• Головна
  • Про цинізм і маніпуляції, - ВІДЕО
Авторська колонка
14:20, 14 серпня

Про цинізм і маніпуляції, - ВІДЕО

Авторська колонка

Ви знаєте, що таке цинізм? Це коли людина абсолютно демонстративно зневажає етику, мораль, культуру, смерть, пам’ять. Інколи цинізм допомагає виживати. Наприклад, на фронті люди жартують про такі речі, про які у мирному житті, мабуть ніколи б не жартували. Щоб зберегти себе, не втратити розум від того жаху, що відбувається навколо.

Є ще професійний цинізм, який дозволяє незважаючи на обставини виконувати свою роботу. Наприклад, працівники моргів мають дуже цинічні погляди на життя. Журналісти теж часто бувають циніками у побутовому спілкування, це інколи допомагає їм відсторонитися від того горя, про яке розповідають, і не випалити себе таким чином.

Тобто це необхідний цинізм, життєво-порятунковий. Але в більшості випадків цинізм  - огидний. Бо коли держава каже, що їй не вистачає грошей на виплати військовим, і тому треба піднімати податки, а в цей час посаду керівника митниці на заході країни «продають» за півтори мільйони доларів (і це ж треба, щоб людина  ще й відбила такі гроші)  - це огидний цинізм. Коли українці донатять хто 20 грн, а хто і 20 тисяч на допомогу армії, а в цей час заступник міністра енергетики бере хабар на 500 мільйонів доларів – це цинізм.

І зараз ми вам покажемо ще один приклад цинізму. Наш, маріупольський. Мова піде про охорону для гуртожитку у Дніпрі. 

В травні цього року влада Маріуполя найняла Управління поліції охорони Донецької області для охорони соціального гуртожитку у Дніпрі, по вулиці Армстронга,36, який вона відремонтувала для переселенців з окупованого міста.

Це вже не перший гуртожиток, який влада Маріуполя бере в оренду у державних установ, ремонтує і заселяє туди маріупольців, що втратили житло і рідне місто. Проте це перший гуртожиток, для якого влада найняла охорону.

Фінансує і керує проектом Міжнародна організація з міграції (МОМ). Проте охорону для гуртожитку вирішила винайняти не МОМ, а міська влада. На сайті Прозорро розміщена інформація про закупівлю послуг охорони від імені маріупольського комунального закладу «Маріупольський міський соціальний гуртожиток». 

Закупівля послуги відбулась без конкурсу, бо сума послуги становить менше ніж 100 тисяч гривень. Буквально лише на 2 тис. грн. менше суми, після якої проведення тендеру є обов’язковим.  

Взагалі влада витратила на охорону одного гуртожитку 98 тисяч грн - за 20 днів, і  954 тисячі  грн - за три місяці!

Навіщо охороняти гуртожиток людям зі зброєю, цілодобово, коли є камери спостереження, є поліція у місті, можна тривожну кнопку встановити. 

На запит 0629 в муніципалітеті відповіли так: 

«З моменту закінчення ремонтних робіт, будівельники вийшли з приміщення та почався етап облаштування соціального житла (холодильники, кухонні прилади, меблі та інше). Враховуючи це, виникла потреба, на час облаштування приміщення до заселення людей, забезпечити цілодобову охорону майна маріупольської громади. Відповідно до цього, з урахуванням діючого законодавства, був укладений договір (з моменту закінчення ремонтних робіт, тобто з 01.06 по 20.06) з Поліцією охорони на охорону об’єкта соціального житла та майна, яке там знаходиться», - пояснили в пресслужбі.

Проте депутату міської ради Максиму Бородіну пояснення були іншими: встановлення охорони – вимога грантодавця, тобто Міжнародної організації з міграції.

Депутат звернувся в МОМ, але там йому відповіли, що ніяких вимог щодо охорони гуртожитку вони не висували.

Про цинізм і маніпуляції, - ВІДЕО, фото-1

А в юридичному департаменті міськради взагалі офіційно повідомили, що не мають права втручатися в господарську діяльність комунального закладу.

Ось точна цитата:

КЗ «Маріупольський міський соціальний гуртожиток» у процедурі закупівлі [охорони] є замовником у розумінні Закону України про державні закупівлі та учасником відносин у сфері господарювання, яка регулюється зокрема Господарським кодексом України. 

При цьому згідно з ч.4 ст 23 Господарського кодексу Украйни, незаконне втручання органів та посадових осіб місцевого самоврядування у господарську діяльність суб’єктів господарювання забороняється.

Про цинізм і маніпуляції, - ВІДЕО, фото-2

Із цього стає зрозумілим, що незаконно втручатися в роботу гуртожитку, який є комунальним і фінансується з міського бюджету, муніципалітет не може. А законно втручатися?

Ясна річ, що незаконно буде, якщо автор відповіді, заступник міського голови  пан Ремпель прийде до гуртожитку і перекриє там воду, то це буде незаконне втручання. А якщо спитає про доцільність витрачання грошей – підкреслимо – не пана Ремпеля, і не пана Бойченка, а маріупольців, платників податків – то це буде цілком законне втручання в господарську діяльність. І пан Ремпель, безумовно, це прекрасно знає.

Але відповідає як справжній цинік, маніпуляціями, які викривляють інформацію про реальний стан речей.

Така брехня щодо доцільності найму озброєної охорони для звичайного гуртожитку, лише збільшує кількість питань до влади. 

З якою метою це робиться? Може у маріупольського муніципалітету є якісь особливі, персональні зобов’язання перед поліцією охорони Донецької області, раз вона у будь-який спосіб намагається забезпечити цю структуру замовленнями (до речі, не дешевими)? Або, можливо, охорона все ж таки не для гуртожитку, а для мера?

Ми будемо намагатися і далі розбиратися в цій ситуації.

Анна Романенко

 ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Новий тендер муніципалітету: навіщо маріупольській владі охорона

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Маріуполь #охорона
Спецтема
Лучшие мариупольские блогеры, активные пользователи социальной сети Фейсбук говорят о том, что они думают о Мариуполе, его людях, о жизни, политике и о себе. Без купют, без прикрас. Голая правда жизни.
Останні новини
live comments feed...