У Дніпрі 43 родини маріупольських переселенців отримали ключі від тимчасового житла, - ФОТО
У Дніпрі сертифікати на соціальне житло отримали ще 43 родини переселенців з Маріуполя. Кімнати для них облаштували у 10-ти поверховому приміщенні Дніпровського національного університету ім. Олеся Гончара. Це вже друга будівля у Дніпрі де мешкають маріупольці.
Про це повідомила Маріупольська міська рада.
У кімнатах провели ремонт, укомплектовали меблями, зробили сучасні побутові зони, дитячі кімнати, коворкінг, спортивну залу.
“Всього у гуртожитку проживатиме 200 родин маріупольців. Серед них – багатодітні сім’ї, родини військових, пенсіонери, люди з інвалідністю. Заселення відбувається поетапно. На першому етапі - заселять 43 родини. Згодом сюди заїдуть ще понад 150 сімей”, - зазначили у міськраді.
Мер Маріуполя Вадим Боченко повідомив, що наразі ремонтують ще 5 будинків для нашої громади. Це дозволить забезпечити 528 родин якісним соціальним житлом у 2024 році.
“Це вкрай важливий та потрібний проєкт для маріупольців — спільноти, яка втратила все і вимушена будувати життя заново”, - сказав мер.
У міськраді також повідомили, що для підвищення рівня довіри з боку міжнародних партнерів було впроваджено нову прозору модель співпраці. Згідно з нею Маріупольська міська рада виходить з замовленням, надає технічне та візуальне завдання. А донор самостійно обирає виконавця робіт, який проводить тендери, контролює фінанси.
Регіональний менеджер Міжнародної організації з міграції (МОМ) Лейла Салехівареш зазначила важливість обʼєднання зусиль заради підтримки переселенців:
"Нам, як організації дуже приємно брати участь у цьому проєкті, який надає якісні приміщення для тимчасового проживання, щоб підтримати людей у важких умовах війни".
Фінансує проєкт не місцевий бюджет, а уряд Франції. Крім того, долучається Фонд Ріната Ахметова, Гуманітарна місія «Пролісок» за підтримки Гуманітарного фонду для України Управління ООН з координації гуманітарних справ, компанія GROE, Міжнародна організація з міграції (МОМ) та ін.
У планах – розширення географії програми на Чернівці, Запоріжжя, Кропивницький, Івано-Франківськ та Київ.
Нагадаємо, що маріупольський муніципалітет реалізує програму підготовки гуртожитків під комфортне проживання маріупольців. Один гуртожиток на 35 родин був підготовлений у Дніпрі, крім гуртожитку Дніпровського національного університету, готується гуртожиток Українського державного університету науки та технологій. Вартість ремонтних робіт двох гуртожитків – 5,5 млн євро. Але влада скаржиться, що пошук приміщень, власники яких погодилися б передати їх переселенцям у тимчасове користування, затягується, бажаючих співпрацювати замало.
Читайте також:
Тимчасове житло для маріупольців. Що є і чого очікувати, - ФОТО
Охорона для гуртожитку. Навіщо переселенцям з Маріуполя люди зі зброєю
Що хоче зробити влада, щоб переселенці мали рівний доступ до житла