Що відбувається з переписом квартир в окупованому Маріуполі
Сьогодні деякі Телеграм-канали, а також маріупольський «Спротив» повідомили, що у Маріуполі окупанти знову розпочали пошук безхазяйних квартир. На дверях під’їздів вивішують оголошення із вимогою впустити працівників жеків і надати документи, які підтверджують право власності на квартиру. Ми розібрались, яка насправді ситуація, і чи дійсно перевіряючи ходять по квартирах.
Ось такі оголошення побачили на деяких під’їздах у Маріуполі. На жаль, автори фото не повідомляють район, в яких вони з’явилися.
За інформацією 0629, ані у Центральному районі, ані у Лівобережному таких оголошень не бачили.
Можливо, що окупанти знову перевіряють Приморський район Маріуполя.
Цей район – найкращий для життя у місті. До повномасштабного вторгнення він був комфортним і екологічним, у порівнянні з іншими, навіть із центром міста. Розвинена інфраструктура, парк, близькість до моря робили його привабливим для маріупольців.
Тому не дивно, що саме тут, у Приморському районі, окупанти побудували перший іпотечний будинок і будують наступний. Тут легше продавати.
«Остання перевірка квартир проводилася саме у Приморському районі, - розповів 0629 Іван Д., мешканець окупованого Маріуполя. – Інші райони і не перевіряли. Там шукають квартири без власників або квартири, де живуть люди без відповідних документів. Квартири такі, звісно, відбирають. Людей змушують селитися в кращому випадку у гуртожитки. В інших районах, наскільки мені відомо, не було такого. Але все може змінитися. Якщо буде зростати потреба росіян у вцілілих квартирах, вони можуть таке робити. Впевнений, люди будуть опиратися таким діям».
За словами нашого співрозмовника, зараз маріупольці стають більш злими і більш сміливими у питаннях захисту свого майна.
«На якій підставі я буду якихось працівників жеку пускати до своєї квартири? У розпорядженні Моргуна нічого не сказано, що ми тут маємо запускати до себе кого завгодно, тим більше комунальників.
Ми тут вже теж грамотні, закони читаємо. Стаття 25 конституції Російської Федерації говорить наступне: «Житло недоторканне. Ніхто не має права проникати у житло проти волі осіб, які у ньому мешкають, інакше як у випадках, встановлених федеральним законом чи на підставі судового рішення».
В даному випадку немає ані федерального закону, ані судових рішень. Тому особисто якщо до мене постукають у двері – я не пущу», - каже Іван Д.
Маріупольчанка Наталя додає: Пушилін (очільник терористичної організації ДНР) підписав наказ, за яким всі мешканці "республіки" мають перереєструвати квартири за російськими законами до 2026 року.
"От хай би після цього приходили і перевіряли. А поки нема їм що робити в наших квартирах", - каже пані Наталя.
За її словами, люди зараз бояться йти до МФЦ (так росіяни називають адміністративні центри) і подавати документи, тому що там не приймають копії - лише оригінали документів. Видають розписку, і дуже великі ризики, що документи просто загубляться. Випадково або навмисно в інтересах певних осіб. Тому маріупольці і не поспішають виконувати нові розпорядження.
Багато хто сподівається, що до 2026 року повернеться українська влада, і переробляти документи взагалі не доведеться.
ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629
НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629
ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой
ДИВІТЬСЯ нас на YouTube