитків у Дніпрі, в яких загалом буде проживати більше 400 маріупольських родин, або майже тисяча людей», - повідомили в муніципалітеті.

На питання, а навіщо взагалі охороняти гуртожитки (живуть же інші містяни без будь-якої охорони), коли можна просто викликати 102, в муніципалітеті зазначили, що йдеться про безпеку людей і збереження комунального майна. Поліція на виклик 102 може їхати довго, а тут – завжди охорона на місці, тож більш надійно.

Проте роботу поліції оплачує державний бюджет, а персональну охорону гуртожитків доводиться сплачувати безпосередньо маріупольським платникам податків. 

Нагадаємо, що в 2023 році платники податків Маріуполя сплатили більше 3 млн грн. за послуги охорони виконкому та мера Маріуполя Вадима Бойченка. Тендер на закупку послуг охорони на 2024 рік був скасований після розголосу в засобах масової інформації.

В муніципалітеті підкреслили, що цього разу йдеться саме про охорону гуртожитку, і не про що інше.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Охорона для Вадима Бойченка. Мерія скасувала тендер на наступний рік, - ВІДЕО

Понад 200 родин маріупольських переселенців отримають тимчасове житло у Дніпрі, - ФОТО

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Маріуполь #охорона #гуртожиток #мер #Бойченко #Дніпро
live comments feed...