• Головна
  • Вся справа у квартирі. Як маріуполець (не)програв суд проти окупантів
Продовження теми
18:26, 27 серпня

Вся справа у квартирі. Як маріуполець (не)програв суд проти окупантів

Продовження теми
Вся справа у квартирі. Як маріуполець (не)програв суд проти окупантів

6 червня 2024 року в окупованому Маріуполі Приморський районний суд виніс заочне рішення за позовною заявою мешканця міста Євгена Бузєвського. Рішенням суду йому призначили компенсацію за втрачене під час бойових дій житло. Здавалося б, маріуполець переміг судову систему окупантів, проте, як з'ясувалося, “не все так однозначно”.

0629 розбирався, що не так із рішенням Приморського суду.

Історія з квартирою багатодітних маріупольців Бузєвських розпочалася у лютому 2022 року після повномасштабного вторгнення РФ в Україну та окупації Маріуполя.

2002 року Євген Бузевський разом із дружиною та п'ятьма дітьми купив квартиру площею 60,23 кв.м у будинку по проспекту Нахімова, 82. Так-так, це той самий будинок, який був майже зруйнований російськими ракетами навесні 2022 року,

Згодом, незважаючи на прагнення мешканців зберегти будинок, окупанті вирішили демонтувати його залишки. Маріупольцям пообіцяли, що дадуть їм квартири біля будинку, який побудують на цьому ж місці. Але брехали.

Ласий шматок землі біля парку в Приморському районі припав до душі російському бізнесу, тож землю віддали під іпотеку. Людей просто обдурили. У їх паспортах стоїть реєстрація: проспект Нахімова, 82, а окупанти взяли та присвоїли новому будинку, який виріс на котловані демонтованого Нахімова, 82, нову адресу – Чорноморський, 1б. І тепер мешканці зруйнованого та знищеного росіянами будинку не можуть претендувати на квартири у новобудові. Бо, власне, на якій підставі? Адреси – різні. Хочете жити в цьому будинку – купуйте квартиру в іпотеку.

Новий іпотечний будинок на проспекті Нахімова, 82, який побудував російський забудовник наразі стоїть напівпорожній

Але маріупольці вперто вважають, що російська федерація порушила їхні майнові права.

Так думав і Євген Бузевський. Спочатку він разом із рештою мешканців намагався протистояти незаконному рішенню агресорів - виходив на мітинги, пікетував місцевий суд. Окупанти виявилися невблаганними, і інтереси російського бізнесу були їм важливіші за інтереси жителів Маріуполя. Іпотечний будинок звели, а люди залишилися без житла, бо купити нове, як виявилось, їм не по кишені.

Мешканці колишнього будинку №82 по проспекту Нахімова мітінгують проти свавілля окупантів

До всіх бід сім'ї Євгена Бузєвського додалося рішення окупаційної адміністрації Приморського району. Він отримав відмову у компенсації за зруйноване житло. 

Як з'ясувалося, раніше родичка дружини Бузєвського подарувала їй будинок у селі Дем'янівка (це село, розташоване за кілька кілометрів від Маріуполя, - ред.). За новими законами окупаційної влади, якщо жителі Маріуполя мають ще якесь житло, крім зруйнованого, компенсація в такому разі їм не належить. При цьому для окупантів не важливо, якою є площа іншого житла, навіть якщо це собача будка, і в документах написано, що умовний “Іванов” є власником цієї будки, компенсацію йому не бачити.

Власне в такій ситуації виявилася і сім'я маріупольця Бузевського. Як виявилося, будинок у Дем'янівці - це крихітний дачний будиночок загальною площею трохи більше 18 квадратних метрів, а житловий ще менше - всього 8 кв.м. Навіть якщо й хотіла би, фізично родина з п'яти дітей та двох дорослих не змогла б розміститися в цьому будинку, що вже казати про комфорт!

Однак окупантів це не цікавило: “Є ще одне житло, значить компенсації за втрачене не буде”. Таким чином, у липні 2023 року сім'я Бузєвських у прямому розумінні опинилася на вулиці.

Глава сім'ї не здався обставинам і звернувся до Приморського суду. Розглянувши справу, суд вирішив задовольнити позов Євгена Бузєвського, а рішення комісії скасувати.

“Зобов'язати адміністрацію Приморського району про надання компенсації за втрачене житло Бузевському Євгену Олександровичу у вигляді надання у якості компенсації втраченого іншого рівноцінного  житла у багатоквартирному житловому фонді Приморського району та включити його у чергу на компенсацію”, - йдеться у рішенні так званого суду.

Якщо перекласти цю юридичну фразу простою людською мовою, це означає, що окупанти зжаляться і компенсують втрачене житло багатодітній родині Євгена Бузєвського. Можливо, навіть знайдуть рівноцінну квартиру такою ж площею, але це точно не буде квартира в іпотечному будинку на проспекті Нахімова, 82. Тому що для окупантів російський бізнес перевищує інтереси безхатченків із Маріуполя.

Читайте також:

«С паспортом РФ. По законам ДНР». В Маріуполі мітингують мешканці будинку по пр. Нахімова,82 - ВІДЕО

Порожній і дорогий. Як виглядає сьогодні нещасний будинок на Нахімова,82, - ФОТО

Конфлікт під стінами суду. В окупованому Маріуполі безхатченки намагаються відстояти свої квартири ,- ВІДЕО

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Маріуполь
live comments feed...