Як заварити каву в зернах - рекомендації для кавомана-початківця
Хочете правильно приготувати ароматну зернову каву? Для кавомана-початківця, це одне з найбільш хвилюючих питань. Від послідовності та дотриманні факторів приготування, справжня кава принесе чималу користь для організму:
- кофеїн чудово стимулює когнітивні функції, покращуючи мозкову та розумову діяльність;
- підвищує рівень гормону адреналіну, тим самим покращуючи фізичну активність і додаючи бадьорості та сил;
- висока кількість антиоксидантів допомагає м'яко і без шкоди звільнити організм від токсичних речовин;
- знижує ризик появи і розвитку хвороби Альцгеймера, проблем із серцево-судинною системою, а також цукрового діабету.
Крім цього, правильно приготована кава, з витонченим смаком і прекрасним ароматом, піднімає настрій і впливає на емоційний стан. Позитивного ефекту від напою можна досягти тільки за умови помірного вживання і завчасної консультації у лікаря.
Хороша кава в зернах - це не тільки маса позитивних властивостей, а й відмінний смак. Як відомо, вибір сировини відіграє неабияке значення, оскільки враховується клімат і умови зростання кавових зерен, метод збору врожаю, сушіння, термообробки та подальшого фасування. Однак, не менш важливим фактором вважається саме метод приготування зернової кави. Пропонуємо разом ознайомитися з деякими нюансами в плані заварювання напою.
Методи заварювання зернової кави
Перш ніж переходити до конкретних рецептів, радимо трохи дізнатися про обсмажування і види помелу. У класичному розумінні, існує три основні типи обсмажування:
- Світле обсмажування або Cinnamon Roast і New England Roast. Цінителі світлого обсмажування віддають перевагу цьому методу з кількох причин: на зернятках немає маслянистого нальоту, мінімальна наявність цукру й ефірних олій, завдяки чому напій має яскраву кислинку і тонкий хлібний аромат.
- Середнє обсмажування, також American і City Roast. Завдяки більш високим температурам зернятко стає красивого шоколадного відтінку, з вираженою маслянистою поверхнею. Приготована кава характеризується насиченим смаком з яскравим спектром відтінків: фрукти, цитруси, горіхи і карамель.
- Темне обсмажування або Full City Roast і Vienna Roast. Як відомо, що вища температура обробки зерна, то більше відчуватиметься гіркота. У такому напої мінімум кофеїну, і навпаки - максимальна кількість ефірних олій. Кава славиться солодкувато-гіркими нотками в поєднанні з карамельним післясмаком.
Окремо варто відзначити вище обсмажування або French, Italian та Spain. Правильно обсмажити кавові зерна при температурі понад 240 °С, може тільки справжній професіонал! Темно-коричневі зернятка практично не мають маслянистої поверхні, а напій концентрований з яскравою гіркуватістю. Чудово поєднується з молоком і вершками.
Якщо говорити про види помелу, то їх ділять на кілька категорій:
- Course grind (великий). Частинки зернової кави, що нагадують великі кристали солі. Здійснити помел можна скориставшись звичайною кавомолкою. Підходить для приготування напою у френч-пресі або чашці.
- Fine grind (середній). Метод помелу передбачає інтенсивно екстрагований напій з високим вмістом кофеїну і легкою гіркотою. Застосовуються для лійки hario v60, аеропреса, крапельних і конусних кавоварок.
- Fine espresso grind (тонкий для еспресо). Ідеальний варіант для приготування в ріжковій кавомашині найкращого еспресо у вашому житті.
- Pulverized (надтонкий). Також можна почути назву "в пил", нагадує цукрову пудру. Екстракція проходить швидко, тому чудово підходить для приготування в джезві.
Тепер пропонуємо ознайомитися з простими методами приготування зернової кави за допомогою різних пристосувань, згаданих вище.
Кава у френч-пресі
На самому початку сполосніть френч-прес окропом, щоб трохи його підігріти, також знадобиться кава грубого помелу. Отже, рецепт:
- Засипте мелену каву у співвідношенні 75 грам сировини на 1 л чистої води.
- Закип'ятіть воду, дайте їй трохи охолонути і залийте каву.
- Гарненько перемішайте і залиште напій на 7-10 хвилин.
Після закінчення часу можна додати цукор і смакувати відмінною кавою.
Кава в чашці
Чудова можливість приготувати свіжозварену каву, не маючи спеціальних девайсів. Для приготування знадобляться зерна грубого помелу. Алгоритм простий:
- Обдайте чашку окропом і засипте каву у співвідношенні 10-12 грам кави на 200 мл чистої води.
- Залийте сировину гарячою водою і дайте настоятися близько 4 хвилин.
Маленький лайфхак: у високій і вузькій чашці напій вариться швидше, за 2 хвилини.
Кава в турці
Найдавніший метод заварювання передбачає такі кроки:
- Засипте в джезву всі сухі інгредієнти, включно з кавою надтонкого помелу, цукор, спеції та прянощі.
- Потім залийте холодною, чистою водою по пояс турки, нічого не перемішуючи, і поставте девайс на плиту. Співвідношення кави і води: 2 ч. л. на 120 мл.
- Як тільки почне підніматися пінка, приберіть турку з вогню. Для сильнішої екстракції повторіть процес ще два рази.
Невелика порада: після закінчення часу приготування, додайте в джезву ложку крижаної води, так крупинки осядуть на дно і не потраплять у чашку.
Також готувати каву можна за допомогою професійних приладів, де потрібно наповнити резервуари і натиснути на відповідні кнопки, що максимально зручно і ергономічно. Крім цього радиться купувати зернову продукцію в перевірених магазинах кави https://coffeeok.com.ua/ua/kofe з гідною репутацією.