У Хмельницькому поховали особисті речі захисників Маріуполя, тіла яких не вдалось повернути з поля бою
Прах та символічні речі вісьмох українських захисників 9 грудня поховали в Хмельницькому, в колумбарній стіні на Алеї Слави кладовища в мікрорайоні Ракове. Це військовослужбовці полку "Азов", Державної прикордонної служби, 128 гірсько-штурмової бригади та Сил спеціальних операцій, тіла яких не змогли поховати.
Про це повідомляють Суспільне та телеграм-канал Свої люди
За словами хмельницького міського голови Олександра Симчишина, це місце створили на прохання родичів загиблих.
Портрети, урни з прахом і символічними речами вісьмох захисників поставили на панахиді в Свято-Георгіївському храмі. Семеро з них – Олександр Сербієнко, Олександр Дубовий, Альона Кушнір-Новіцька, Максим Капріца, Олексій Янін, Олексій Чернявський, Богдан Демчук – загинули у 2022 році на початку повномасштабного вторгнення. Сергій Зелінський – у 2023-му році, розповіли їх рідні. Тіл полеглих, кажуть, не було змоги забрати з поля бою.
Дружина Богдана Демчука Надія розповіла, що її чоловік служив в полку "Азов" з 2015 року, на початку повномасштабного вторгнення росіян залишився захищати Маріуполь. Загинув 22 квітня 2022 року.
"Так, в нас немає тіла, тільки особисті речі, але є хоч щось. Син дуже багато розповідає в школі, що в нього батько герой".
За словами сестри "азовця" Олексія Чернявського Анастасії Місюри, її брат служив у полку з 2017 року. Загинув у Маріуполі, коли рятував пораненого побратима.
"Від авіабомби загинули. Тіла, на жаль, немає досі. Особистих речей його немає тут, те, що не згоріло – знаходиться в окупації, тому що ми не місцеві. Ми вирішили в урну вкласти особисті речі, але оскільки в нас їх не було, поклали туди його прапор".
Після відспівування загиблих захисників у храмі, урни поховали в колумбарній стіні на Алеї Слави, що на кладовищі в мікрорайоні Ракове. Дружина азовця Олексія Яніна, Тамара розповіла, що ховає воду з Азовського моря.
"Мій чоловік загинув в човні, на воді й тому саме вода з Азовського моря. Тіла досі немає, або є, але немає співпадіння ДНК, я цього вже знати не буду. І мені легше думати, що в цій воді є частина мого чоловіка. Це формальний момент, але такий собі матеріальний якір, який також все одно потрібен. Коли ти прийдеш, поставиш лампадку – і тобі вже легше. Тобі здається, що душа чоловіка це буде бачити й ти помолишся тут".
Окрім "азовців", в колумбарній стіні поховали урни військових Державної прикордонної служби, 128 окремої гірсько-штурмової бригади та Сил спеціальних операцій.
Фото: телеграм-каналу Свої люди та Суспільного
ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629
НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629
ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой
ДИВІТЬСЯ нас на YouTube