Скільки у мера Маріуполя радників: що про них відомо та чим вони заробляють на життя
У мера Маріуполя Вадима Бойченка станом на березень 2024 року є 9 позаштатних радників. Усі вони працюють на громадських засадах і не отримують за цю діяльність заробітну плату з місцевого бюджету. Про це повідомили у Маріупольській міській раді у відповідь на запит 0629.
Редакція 0629 вирішила з'ясувати, хто ці люди, та яким чином заробляють на життя.
Петро Андрющенко
Петро Андрющенко багато років тому працював в податковій службі, потім покинув роботу у державних установах і зайнявся бізнесом, заробляв консалтингом. Він був активним учасником громадської організації "Ініціативна група "Разом", став одним з лідерів партії «Сила людей» в Маріуполі, керував виборчими кампаніями маріупольської організації "Сила Людей". Після виборів 2019 року, погодився на співпрацю з мерією. Він офіційно отримав статус радника міського голови (підтвердження цієї інформації ми отримали в 2021 році безпосередньо в пресслужбі міської ради у відповідь на запит 0629). Фінансувалась його робота за рахунок гранту, який Маріуполь отримав від Українського культурного фонду «Маріуполь – культурна столиця».
Після вторгнення російських загарбників в Україну та окупації Маріуполя Петро через свій телеграм-канал розповідає про жахіття, яке творять рашисти у місті. На сьогодні він є одним із найвідоміших із 9 радників маріупольського мера.
У своїй декларації за 2022 рік він вказує, що основним місцем його роботи є комунальне підприємство «мЄХАБ», де він обіймає посаду заступника директора з основних питань.
Нагадаємо, що «мЄХАБ» - комунально-комерційне підприємство, яке було створено спеціально для організації та проведення у Маріуполі фестивалей та інших масштабних культурних, розважальних та інших заходів. Чим ця структура займається зараз, і чому вона досі не ліквідована - невідомо.
У 2022 році на цій посаді він заробив 298190 гривень. Крім того, він працює за сумісництвом заступником директора муніципальної телерадіокомпанії ТВ-7. За цю роботу у 2022 році він отримав 226896 гривень. Також джерелом доходів Андрющенка є відсотки від вкладів у банках. Загалом за рік це становило трохи більше 125 тисяч гривень.
Петро Андрющенко вказує у своїй декларації, що має на рахунках 1,129 млн гривень, 76 тис. доларів та 5 тисяч євро. На рахунках його дружини Наталії – 1 млн гривень, 200 тисяч доларів та 5 тисяч євро.
Дружина радника мера Наталія Андоющенко володіе двома невеликими земельними ділянками та житловим будинком площею 30 кв.м у Новоазовську, двома земельними ділянками у Дніпропетровській області, а також квартирою у Маріуполі площею 34 кв.м. Крім того, у декларації зазначається, що дружина радника мера є власницею автомобіля JAGUAR 2018 року. До повномасштабного вторгнення жінка мала власний бізнес. Але після 24 лютого 2022 року він припинив існування, а сама вона з дітьми залишила країну.
На відміну від дружини, у пана Андрющенка іншої власності, окрім мотоцикла BMW вартістю 297 тис. гривень, немає. Проте в коментарі 0629 він зазначив, що гроші, які заробляв у бізнесі, дозволили йому купувати те, що він має. І окрім автомобіля і мотоцикла, які вказані у декларації, у нього було ще два дорогих автомобілі, які залишилися у Маріуполі і були спалені росіянами. Квартира у Маріуполі також зруйнована.
Тетяна Ломакіна
Тетяна Ломакіна з 2010 до 2015 року працювала заступником мера Маріуполя, а з 2015 року – радником мера з питань безбар'єрності.
У єдиному державному реєстрі вона вже оприлюднила свою декларацію про доходи за 2023 рік. Згідно з документом, основним її місцем роботи є Офіс Президента Україні на посаді радника-уповноваженого Президента України з питань безбар'єрності. За цю роботу у 2023 році вона отримала 868866 гривень. Інших джерел доходів у радника президента немає. На рахунках Тетяни Ломакіної 322 тисячі гривень, 13 тисяч євро та 42 тисячі доларів.
Вся нерухомість, якою володіє Тетяна Ломакіна, залишилася у Маріуполі. Це будинок, чотири квартири та земельна ділянка площею 884 кв.м. Також вона їздить на власній автівці NISSAN LEAF вартістю 132317 гривень.
