• Головна
  • Що купила Маріупольська міська влада за 2,5 роки
19:55, 12 липня
Надійне джерело

Що купила Маріупольська міська влада за 2,5 роки

Маріупольська громадська організація "Ініціативна група "РАЗОМ!" провела повний аналіз того, що купувала влада Маріуполя протягом 2022, 2023 та 2024 років.

«Ми зробили це для того, щоб зробити діяльність влади в умовах воєнного стану, в умовах, коли немає контролю з боку депутатського корпусу, хоча б трохи прозорішою», - пояснив свою мету лідер організації Максим Бородін.

Ця інформація має бути цікавою для всіх небайдужих маріупольців, вважають в організації.

За посиланням  – таблиця, куди внесені закупівлі. Вони розподілені у відповідності до покупця, яким виступають і виконком, і комунальні підприємства. Найбільш цікаві закупівлі виділені жовтим кольором і мають коментарі (чим саме цікаві ці закупівлі).

Що купила Маріупольська міська влада за 2,5 роки, фото-1

Наприклад, Маріупольське трамвайно-тролейбусне управління (в фізичному вимірі його не існує після лютого 2022 року) купувало автомобілі рено «Меган», рено «Логан», 5 тисяч літрів дизельного пального фільтри для автобусів MAN, 52 тисячі дизельного пального і багато іншого. В тендерах не зрозуміло, а власне для кого все це купувалося? Які автобуси?

Маріупольський водоканал купував «послуги з інформаційної та технічної підтримки програмних комплексів». Що це, не зрозуміло, для кого купувалося – не зрозуміло. Угода в Прозорро не завантажена.

Маріупольтепломережа хотіла купити автомобіль Volkswagen Passat, але чомусь торги були зупинені. Проте підприємство закуповувало комп’ютерну техніку, послуги з перевезення відправлень (теж не вказано, для кого ця послуга).

Закупівлі виконкому більш зрозумілі – тут набори гігієни, продукти для центрів «ЯМаріуполь», дитячий одяг. Проте є зауваження до закупівель іншого характеру. Наприклад, в тендері на продуктові набори в серпні 2022 року перемогла найдорожча пропозиція через формальне зауваження «ненадання всіх потрібних документів».  Як правило, це ознака того, що тендер проводиться під конкретного продавця.

В жовтні продуктові набори закупались без конкурсу – взагалі від одного учасника.

При закупівлі дитячих курток  - виграла найдорожча пропозиція.

Взуття для дітей – також найдорожча пропозиція перемогла. При тому що взагалі від батьків були зауваження в доцільності таких закупівель, бо поки вони відбувались, у дітей інколи змінювався розмір ноги. Да і взагалі, взуття дуже складно добирати, навіть якщо розмір підходить.

При закупівлі постільної білизни перемогла найдорожча пропозиція, і інші учасники тендеру виступали публічно із заявою про порушення під час проведення тендеру. Попри високу ціну, були скарги і від маріупольців на низьку якість білизни, яку придбали за найвищими цінами.

Загалом в «ІГ «Разом» зазначають, що не побачили жодної прямої закупівлі на потреби військовим з моменту окупації Маріуполя і на сьогодень. Єдині систематичні закупівля де фігурують військові, це подарунки від ММР (які презентуються як допомога від мера) українським військовим, які повернулися з російського полону (телефон, повербанк та планшет).

10 млн 379 тис грн було витрачено на систематичні витрати на закупівлі послуг зі зберігання та транспортування продуктових наборів, замість закупівлі продуктових сертифікатів, за якими без цих послуг можна було обійтися і зекономити гроші на самі продукти.

4 млн 720грн витрати на закупівлю обслуговування програмного забезпечення. Майже неможливо перевірити чи надавались всі послуги, або чи вони частково були фіктивними.

Приблизно 871 тис гривень було витрачено у 2023 на ТО (технічне обслуговування) джипів які ММР орендує для Вадима Бойченко у пов’язаної за Ахметовим організацією. При цьому певні роботи по ТО були продубльовано декілька разів. Також вказані роботи по усуненню наслідків ДТП, при тому що машини були повноцінно застраховані КАСКО.  3 млн 251 тис грн було витрачено у 2023 на персональну охорону Вадима Бойченко, яка була прописана в закупівлях як «охорона заходів ММР». При цьому фактично (згідно фото і відео) Вадима Бойченко охороняли ті ж самі озброєні охоронці з «Поліції охорони Донетчини», які охороняють його з 2015 року.

160 тис гривень було витрачено на недоцільну під час окупації Маріуполя стратегічну екологічну оцінку. При тому що після виконання роботи виконавцем, ММР вирішила не платити гроші і виконавець звернувся до суду для їх отримання. 27.12.2023 ММР за рішення суду виплатила 160 тис гривень боргу + судові витрати у розмірі 11 991грн.

На жаль, станом на зараз громада не має технічних важелів впливу на рішення, які ухвалює міська влада.

ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629

НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629

ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой

ДИВІТЬСЯ нас на YouTube

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Ніяк. Влада може робити, що хоче, і витрачати бюджетні гроші на власний розсуд до кінця війни
47,7%
Влада має сама ініціювати механізм впливу громади на ухвалення рішень, поки це питання не буде врегульовано на державному рівні
15,3%
Громада може вимагати запровадити спрощену процедуру петицій по питаннях бюджетних витрат і таким чином впливати
30,0%
Ситуація станом на зараз цілком задовільна, враховуючи стан війни в країні. Тож втручання громади не потрібно
7,0%
#Маріуполь #влада
live comments feed...