• Головна
  • Дистанційна освіта у школах: міністерство хотіло скасувати – громадськість захистила школи
15:34, 12 липня
Надійне джерело

Дистанційна освіта у школах: міністерство хотіло скасувати – громадськість захистила школи

Фото: Getty Images

Фото: Getty Images

Маріупольська загальноосвітня дистанційна школа №66 проводить набір учнів на 2024-2025 навчальний рік. Проте ще декілька днів тому робота дистанційної школи  була під великим питанням. Міністерство освіти вирішило боротися за оффлайн освіту в Україні проти дистанційки, ну і як часто буває, ледве із водою не виплеснуло дитя.

Проєкт наказу Міністерства освіти  № 850 “Про затвердження Порядку та умов здобуття загальної середньої освіти в комунальних закладах загальної середньої освіти в умовах воєнного стану в Україні” з’явився на початку липня в соцмережах  і одразу викликав хвилю обурення.

За оцінками експертів, у разі ухвалення наказу всі релоковані з тимчасово окупованих територій школи мали б бути закритими. Близько 10 тисяч педагогів треба було б звільнити, без можливості будь-якого соціального захисту з боку держави для вчителів. Ну а діти на окупованих територіях, а також ті, які з батьками тимчасово знаходяться за кордоном, залишилися б без української освіти взагалі. Тому що проєктом наказу планувалося , що всі діти-переселенці мають відвідувати школу за новим місцем проживання. А діти, які проживають на тимчасово окупованій території (ТОТ) України, мають продовжити навчання в українських школах за індивідуальною формою навчання замість дистанційної. Як це взагалі можливо в умовах окупації – питання відкрите.

Маріупольські педагоги були шоковані, тому що одним маленьким наказом міністерство збиралося закреслити всю їхню роботу за останні два роки. Вони звернулися за підтримкою до маріупольської влади. Громадські правозахисні організації написали колективне звернення до Міністерства освіти, в якому пояснювали, чому поки триває війна неможливо відмовлятися від дистанційної освіти. Текст заяви нижче.

А громадськість зареєструвала петицію з вимогою не ухвалювати скандальний наказ. І вона набрала необхідні 25 тисяч голосів лише за два дні.

«А це тому, що дуже велика підтримка у нас є з боку батьків. Ті з них, хто знаходиться з дітьми за кордоном і збирається повертатись в Україну, як тільки закінчиться війна, вважають дуже важливим, щоб їхні діти продовжували паралельно з освітою країни, де вони тимчасово перебувають, отримувати і українську освіту. А це можливо лише на дистанційній формі.

Для дітей з окупованих територій дистанційна освіта в українській школі – це не просто освіта, це ще і зв’язок з Україною, який треба всіляко підтримувати.

Є потреба в дистанційних школах і серед переселенців, які знаходяться на підконтрольній українській території, тому що через відсутність житла такі родини вимушені часто змінювати місце проживання, і тому для них дуже зручно, якщо при цьому дитині не доводиться змінювати ще і школу», - пояснює 0629 директорка тимчасово дистанційної спеціалізованої школи №66 Наталя Ровицька.

Ця школа була першою українською гімназією в Маріуполі, однією з найсильніших у місті. Вона і зараз демонструє дуже високий рівень навчання. В навчальному році, що минув, один із учнів школи став переможцем конкурсу робіт Малої академії наук, учениця Наталя Гончаренко набрала 200 балів на іспиті з англійської мови. Є дуже високі результати з математики в учнів – 192-194 бали.

Вчителі школи стали призерами та переможцями конкурсу «Вчитель року», який проводила Маріупольська міська рада на першому етапі, а на другому – департамент освіти Донецької обласної адміністрації.

Двоє вчителів 66 школи  - Надія Ведмеденко (українська мова) та Лідія Давшан (фізика)  - увійшли у десятку найкращих вчителів Донеччини.

«Ми не просто дистанційно даємо завдання дітям – ми проводимо "живі" уроки, записуємо їх для тих, хто не встигає долучитися. Наші вчителі в минулому році працювали і в дві зміни, і по суботах, для того щоб забезпечити доступ до освіти дітей з різних часових поясів», - пояснює Наталя Ровицька.

Тож як результат – школа змогла набрати два перших класи у минулому році, і в цьому році вже має 30 заяв від батьків першокласників. А це свідчить і про довіру з боку батьків, і про потребу у дистанційних школах, поки триває війна.

Сьогодні, 12 липня, на сайті Міністерства освіти з’явилося роз’яснення щодо наказу, який викликав таку хвилю обурення.

«Ми розуміємо, що дистанційна освіта залишиться однією з форм навчання, тому ще одна наша ціль – впровадження якісної дистанційної освіти, яка відповідає потребам кожної категорії учнів: діти на ТОТ, діти за кордоном та діти, які не мають доступу до очної освіти», – йдеться в роз’ясненні МОН.

 «Наше завдання – для всіх цих категорій дітей запропонувати освіту, яка відповідає їхнім потребам та умовам, у яких вони перебувають. Тому всі освітні політики будуть спрямовані саме на це.

Для дітей, які навчаються дистанційно і не мають доступу до очної освіти, ми будуємо укриття та забезпечуємо їх автобусами для підвезення до шкіл з укриттям. Для дітей-ВПО і школярів за кордоном якість освіти, соціалізація на новому місці та можливість здобувати українську освіту без додаткового навантаження в іноземних школах – пріоритет. Для дітей на ТОТ – створити безпечні умови та зберегти звʼязки з українською системою освіти», – підкреслили в міністерстві.

Отже, дистанційну форму освіти не скасовують, а покращують з урахуванням усіх викликів і потреб (дякуємо за це небайдужим громадянам та правозахисним громадським організаціям).

Тож якщо хтось хоче віддати свою дитину в дистанційну школу №66 Маріуполя – ОСЬ ЗА ЦИМ ПОСИЛАННЯМ вся необхідна інформація.

ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629

НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629

ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой

ДИВІТЬСЯ нас на YouTube

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Ніяк. Влада може робити, що хоче, і витрачати бюджетні гроші на власний розсуд до кінця війни
47,7%
Влада має сама ініціювати механізм впливу громади на ухвалення рішень, поки це питання не буде врегульовано на державному рівні
15,3%
Громада може вимагати запровадити спрощену процедуру петицій по питаннях бюджетних витрат і таким чином впливати
30,0%
Ситуація станом на зараз цілком задовільна, враховуючи стан війни в країні. Тож втручання громади не потрібно
7,0%
#Маріуполь #освіта #школи
live comments feed...