• Головна
  • В Маріуполі окупанти хочуть привласнити “Перемогу” та "Порт Сіті"
17:53, 20 вересня

В Маріуполі окупанти хочуть привласнити “Перемогу” та "Порт Сіті"

Сьогодні окупаційна адміністрація оприлюднила новий перелік нерухомого майна, яке вони вже вважають “безхазяйним”. Тобто це нерухомість, власники якої через повномасштабну війну покинули місто, а загарбники вирішили чуже майно так би мовити “націоналізувати”.

Цього разу у переліку об’єкти комерційної нерухомості. Серед них - ТРЦ "Порт Сіті", площею 90 тис. м ². 

Нагадаємо, в перші дні повномасштабного наступу маріупольці повністю пограбували “ПортСіті”. Виносили все, навіть чохли на телефони. Ну а потім справу руйнування довершила російська армія, яка з танків розстріляла ТРЦ в березні минулого року.

Також власник, якщо встигне протягом 30 днів може заявити права на розбитий в тріски готель "Азовсталь", по пр. Перемоги. 

Готель зруйнований вщент росіянами. Готель належить компанії “Метінвест”. Його назва сильно дратує окупантів. Вони перейменовують все, що містить корень ( -азов-). Тож дивно, що ще не демонтували готель, аби й не нагадував людям про азовців, “Азовсталь”, Азов.

Безхазяйними є "Ледо" у парку Петровського та кінотеатр "Буревісник" на пр. Адмірала Луніна 

Кінотеатр «Буревісник», який був популярним за радянських часів, був давно покинутий. Розквіт кінотеатру припав на кінець 80-х. Він міг вмістити до 320 відвідувачів. "Буревісник" свого часу був культурно-розважальним центром Приморського району. Цілими сім'ями мешканці порту, МКР Черемушки та селища Моряків ходили на кінопрем'єри.

Однак наприкінці 90-х років минулого століття будівля почала поступово занепадати. Кіносеанси у ньому припинилися та приміщення займали офіси дрібних компаній. Вже згодом у будівлі кінотеатру розмістилася баптистська церква.

Однак у «Буревіснику» ніхто не прижився і кінотеатр спорожнів остаточно. Вперше будівлю виставляли на продаж у 2010 році, але покупець так і не знайшовся. 

Палац культури "Іскра" належав машинобудівельному підприємству "Азовмаш". На початку 2000-х там був зроблена реновація, і палац перетворився на сучасний культурний центр.

У 2016 році паласу культури "Іскра" виповнилося 50 років. 

Тут працювали відомі у місті творчі колективи народний ретро-джаз-бенд «Діліжанс», музично-хореографічний ансамбль «Непоседы», народний цирк «Олімпія», народний театр естрадно-спортивного танцю «Авансцена», народний ансамбль бального танцю «Жемчужина», класичного танцю "Надія", театр брейк-дансу "Легіон", шоу-балет "Матадор", народний театр сатири та інші.

Попри те, що після початку економічної блокади "Азовмашу" з боку РФ на початку 2000-х років стан справ погіршився не тільки на підприємстві, а і на його об'єктах, "Іскра" залишалася однією з найкращих у Маріуполі.

Зараз окупанти розпочали нібито відбудову “Іскри”.

До списку також потрапив і кінотеатр "Перемога".

Напередодні війни власники закладу зробили повну реновацію кінотеатру. Оновили фасади, завезли нове обладнання в кінозали. Але попрацював заклад недовго. Прийшла росія і звільнила маріупольців від сучасного кінотеатру. 

У лютому загарбники нібито розпочали ремонт, але як зараз виглядає будівля кінотеатру, достеменно невідомо.

Перелік безхазяйної нерухомості станом на 20 вересня:

Читайте також:

Наразі в Маріуполі окупанти вважають безхозними майже 4,5 тисячі квартир,- СПИСОК

Окупанти визнали безхазяйними будівлі маріупольської кондитерської фабрики,- ФОТО

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Як і було колись, першу неділю вересня
29,1%
Третю неділю вересня
4,8%
13 червня - день звільнення Маріуполя від проросійських банд
8,8%
Дата деокупації Маріуполя має стати Днем народження міста
57,4%
#Маріуполь
live comments feed...