• Головна
  • Українка мріє відбудувати Маріуполь за допомогою борщу,- ФОТО
17:00, 27 серпня

Українка мріє відбудувати Маріуполь за допомогою борщу,- ФОТО

Українка мріє відбудувати Маріуполь за допомогою борщу,- ФОТО

Українка Лілія Почкун почала продавати борщ у старому англійському університетському місті Кембридж і мріє про світову мапу борщу під брендом BorschToGO. Все це для того, щоб відбудувати Маріуполь, пише The Page.

Лілія ніколи не була у Маріуполі. Коли почалася війна вона з молодшим сином була в Англії. У квітні 2022 року приїхали в Кембридж.  Поруч  опинилися біженці з Маріуполя. Це була родина: мама, дві дорослі доньки, троє онуків. У них зруйнували всі три оселі. Після знайомства з ними у Лілії з’явилася ідея почати продавати борщ по всьому світу задля допомоги відбудові Маріуполя. 

"Я порахувала: якщо будувати по 20 кв. м на людину, потрібно $6-7 млрд. У мене відбувся такий квантовий стрибок у свідомості. Оскільки багато чого не враховувалось, земля та інше, я округлила до $10 млрд. І це тільки Маріуполь і тільки житло. І тоді я ці мільярди перевела в порції борщу, враховуючи, що борщ коштує приблизно $5. Вийшло, що потрібно відкрити 35 тис. точок на землі, щоб кожна продавала по 50 порцій борщу в день, щоб за 3 роки отримати ці $10 млрд",- розповіла Лілія.

Ось так з'явилася мрія, тому Лілія відкрила маленьке бістро в парку в Кембриджі. Це місто студентів, де багато різних національностей. Вона зрозуміла, що неможна класичний борщ нав’язати всьому світу, тому адаптувалася під різні смаки та традиції.

Українка мріє відбудувати Маріуполь за допомогою борщу,- ФОТО, фото-1

Є народи, які взагалі не їдять супи, або їдять їх сезонно. Вони взяли приміщення в парку і не збагнули, що воно сезонне. Виявилося, що там фактично можна працювати тільки в теплий період — з травня по жовтень, тоді як супи британці їдять у холодну пору.  Але борщі все ж таки їдять. Насамперед завдяки тому, що люди хочуть підтримати Україну.

"Борщі подобаються, я точно знаю. У рестораторів є такий лайфхак. На якій би мові ви не розмовляли, якщо вам страва подобається, у вас виходить такий звук «ммммм». І в 95% ми чули це «ммммм». Ми пропонуємо спочатку спробувати маленькі порції на пару ложок і ми пригощаємо. Наш борщ адаптований, він веганський і готується дуже швидко, десь 15-20 хвилин. Замість картоплі ми кладемо сочевицю, що дає такий саме навар, але з більшим вмістом протеїну",- поділилася Лілія.

Але 35 тис. точок продажу борщу на Землі — це дуже багато, людина фізично не може укласти 35 тис. контрактів і навчити всіх готувати борщ. Тому зараз Лілія готується до американського акселератора, вона хоче створити платформу, в основі якої буде штучний інтелект і яка об’єднає усіх рестораторів. Ресторатори отримують наліпку і будуть варити і продавати борщі самі, збираючи кошти на відбудову України. При цьому не треба будувати нові точки, а залучати ті, що є. Така платформа коштує біля $50 млн.

Українка мріє відбудувати Маріуполь за допомогою борщу,- ФОТО, фото-2

Вийде така світова мапа борщу. В кожній країні свій, адаптований. В Японії один смак, в Італії інший, в Америці також.

"Ми можемо зробити крем-борщ, замість сметани кладемо сир, він виплавляється і дуже цікаво виходить. В Італії ми не будемо класти наш кріп, а будемо класти базилик. В Японії ми зробимо рамено-борщ. Така буде борщова подорож",- мріє Лілія.

Вона пропонує українським жінкам стати амбасадорками борщу.

"Це дуже просто зробити, бо не потребує ніяких капіталовкладень. Просто купуєш продукти, знаходиш приміщення, а зараз багато українських центрів, і вчиш там іноземців готувати борщ. Такі майстер-класи в Британії можна продавати за 40 фунтів. Якщо 10 людей прийде, через дві години вже 400 фунтів у кишені. Це може стати гарною альтернативою прибиранню",- каже Лілія.

Прочитати інтерв'ю повністю можна за посиланням.

Українка мріє відбудувати Маріуполь за допомогою борщу,- ФОТО, фото-3
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Маріуполь #Кембрідж #борщ
live comments feed...