
УПЛ: лігу покинуло декілька відомих гравців

В Україні трансферне вікно буде відкрите ще понад місяць, але основні угоди було вже укладено, враховуючи терміни зимового вікна в Європі. Розглянемо найгучніші трансфери УПЛ на вихід.
Найбільшою кількістю придбань українських футболістів цієї зими відзначився турецький «Трабзонспор». Команда відкрила справжнє полювання на гравців УПЛ і має вже декілька оформлених трансферів. Так, донецький «Шахтар» отримав 6 млн євро за нападника Данила Сікана та 7,5 млн євро за правого вінгера Олександра Зубкова. На цьому турецький клуб не зупинився: за останніми повідомленнями, керівництво «Трабзонспору» розмірковує над купівлею ще одного гравця «Шахтаря» — мова йде про півзахисника Дмитра Криськіва. «Гірники» сподіваються отримати за футболіста 7 млн євро. Нагадаємо, що у складі «Трабзонспору» вже грав один українець — Арсеній Батагов, що приєднався до турецької команди минулого літа.
Окрім зазначених гравців, в Туреччину відправився також Тарас Степаненко. 35-річний захисник «Шахтаря» на правах вільного агента приєднався до «Еюпспора».
Українська Премʼєр-ліга втратила також основного голкіпера київського «Динамо»: Георгій Бущан за 3 млн євро відправився в Саудівську Аравію захищати ворота місцевого «Аль-Шабаб».
Декілька трансферів також не відбулися. Так, зірвалася угода про перехід Бражка в «Вулвз» та Максима Дячука у «Сарагосу».
Таблиця УПЛ: скільки клубів представлятиме країну в єврокубках наступного сезону
Українська Прем’єр-ліга є головним футбольним чемпіонатом країни, і турнірна таблиця УПЛ визначає, які клуби отримають право виступати на європейській арені. Кількість українських команд у єврокубках залежить від рейтингу УЄФА та розподілу місць, встановленого для національних чемпіонатів.
У сезоні 2025/26 Україна вперше за майже два десятиліття буде представлена в єврокубках лише чотирма клубами. Це серйозний удар по позиціях українського футболу на міжнародній арені, адже, крім зменшення кількості команд, ще й погіршуються стартові умови для всіх представників країни.
Єдиний український учасник у Лізі чемпіонів — чемпіон УПЛ — розпочне свій шлях із другого кваліфікаційного раунду. Це означає, що для потрапляння в груповий етап потрібно подолати трьох суперників. Якщо ж команда не пройде цей шлях, вона може залишитися без єврокубкової осені.
Інші українські клуби також отримають складніші умови:
- Віце-чемпіон або володар Кубка України розпочне боротьбу в Лізі Європи з першого кваліфікаційного раунду. Для виходу в групу йому доведеться пройти чотирьох суперників.
- Дві інші команди, що кваліфікуються в Лігу конференцій, стартують із другого кваліфікаційного раунду. Вони муситимуть здолати трьох опонентів, щоб отримати місце в основній стадії турніру.
Як ми вже знаємо, ситуація в сезоні 2026/27 буде для наших команд ще гіршою, й команді, що очолить таблицю УПЛ, доведеться стартувати з першого кваліфікаційного раунду.