Ігор Коваль
У 2016 Ігор Коваль очолив у Маріуполі Департамент розвитку житлово-комунальної інфраструктури. Раніше він працював на ВАТ «ПЕМ – Енерговугілля» ДТЕК.
Ким наразі працює Ігорь Коваль, окрім громадської засади радника мера Маріуполя, достеменно невідомо.
У Реєстрі останню декларацію він оприлюднив за 2018 рік. В документі він вказує, що після звільнення з виконкому Маріупольської міської ради працює у ГО "Фонд розвитку Маріуполя" на посаді заступника генерального директора зі стратегії та розвитку.
У 2018 році він отримав 19748 грн у виконкомі та 505368 грн – у ФРМ. На той момент володів ВАЗ 2101 1979 р.в., його дружина – Hyundai. У власності родини будинок та квартира у Ясинуватій Донецької області, а також квартира площею 149 кв.м у Київській Борщагівці.
Андрій Єфрємов
За даними пресслужби Маріупольської міської ради, Андрій Єфремов на посаді радника мера курує питання публічності, підзвітності та запобігання корупції.
Раніше у Маріуполі він розповідав про себе, що сам він маріуполець, працював як у приватному бізнесі, так і на комунальному підприємстві у сфері фінансової безпеки. Потім мав досвід роботи у міській раді та вважає боротьбу з корупцією важливим компонентом побудови чесного демократичного суспільства. Він наполягає, що при зниженні рівня хабарництва європейські партнери Україна отримає більше інвестицій. Його основна роль – це роль координації між EUACI (Антикорупційна ініціатива ЄС) та міською владою, а його діяльність спрямована на реалізацію антикорупційних програм.
У державному Реєстрі він оприлюднив декларацію за 2019 рік. В документі вказував, що працює у Департаменті з питань безпеки та запобігання корупції Маріупольської міської ради на посаді головного спеціаліста. За 2019 рік на цій посаді він заробив 59146 гривень, крім того, мав дохід від підприємницької діяльності – 169587 гривень.
Дружина чиновника володіла на той момент володіла земельною ділянкою площею 37779 кв.м у Запорізькій області. Іншого майна у нього не задекларовано. Гроші зберігав готівкою (у декларації вказав 11,5 тис. доларів).
Фулко Трефферс
Серед радників мера Маріуполя також є Фулко Трефферс. Це нідерландський архітектор, співзасновник коаліції Ro3kvit щодо відновлення українських міст. Він працює з містом та з усім, що знаходиться за його межами. У роботі Трефферса одну з головних ролей відіграє постійна комунікація з місцевими жителями, студентами, молоддю, яким архітектор пояснює принципи та вигоди тих чи інших дизайнерських рішень.
Серед успішних проектів Фулко – район соціального житла Space-S та Центр тимчасового мистецтва (TemporaryArtCenter) у Ейндховені. Крім того, він розробляє цілі міські концепції, багато з яких реалізовано у Нідерландах, Польщі, Сербії та Україні, а саме у Києві, Маріуполі, Харкові та ін. містах.
У міськраді він радник з питань відродження, відбудови та розвитку м. Маріуполя. Є автором проєкту відновлення міста.
Про наступних чотирьох радників мера Маріуполя Вадима Бойченка 0629 не вдалося знайти жодної інформації. Немає також й їхніх декларацій у Державному реєстрі. Мова йде про:
- Тетяну Рибчинську – радницю мера з питань та управління персоналом
- Дмитра Крищенко – радника мера з питань оцінки збитків
- Олега Левченко – радника мера з питань стратегічного планування та відновлення м. Маріуполя
- Сергія Карпенка – радника мера радник з питань розробки стратегії відновлення м. Маріуполя
Нагадаємо, Національне агентство з питань запобігання корупції 10 грудня 2023 року відкрило публічний цілодобовий доступ до реєстру декларацій. Через повномасштабну війну наразі приховані декларації військовослужбовців, мобілізованих, членів їхніх сімей, а також осіб, чиї родичі перебувають на тимчасово окупованих територіях.
Агентство зазначає, що вилучення документів з публічної частини Реєстру можливе і після його відкриття до завершення чи скасування воєнного стану в Україні, однак у такому разі певний час вони перебуватимуть у відкритому доступі.
Повний публічний доступ до Реєстру буде забезпечено НАЗК після завершення чи скасування воєнного стану в Україні.
Читайте також:
«В Маріуполі відбулась узурпація влади», - депутат
Декларації топ-чиновників: стара схема Ахметова в дії, - ВІДЕО