• Головна
  • Держава запроваджує гранти на здобуття освіти. Як скористатися
08:36, 29 серпня
Надійне джерело

Держава запроваджує гранти на здобуття освіти. Як скористатися

У вересні стартує пілотний проєкт Міністерства освіти і науки України з впровадження державних грантів для здобуття освіти. 

Проєкт реалізовуватиметься протягом двох років. А отримати державний грант зможуть студенти, які цьогоріч вступили для здобуття освіти на рівні бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного та ветеринарного спрямування), пояснює "Донбас СОС".

Державний грант на здобуття вищої освіти — це цільова фінансова допомога  з боку держави, яку не треба повертати. Ним може забезпечуватися оплата навчання у частковому або повному розмірі у закладах фахової передвищої та вищої освіти.

Студенти, які отримають грант для оплати за перший навчальний рік, зможуть продовжити його отримання і для оплати за другий навчальний рік.

Подати заяву на отримання гранту можна з 5 вересня до 31 жовтня через особистий електронний кабінет вступника в Єдиній державній електронній базі з питань освіти (ЄДЕБО).

Хто зможе скористатися грантом

Грантом зможуть скористатися студенти-громадяни України, які одночасно виконали такі вимоги:

  • Зараховані на перший рік навчання у 2024/25 навчальному році;
  • Вступали за результатами національного мультипредметного тесту (НМТ);
  • Склали НМТ з двох предметів на не менше 150 балів або 170 балів;
  • Здобувають ступінь бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного та ветеринарного спрямування) вперше за денною або дуальною формою;
  • Здобувають освіту за кошти фізичних або юридичних осіб;
  • Уклали договір про навчання із закладом освіти;
  • Приступили до занять згідно з графіком освітнього процесу.

Зверніть увагу! У разі наявності заборгованості з оплати навчання, заявнику буде відмовлено в наданні гранту.

У яких закладах освіти можна скористатися державним грантом

Вже більше 150 державних та приватних закладів освіти долучилися до проєкту із запровадження державних грантів. Серед них Запорізький національний університет, Національний юридичний університет ім.Ярослава Мудрого, Національний університет «Одеська морська академія», Національний медичний університет ім.О.О.Богомольця, Український католицький університет, Національний університет «Львівська політехніка», Київський національний університет ім.Тараса Шевченка та інші. З повним переліком закладів можна ознайомитися за покликàнням. Перелік буде оновлюватися.

Якого розміру грант можна отримати

Розмір державного гранту на перший рік навчання розраховується як добуток розміру базового гранту та коефіцієнта спеціальності. Проте не може перевищувати визначену договором між закладом освіти та замовником освітньої послуги вартість навчання та суму, зазначену в заяві про надання державного гранту. Водночас розмір державного гранту може бути змінений у разі припинення (переоформлення, тимчасового зупинення або поновлення) гранту.

Базові гранти бувають двох рівнів:

І рівень – 15 000 грн, коли результати НМТ з будь-яких двох предметів більше 150 балів 

ІІ рівень – 25 000 грн, коли результати НМТ з будь-яких двох предметів більше 170 балів

Зверніть увагу! За деякими спеціальностями галузей знань здобувачі освіти можуть отримати грант лише ІІ рівня. Це стосується 06 «журналістика», 07 «Управління та адміністрування», 08 «Право», 24 «Сфера обслуговування», 28 «Публічне управління та адміністрування», 29 «Міжнародні відносини», 028 «Менеджмент соціокультурної діяльності», 051 «Економіка», 221 «Стоматологія», 035 «Філологія» (крім спеціалізацій з української мови та літератури, кримськотатарської мови та літератури, фольклористики).

Наразі є 3 коефіцієнти, а їхній розмір залежить від спеціальності (спеціалізації, предметної спеціальності).

1) Коефіцієнт 1,5: 01 «Освіта/Педагогіка» (спеціальностей, спеціалізацій, предметних спеціальностей, з яких сформовано державне замовлення поточного року), 09 «Біологія», 10 «Природничі науки» (крім спеціальностей 101 «Екологія», 106 «Географія»), 11 «Математика та статистика», 13 «Механічна інженерія», 14 «Електрична інженерія», 16 «Хімічна інженерія та біоінженерія», 17 «Електроніка, автоматизація та електронні комунікації», 18 «Виробництво та технології», 19 «Архітектура та будівництво», 20 «Аграрні науки та продовольство», спеціальності 227 «Терапія та реабілітація»

2) Коефіцієнт 1,3. 023 «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація», 024 «Хореографія», 025 «Музичне мистецтво», 026 «Сценічне мистецтво», 035 «Філологія» (спеціалізації з української мови та літератури, кримськотатарської мови та літератури, фольклористики), 12 «Інформаційні технології», 21 «Ветеринарія», 22 «Охорона здоров’я» (крім спеціальностей 227 «Терапія та реабілітація», 229 «Громадське здоров’я»)

3) Коефіцієнт 1. Всі інші спеціальності (спеціалізації, предметні спеціальності)

Тож, наприклад, студент у 2024 році вступив на спеціальність 12 «Інформаційні технології», а з двох предметів НМТ отримав не менше 150 балів. Тоді він може претендувати на грант у сумі 19 500 грн, адже це добуток базового гранту І рівня (15 000 грн) та коефіцієнту 1,3. 

 У разі відмови у наданні державного гранту або незгоди здобувача освіти з встановленим розміром державного гранту, він має право подати у довільній формі до МОН апеляцію, яка буде розглянута протягом 20 робочих днів.

Більше подробиць про те, як отримати грант - читайте за посиланням.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Знищити, як Бахмут
14,6%
Обміняти на українські
50,6%
Перетворити на Курську народну республіку або одразу - на Нову Росію
11,9%
Заселити українцями і доєднати до Сумщини
22,9%
#грант #вища освіта #бакалавр #магістр
Останні новини
live comments feed...